VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM DĚKUJEME ZA PŘÍZEŇ A PODPORU V SEZONĚ 2018/2019

V Přerově bude i nadále chytat Lukáš Klimeš. Moc se těším na super fanoušky, hlásí

V Přerově bude i nadále chytat Lukáš Klimeš. Moc se těším na super fanoušky, hlásí
P ř e r o v – Druhého muže s maskou, který bude pevným článkem jejich mužstva po celou nadcházející sezónu 2017/18, si zajistili hokejoví Zubři. Třetí ročník WSM ligy v řadě čeká v Přerově Lukáše Klimeše, kmenového hráče Komety Brno. Z ní bude u žlutomodrých opět hostovat.

Třetím červencovým pondělím začala Zubrům další fáze přípravy. Lukáš Klimeš do ní nastoupil odpočatý a plný sil, předtím si totiž užíval dovolené v Turecku. „První část přípravy byla náročná, takže odreagování se v zahraničí mi přišlo vhod,“ přitakával brněnský odchovanec, kterému se v tureckém prostředí moc líbilo.

Za loňskou sezónu zasáhl Klimeš za Přerov do 17 utkání. Vyvedený part zažil především v předkole play-off s Prostějovem, kde výraznou měrou přispěl k zubřím triumfům v obou domácích střetnutích. Svěřenci trenérů Přecechtěla a Dočkala díky nim v sérii zvítězili 3:1 na zápasy a vydobyli si účast ve čtvrtfinále.

V aktuálním přerovském týmu bude Klimeš, který nedávno oslavil 23. narozeniny, gólmanským parťákem o dva roky staršího Juraje Šimbocha. Ten k Hanákům přišel na hostování z jiného extraligového celku – Třince. „S Jurajem si rozumíme moc dobře. Skoro každý dosavadní trénink jsme spolu byli ve dvojici a bylo to naprosto bez problému. Když mezi sebou budeme mít dobrý vztah, bude to jen ku prospěchu věci,“ uvědomuje si Lukáš Klimeš.

Na rozdíl od zbytku zubří ekipy absolvují brankáři v průběhu letní přípravy také speciální tréninkové jednotky. „Mívali jsme je vždycky jednou týdně. Jinak se ale naše příprava od ostatních hráčů nijak nelišila,“ uvedl Klimeš, o jehož pokračování v dresu Přerova se nemusela vést žádná složitá jednání.

V prvoligové sezóně 2017/18 se nadějný gólman nejvíce těší na dvě podstatné záležitosti. „Na naše skvělé fanoušky a také na kvalitní hokej, který se v Přerově hraje. Doufám, že se sezóna povede minimálně tak, jako předchozí dvě,“ svěřil se.

"Jsme rádi, že Lukáš bude u nás pokračovat. O jeho setrvání v našem týmu jsme od začátku hodně stáli, protože v předešlých dvou sezónách potvrdil své kvality. Společně s Jurajem Šimbochem by měl utvořit velice silnou brankářskou dvojici," uvedl sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.