Zubři vynulovali Sokolov a posunuli se do šestky. Jisté už mají minimálně předkolo

P ř e r o v – Hokejisté Přerova porazili v 49. kole Chance ligy doma Sokolov 3:0 a v tabulce i díky prohře Zlína v Litoměřicích proklouzli mezi nejlepších šest týmů. Skóre otevřel po polovině utkání Daniel Ministr, ve třetí třetině se prosadili Jakub Svoboda a do prázdné brány Lukáš Chludil. Brankář Michal Postava se blýskl šestou nulou v této sezoně. Zubři během ní na Baník vyzráli vůbec poprvé a zajistili si přinejmenším účast v předkole play-off. Na šestém místě nyní na sedmý Zlín mají dvoubodový náskok, za týden se s Berany střetnou na svém stadionu.
49.kolo, středa 21.2.2024
HC ZUBR Přerov - HC Baník Sokolov
3:0
(0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 32. Ministr (Indrák), 51. Jakub Svoboda (Goiš, Pšurný), 60. Chludil (Hejcman, Pospíšil). Rozhodčí: Horák, Micka – Augusta, Peluha. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 936. Střely na branku: 24:26. Zblokované střely: 0:1. Vhazování: 36:16. Průběh utkání: 3:0.
Postava – Kudělka, Černý, Adámek, Chroboček, Němec, Krisl, Cubo – Mácha, Pechanec, Březina – Pospíšil, Hejcman, Chludil – Indrák, Pšurný, Ministr – Jakub Svoboda, Zembol, Goiš
Hamalčík – Tureček, M. Rohan, Weinhold, Rulík, Klejna, Mlčák, Dorot – Tomeček, Kverka, Vracovský – Csamangó, Vrdlovec, Bernovský – Polák, Osmík, Přikryl – Novotný, T. Rohan, Křemen

Souboj 49. kola přinášel od první minuty poměrně opatrnou hru, která toho pro oči diváků mnoho nenabízela. Nic se nezměnilo prakticky po celých dvacet minut, které úvodní branku zápasu nepřinesly. Vypíchnout však lze zpočátku mírně větší aktivitu Sokolova, který se snažil kotouče jednoduše nahazovat na Postavu. Poblíž ale vždy byla přerovská obrana. Baník se zároveň prezentoval dobrým napadáním, díky kterému Zubrům nic nepovolil v jediné přesilovce.

Ve druhém dějství si oslabení vyzkoušel zase Přerov, který byl sice pod tlakem, po nebezpečné Přikrylově ráně se ale do brejku dostal navrátilec z trestné lavice Hejcman. V souboji jeden na jednoho dokázal vyprodukovat rovněž dobré zakončení, ne však úvodní branku zápasu. Ta přišla poměrně zničehonic až v čase 31:32. Indrák se nebál jít do tří hráčů v černém a málem se dostal k zakončení. V brance sice skončil on sám, Hamalčík ale vyrazil puk pouze před sebe, navíc byl sražen vlastním obráncem, a tak se ke střele do odkryté části horní části branky dostal Daniel Ministr.

Oba celky na sebe uplatňovaly prakticky stejnou strategii, jejímž výsledkem byl urputný a oku velmi málo lahodící hokej s minimem šancí. V 51. minutě se však Hanáci přesto dostali do dvoubrankového vedení. Velký podíl na něm měl Hamalčík, kterému se za brankou smolně odrazil kotouč o zadní mantinel, načež Goiš pohotově našel Jakuba Svobodu a ten neměl se zakončením do prázdné branky žádné problémy. Do prázdné brány se při sokolovské power-play zkoušel trefit také brankář Postava a nescházelo mu mnoho, vydřenou tříbodovou výhru Přerova nakonec pečetil až Lukáš Chludil. Třešničkou na dortu je šestá nula nejlepšího brankáře ligy Michala Postavy.

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): První třetina byla hodně opatrná. Chtěli jsme být hodně aktivní, soupeř měl dlouhou cestu a chtěli jsme na něj přitlačit. Bylo vidět, že ani jeden tým nechce inkasovat. Ve druhé třetině jsme byli my ti šťastnější, kteří dali gól. Obranná fáze byla dnes dobrá, zřejmě po lehké chybě v rozehrávce soupeře jsme pak přidali druhou branku a dokráčeli jsme ke třem bodům. Neříkám, že jsem ze zápasu nadšený, určitě bych tam chtěl vidět více věcí. Ale máme tři body, kterých si vážíme, navíc jsme neinkasovali.

Tomáš Mariška (HC Baník Sokolov): Myslím, že jsme tady odpracovali velmi dobré utkání. Od začátku bylo vyrovnané a opatrné z obou stran, oba týmy věděly, o jak důležité body se hraje, a podle toho to vypadalo. Byl to boj o první gól a myslím si, že ve druhé třetině jsme měli příležitosti na to, aby jsme ho dali my. Měli jsme dobrou přesilovou hru, ale bohužel jsme nebyli efektivní a dostali jsme takový nešťastný gól. I tak si myslím, že jsme pracovali dál velmi dobře a snažili jsme se tlačit do brány, ale z nešťastného odrazu jsme dostali druhý gól. Potom už to pro nás bylo samozřejmě složité. Zkoušeli jsme power-play, měli jsme tam ještě jednu šanci, která taky nevyšla, a jelikož jsme nedali gól, tak jsme tady ty body nemohli vzít. Myslím si ale, že jsme tady dneska dopracovali dobré vyrovnané utkání a hráči nechali na ledě všechno. Věřím, že když takhle budeme pracovat v dalších zápasech, tak body přijdou.