ONLINE >>> MUŽI: Přerov - Slavia Praha 3:2 (PP) | JUNIOŘI: Mountfield HK - Přerov 2:3 (SN) | DOROST: Přerov - Vsetín 2:5
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

V příštích zápasech musíme být hladovější v zakončení, uvědomuje si Patrik Mašín

V příštích zápasech musíme být hladovější v zakončení, uvědomuje si Patrik Mašín
O p a v a – Za Zubry odehrál v přípravě všechna tři dosavadní utkání. V tom posledním na ledě Opavy se Patrik Mašín jako první z přerovského týmu gólově prosadil. Práci měl celkem snadnou, spoluhráč Bieniek mu poslal povedenou přihrávku. Den předtím si navíc na Hané zkoušený osmnáctiletý útočník zahrál proti klubu, jemuž patří – hradeckému Mountfieldu.

Střetnutí s Hradcem vnímal Mašín jako speciální. Není se čemu divit, řadu hráčů z kádru Východočechů zná. Vliv na jeho výkon to však nemělo, s čtvrtečními soupeři se ani nijak nehecoval. „Do zápasu jsem šel naplno. Škoda, že se nám nepodařilo zvítězit,“ mrzelo jej. Kromě Mountfieldu naskočil i do obou duelů s druholigovou Opavou. Ten druhý na půdě slezského celku označil za vydařenější. Se spoluhráči se totiž předtím stihl na ledě alespoň trochu poznat. „Opavě jsme samozřejmě chtěli oplatit porážku z prvního zápasu. Bohužel se to nestalo,“ posteskl si, že Přerov znovu padl.

Hanáci v pátek dlouho nemohli překonat opavského brankáře. Na Daňu recept vůbec nenašli, v případě střídajícího Galušky se jim to povedlo až po pěti minutách třetí třetiny. „Málo jsme se tlačili do zakončení. Spíše jsme se chtěli hledat na nějaké krásné nahrávky, a to se nám nedařilo,“ osvětlil Mašín, proč se modrožlutí netrefili dříve. „Do příštích zápasů musí být více hladoví v zakončení,“ nabádá.

Právě on nakonec kouzlo opavské brány zlomil. Na začátku 46. minuty uklízel puk za přesouvajícího se gólmana do odkryté části prostoru mezi třemi tyčemi. „Náš obránce u mantinelu vypíchl kotouč a obrana soupeře šla zrovna střídat. Tím pádem jsme jeli dva na jednoho a Szymon (Bieniek) mě našel krásnou nahrávkou. Já už jsem to měl celkem snadné – zakončit a skórovat,“ přiznal.

Zubři se Slezanem prohrávali 0:2, během čtyř minut poslední periody ale zvládli vyrovnat. Gól na 2:2 vsítil Jakub Navrátil dokonce ve vlastním oslabení. Opavu to však nepoložilo, a ještě v téže minutě se znovu vrátila do vedení. Patrik Mašín nezastíral, že to Přerovany mrzelo. „Řekli jsme si ale, že se nic neděje a musíme makat,“ podotkl s tím, že MEO chtělo ztrátu opět dotáhnout a poté zvrátit zápas na svou stranu.

Domácí se prosadili ještě jednou, zubří ekipě se ale přesným zásahem Mikuláše Zbořila podařilo závěr ještě pořádně zdramatizovat. Protivníka zamkla do jeho pásma a za všech sil se snažila skóre zneutralizovat. „Chybělo málo, opravdu jsme tlačili. Neměli jsme ale to pověstné štěstíčko,“ hlesl Mašín. K utkání přitom přerovská sestava složená převážně z mladých hráčů přistoupila s nemalou vervou. „Nehráli jsme špatně, ale chyběly nám další góly. Bez nich se vyhrát nedá,“ měl jasno Patrik Mašín, který se představil v útoku s Jaroslavem Moučkou a Milanem Valáškem.

Jestli na místo v Áčku Zubrů dosáhne, pochopitelně zatím netuší. „Udělám ale všechno pro to, aby se mi to povedlo. V Přerově se mi moc líbí a chci mužstvu pomáhat k výhrám,“ hlásí odhodlaně.

×
Odehrané v 12:00 | Jun.
Mountfield HK
HC ZUBR Přerov