Zubrům se proti Sokolovu nepodařilo udržet vedení a prodloužili sérii porážek

P ř e r o v – Hokejisté Přerova ve 23. kole Chance ligy podlehli Sokolovu 1:2 po prodloužení a zaznamenali šestou porážku v řadě. Skóre otevřel až deset minut před koncem prvním gólem v této sezoně Ondřej Cubo, poté ale vyrovnal ex-přerovský Martin Weinhold a v prodloužení dokonal obrat Baníku Štěpán Csamangó.
23.kolo, středa 22.11.2023
HC ZUBR Přerov - HC Baník Sokolov
1:2p
(0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 50. Cubo (Doležal, Vlach) – 53. Weinhold (Kverka, M. Rohan), 62. Csamangó (Osmík). Rozhodčí: Kubičík, Šico – Peluha, Veselý. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 715. Střely na branku: 28:20. Zblokované střely: 6:8. Vhazování: 36:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Postava – Kudělka, Černý, Krisl, Chroboček, Cubo, Němec, Adámek – Březina, Pechanec, Indrák – Jakub Svoboda, Vlach, Doležal – Tomi, Hejcman, Nemec – Mácha, Chludil, Goiš
Michajlov – Mlčák, M. Rohan, Weinhold, Rulík, Klejna, Benda – Tomeček, Kverka, Přikryl – Csamangó, Vrdlovec, Křemen – Kysela, Osmík, Adamec – Novotný, T. Rohan

První třetina nabídla svižný a vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách. První takové přišly během deváté minuty. Nejprve Černý vybídl do útoku Vlacha, toho ale vychytal Michajlov, poté v přečíslení nedokázal zakončit Mácha, když mu sjel kotouč. O chvíli později Zubři promarnili další velkou šanci, tentokrát v oslabení. Chludil po vypíchnutí unikal sám, puk ale při střele nechal za sebou. To Postava musel při úniku zasahovat, Osmíkův bekhend spolehlivě vykryl. Neujala se ani domácí přesilovka, a tak první dějství branku nenabídlo.

To prostřední dvacetiminutovka byla o poznání méně zajímavější. Hned první střídání sice nabídlo nadějný pas Přikryla předbrankovým prostorem Zubrů, na další zajímavou příležitost se však čekalo až do 34. minuty. Po vyhraném buly byl zcela sám v mezikruží Indrák, chyběla mu ale větší obratnost, stejně jako přesnost při zakončení. Nadále vyrovnaný hokej tak pokročil do třetí třetiny bez jediného vstřeleného gólu.

Herním projevem obě mužstva prakticky kompletně navázala na druhé dějství. Přerov se do útoku dral více, dobrá defenzíva (kterou předváděly mimochodem oba celky) soupeře je ale dlouho držela zkrátka. Až v čase 49:53 se diváci na přerovském stadionu konečně mohli radovat. Cubovo nahození po buly v útočném pásmu se zastavilo až v levém horním rohu hostující branky.

O tři minuty později však Sokolov z podobné situace srovnal. Rulíkův pokus tečoval pod horní tyč Martin Weinhold, což později znamenalo vybojované prodloužení. Oběma týmům tak skončil bodový půst a Sokolovu navíc i šňůra proher. Od vlastní branky totiž rozjel přečíslení, které se zprvu nevyvíjelo dobře, střílející Osmík ale situaci na druhý pokus vyřešil bravurně. Zaseknutím vykoupal přerovskou obranu a Štěpán Csamangó vzápětí zamířil do odkryté brány.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Výsledek napovídá o průběhu zápasu, byl velice vyrovnaný. Bohužel nedáváme šance, ani vyložené, což nás sráží dolů. Potřebovali jsme vyhrát, abychom se trošku uklidnili, série porážek na tým samozřejmě dopadá. Nedá se nic dělat. Bereme každý bod, ale je jasné, že jsme chtěli tři body. Klukům se nedá nic vyčíst, nechali tam úplně všechno. Bojovali, snažili se, ale nedopadlo to.

Tomáš Mariška (HC Baník Sokolov): Bylo vidět, že se potkaly týmy, které nejsou úplně v klidu a pohodě. Trochu se to neslo celým zápasem – nikdo nechtěl udělat chybu, obě mužstva se víc soustředila na bránění. Věděli jsme, že budou rozhodovat individuální chyby nebo standardní situace. Dostali jsme nešťastný gól po vhazování v obranném pásmu. Jsem ale velmi rád, že jsme se i z toho dokázali zvednout, jít si pro gól a dát ho. Potom jsme dokázali ještě získat bonusový bod, což je pro nás velké povzbuzení do další práce. Věřím, že si začneme více věřit i na kotouči a obraz hry bude lepší.