INFO: Zubři nabízí možnost pronájmu ledové plochy v MEO Aréně. Cena pronájmu ledu (1 hodina) je 3000,- Kč.
Informace a objednávky: Aleš Verlík (sekretář klubu), telefon: 777 690 227, email: verlik@hokejprerov.cz

Loňský nejlepší střelec zůstává, další pozici na soupisce obsadil Vlastimil Dostálek!

Loňský nejlepší střelec zůstává, další pozici na soupisce obsadil Vlastimil Dostálek!
P ř e r o v – Ubývající počet dnů do startu prvoligových bitev postupně odhaluje soupisku A-týmu HC ZUBR Přerov, který se v pondělí už zaryl ostřím svých bruslí do ledu. V modrožlutém dresu bude i nadále válčit nadějný útočník Vlastimil Dostálek, jenž byl v loňské sezóně završené postupem s dvaatřiceti góly nejlepším střelcem Zubrů. Další jména na soupisku budou postupně přibývat.
Útočník Vlastimil Dostálek byl také jednou z hlavních postav loňské sezóny. A stejně jako již představený David Šebek i úspěšným nájezdníkem v klíčovém střetnutí s Baníkem Sokolov. ”Na ty okamžiky pořád vzpomínám, protože postup do první ligy je velkým úspěchem nejen pro mě, ale také pro ostatní kluky i pro celý Přerov. Už se ale soustředíme na novou sezónu. Od května dřeme a připravujeme se v plném proudu,“ uvedl mladý nadějný forvard.

Dvacetiletý odchovanec Zubrů si cestu do první ligy užíval naplno. Těšil fanoušky velkou dravostí a pro soupeře byl doslova postrachem. “Loňská sezóna byla pro mě zatím nejlepší v kariéře. Dosud se mi takový velký úspěch nepodařil. Když jsem hrál v osmnácti letech poprvé první ligu, tak jsme se jen zachraňovali v play-out, což nebylo nic příjemného. Tady jsem si poprvé zahrál pořádné play-off před skvělou atmosférou a navíc s takovým úspěchem,“ ohlásil spokojeně autor dvou hattricků v play-off.

Loňský elán a velký střelecký apetit by Dostálek rád přenesl do sezóny nové, kdy už budou Zubři zápasit na prvoligových kolbištích. “Chci se soustředit hlavně sám na sebe, abych byl pro tým přínosem. Jsem mladý, takže se budu snažit tomu dát úplně všechno. Budu mít kolem sebe starší spoluhráče, kteří mi určitě pomůžou. Chci udělat maximum pro to, abychom i v první lize vyhrávali.“

Mezi prvoligovými mantinely má padesátku zápasů, když před svým návratem do Přerova působil v Ústí nad Labem. “Už jsem měl možnost v přípravě hrát proti Slavii i Kladnu. Jsou to velice zkušené týmy. První liga bude určitě vyrovnaná a nebude tam žádný špatný tým. S každým se bude dát vyhrát, ale i prohrát,“ řekl směrem k mistrovským bojům.

Ty se již rychle blíží a Dostálek věří, že šestý hráč na tribunách bude také na sto procent připraven. “Doufám, že naši fanoušci budou znovu chodit ve velkém počtu a budou nás podporovat stejně, jako v loňské sezóně. Budeme se snažit vyhrávat, abychom jim dělali co největší radost,“ dodal Vlastimil Dostálek, kterého možná čeká krátká zkouška v Olomouci, kam by měl mít vyřízeny střídavé starty.