Zubři využili dvě přesilovky a v první přípravě proti Šumperku zvítězili po prodloužení

P ř e r o v – Hokejisté Přerova se poprvé v přípravném období utkali se Šumperkem, na domácím na ledě porazili Draky 2:1 po prodloužení. Svěřenci trenérů Svobody a Dočkala šli do vedení díky přesilovkové trefě Macuha, za hosty srovnal při hře ve čtyřech Křemen. Zubři o těsné výhře rozhodli v 64. minutě, v další početní převaze skóroval Ministr. Odveta mezi soupeři z Olomouckého kraje se uskuteční ve čtvrtek v Šumperku.
přát., úterý 30.8.2022
HC ZUBR Přerov - DRACI PARS Šumperk
2:1p
(1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 20. Macuh (Goiš, Dvořák), 64. Ministr (Doležal, Kudělka) – 34. Křemen (Eliáš, Průžek). Rozhodčí: Blaha, Šico – Navrátil, Peluha. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 488. Střely na branku: 50:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Petrásek – Černý, Kudělka, Chroboček, Hrdinka, Ševčík, Krisl, Gréč – Jakub Svoboda, Ministr, Doležal – Jan Svoboda, Pechanec, Březina – Okál, Macuh, Goiš – Dobša, Dvořák, Indrák
Hamalčík – Eliáš, Drtil, Kadeřávek, Kunst, Dudycha, Hrachovský – Vachutka, Šuhaj, Kohút – Průžek, Čermák, Bernat – Antoníček, Horký, Jouza – Křemen

Hosté si po necelých čtyřech minutách zahráli přesilovku, prudký střílený pas Vachutky zastavil nataženým betonem Petrásek. Po polovině první třetiny měl šanci Březina, s Hamalčíkem si ale neporadil. Následně putoval na trestnou lavici, Draci však početní výhodu znovu nevyužili.

Těsně po ní se před Petráska z pravé strany protáhl Horký, domácí brankář ale pokus na přední tyč zneškodnil. Při vyloučení šumperského kapitána Průžka dorážel zblízka Krisl, Hamalčík puk dokázal přizvednout nad horní tyčku. Přerov se prosadil 46 sekund před přestávkou. Goišovu střelu u pravé tyče dorazil do sítě bývalý Drak Rok Macuh a potrestal faul Kohúta.

Krátce po přestávce přihrál Jakub Svoboda volnému Černému, ten ale horní roh šumperské branky netrefil. Hamalčík se pak stačil přesunout při možnosti Kudělky a betonem přitisknutým k ledu chytil střelu Jakuba Svobody ihned po buly.

Přerov mohly neproměněné šance mrzet. Ve 34. minutě ujel při hře ve čtyřech na obou stranách Eliáš a jeho pas zblízka tečoval do brány Adam Křemen. Zpočátku se sice zdálo, že Petrásek udrží kotouč ve výstroji před brankovou čárou, nakonec se mu to ale nepodařilo.

Na začátku třetí třetiny jeli sami na Hamalčíka Jakub Svoboda s Doležalem, druhý jmenovaný ale velkou příležitost neproměnil. Na druhé straně vyrazil Petrásek střelu Vachutky a Eliáš sklepl puk ze vzduchu těsně vedle přerovské brány.

Šumperský obránce v 59. minutě málem dokonal obrat ve skóre, rozhodčí ale při pohledu na ležícího Petráska rozpažil na znamení, že kotouč brankovou čáru nepřešel. V čase 63:27 ukončili zápas Zubři. Při trestu Hrachovského doklepl Doležalův pokus do brány Daniel Ministr a zařídil Hanákům vítězství v prodloužení.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Hodně jsme se trápili, soupeř byl rychlejší a zarputilejší, měl nebezpečné protiútoky. Spoustu věcí jsme řešili složitě, ozdobou utkání byli oba brankáři. Přestože jsme měli velké množství střel, nebylo to tak nebezpečné a neměli jsme patřičný tlak do brány. I výsledek napovídá, že to tak vypadalo. Musíme se ze zápasu poučit, co musíme ještě výrazně zlepšit, abychom byli spokojenější s hrou i výsledky.

Lukáš Majer (DRACI PARS Šumperk): Z naší strany to byl vyválčený zápas. Uškodila mu horší kvalita ledu, hokej šel stranou, bylo to ubojované. Jsme rádi, že jsme utkání dotlačili do bodu. Byli jsme velmi nedisciplinovaní, takové okamžiky se musíme naučit zvládat vyspěleji. Na druhou stranu, zákroky pramenily z bojovnosti a zarputilosti. Klukům to není jedno. Jsme na cestě do ligy a jsme rádi, že jsme se mohli utkat s kvalitním soupeřem.