ONLINE >>> MUŽI: Přerov - Vsetín 1:2 (PP) | JUNIOŘI: Přerov - Zlín 6:3 | DOROST: Technika Brno - Přerov 3:2
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 nově v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

MEO Aréna hostí inlinové Masters. Obhájí Hanák s Pláškem doma zlaté medaile?

MEO Aréna hostí inlinové Masters. Obhájí Hanák s Pláškem doma zlaté medaile?
P ř e r o v – Velká akce se v polovině května uskuteční na ploše přerovské MEO Arény. K vidění tu budou zápasy světového měřítka, konkrétně Masters v inline hokeji. Pro členy českého národního týmu a šutéry z Přerova Pavla Hanáka s Karlem Pláškem to znamená pořádnou výzvu. Obhájit v domácím prostředí zlato, které na stejném turnaji vybojovali v loňském roce. Dohromady mohou Češi na mistrovství světa hráčů nad 38 let získat už pátý titul za sebou.

Oba byli loni oporami českého mužstva. Karel Plášek dokonce ve finálovém utkání světového šampionátu kategorie Masters proti USA skóroval. Pečetil tak vítězství, které reprezentaci přineslo čtvrtý absolutní triumf na akci v řadě a šestý celkově. V Itálii zářil i druhý Přerovan, Pavel Hanák.

Teď se dvě jména úzce spjatá s hokejovými Zubry pokusí dosáhnout na zlato doma. Od pondělí 14. do soboty 19. května totiž letošní inlinové Masters proběhne v přerovské MEO Aréně. „Bude to velká akce, tak jako vloni v Itálii. Máme to tady doma, což bude pro fanoušky super zážitek,“ nezastírá Pavel Hanák. Zároveň očekává tuhý boj v každém zápase. Na Hané a v cestě za pátým titulem v řadě se Čechům v základní skupině A postaví Slovinsko, Austrálie a Francie – dvojnásobný vítěz Masters.

Zápas se Slovinci je na programu v první den mistrovství od 18.30. S Australany se reprezentace s Hanákem a Pláškem v sestavě střetne v úterý, úvodní vhazování padne v 18 hodin. Jako poslední soupeř ve skupině čekají Francouzi, na duel s nimi dojde ve středu v podvečer úderem šesté hodiny.

Vyřazovací boje budou poznávat své vítěze a poražené od čtvrtka do soboty. Právě v poslední den šampionátu se v 19.30 rozeběhne finálový zápas. Budou se v něm radovat české barvy i s přerovskými zástupci?

Foto: www.inlinehokej.cz

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Benátky nad Jizerou
HC ZUBR Přerov