Zubři znovu předvedli bojovný výkon a proti Frýdku doma proměnili postupový mečbol

P ř e r o v – Hokejisté Přerova si ve druhém zápase předkola play-off Chance ligy poradili doma s Frýdkem-Místkem 4:0 a v sérii celkově zvítězili 2:0 na zápasy. Hanáci se dvakrát prosadili během 26 sekund 29. minuty. Bezbrankový stav změnil Indrák a krátce po něm skóroval také Süss. V závěru přidal svůj druhý gól Indrák a postup Zubrů potvrdil do prázdné brány Goiš. Přerov tak navzdory početné marodce znovu předvedl bojovný týmový výkon. Ve čtvrtfinále play-off se střetne s Třebíčí, nejlepším týmem základní části.
PP-O2, neděle 5.3.2023
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
4:0
(0:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 29. Indrák (Pechanec, Kratochvil), 29. Süss (Kudělka, Okál), 56. Indrák (Pechanec, Kratochvil), 60. Goiš (Pechanec, Postava). Rozhodčí: Bejček, Kostourek – Dědek, Kráľ. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1436. Střely na branku: 26:23. Zblokované střely: 2:2. Vhazování: 30:32. Průběh utkání: 4:0. Konečný stav série: 2:0.
Postava – Chroboček, Hrdinka, Němec, Kudělka, Ševčík, Krisl, Bystroň – Indrák, Pechanec, Kratochvil – Okál, Süss, Goiš – Březina, Dvořák, Jan Svoboda – Hradil, Ministr, Fencl
Švančara – Michálek, Havránek, Adámek, Žůrek, Homola, Sova, Kareš – Ramik, Zeman, Svačina – Dostálek, Vrdlovec, Doktor – Klimša, Haas, Hotěk – Macháček, Matěj, Geidl

Začátek zápasu nabídl podstatně živější hokej, než jak bylo občas zvykem během základní části. Prakticky se nepřerušovalo a k vidění byly i zajímavé příležitosti. Na jedné straně hledal Süsse Goiš, na opačné pak hrozil v kontru Homola. Rysi poté na chvíli přebrali roli mírně aktivnějšího celku. Ramik se Zemanem své přečíslení překombinovali a zanedlouho stálo při Postavovi štěstí, když mu kotouč z výstroje vypadl pouze před brankovou čáru. Svižný hokej provázel celou první třetinu, ve které bylo k vidění množství střel, ale žádný tlak.

Ten si mohli Frýdečtí pošetřit, druhou třetinu totiž začali v početní výhodě. Díky dobré práci Přerova v ní ale vůbec nic nepředvedli. Prostřední dějství nabízelo mnohem roztržitější hokej plný šarvátek a ve 24. minutě už Daniel Indrák slavil první branku. Tu ale jeden z hlavních rozhodčích neuznal, a tak si útočník první formace musel počkat „až“ do času 28:33. Zubři se nastěhovali do útočného pásma a Indrák zkusil štěstí z ostrého úhlu. Na bližší tyči Švančaru nachytal.

Frýdek vzápětí zcela vyhořel v defenzivní činnosti a už za 26 vteřin inkasoval podruhé. Z nehlídané strany na dorážce neuspěl Kudělka, vzápětí si ale dobře počkal a skvěle zamířil Jan Süss. Hanáci přebrali otěže a mohli hosty položit v přesilovce pět na tři, tu jim ovšem (možná neúmyslně) zhatil Sovův bojechtivý výlev, kdy naháněl Süsse po pásmu se shozenými rukavicemi. Přesilovka Přerova zůstala nevyužita a oba hráči nakonec inkasovali trest za hrubost.

Na hektické a emocí plné chvíle navázala třetí třetina. Hra už se opět nesla spíše v duchu prvního dějství, aktivnější ale potřebovali být rysi, kterým za stavu 0:2 hrozil konec sezony. O zvrat se pokoušel Ramik, který obtočil branku, ke snížení ale nevedla ani druhá přesilová hra, kterou měli Janečkovi svěřenci k dispozici. V početní výhodě se neprosadilo ani MEO, to ale nikam spěchat nemuselo o to víc, když v 56. minutě přispěl Daniel Indrák druhou brankou. Poté, co na Švančaru zblízka nevyzrál Pechanec, si totiž počkal stejně jako Süss ve druhé třetině na vhodný moment a přes skrumáž trefil skulinku v brance. Frýdečtí v závěru zkusili vabank, ten ale znamenal už pouze pojistku Jiřího Goiše do prázdné branky.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Dnes to byl ještě těžší zápas než v pátek. Bylo jasné, že kdo ho vyhraje, bude ve výhodě. My jsme mohli postoupit do čtvrtfinále, Frýdek zase srovnat sérii. Bylo to velmi bojovné utkání. Pro nás je velice povzbudivé, že jsme ubránili oslabení a udrželi nulu vzadu. Samozřejmě je stále co zlepšovat, než začnou čtvrtfinálové zápasy, zaměříme se na to. Teď musím pochválit celý tým, všichni kluci to skvěle odbojovali. Výborně se zapojili mladíci, v bráně pak stejně jako v celé sezoně perfektně zachytal Míša Postava.

Martin Janeček (HC Frýdek-Místek): Gratuluji soupeři k postupu. Sérii jsme si prohráli tím prvním zápasem, po kterém jsem nešetřil kritikou – a oprávněně. Hráli jsme úplně špatně, nebyli jsme přepnutí na mód play-off a vůbec jsme si neuvědomovali, že o něco hrajeme. Na druhou stranu, dneska musím před mužstvem smeknout. Sice jsme nedali ani gól, ale bylo to výbornou defenzivní hrou a výborným brankářem domácích, kteří si chtěli poctivě ten postup uhrát. Troufnu si říct, že jsme byli bruslivější, pro soupeře celý zápas nebezpeční a že jsme dnes hráli výborný play-off zápas. Mělo to náboj z obou stran a já musím před vlastním mužstvem smeknout. O to budeme příští rok chytřejší a zkušenější, protože máme hodně mladé a já doufám, že nadějné mužstvo. Myslím, že řada kluků má budoucnost a na tu celoroční práci jsme pyšní.