Zubři vydřeli výhru nad Frýdkem a znovu vedou ligu

P ř e r o v – Druhá hokejová liga se po vánoční přestávce znovu rozjela. V úvodním utkání roku 2010 hostili přerovští Zubři na svém ledě poslední Frýdek Místek a po výhře 4:3 znovu vystoupali na samotný vrchol tabulky. Jejich vítězství se však rozhodně nerodilo lehce a hosté se na přerovském ledě ukázali ve velmi dobrém světle. Na úvodní gól Zubrů z první třetiny dokázal Frýdek Místek zareagovat ve druhé části, která nakonec divákům nabídla hodně brankových momentů. Hosté však museli vždy dohánět náskok Přerova a po čtyřiceti minutách svítilo na tabuli skóre 3:3. Vítězný gól se nakonec zrodil ve třetí třetině z hole obránce Jakuba Musila, který bombou modré čáry zajistil Zubrům plný bodový zisk.
44.kolo, středa 6.1.2010
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
4:3
(1:0, 2:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Kočara (Kotásek, Osina), 29. Hanák (Sedlák), 34. Ditrich (Sedlák), 50. Musil (Vlček, Kohút) - 23. Martiník (Pelikovský), 34. Merta (Pavlas, Maruna), 35. Merta (z trestného střílení). Rozhodčí: Škach - Adamec, Štěpán. Vyloučení: 6:9, navíc Pelikovský (Frýdek Místek) trest do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 45:32. Buly: 53:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Tihlář - Pala, Novák, Osina, Halouska, Vlček, Musil, J. Ferenc, Řezníček - Kolář, Ditrich, Sprušil - Hanák, Kočara, Kotásek - Coufal, Kohút, Goiš - Martinák, Sedlák, Menšík
Šrámek - Kudláček, Pelikovský, Maruna, Babic, Krutil, Parma, Sluštík, Vajda, Novák, Martiník, Merta, Křesťan, Kopáč, Mocek, Gebauer, Pavlas, Zaoral

Úvod prvního utkání letošního roku s Frýdkem Místkem byl ve znamení tlaku domácího týmu. Zubrům k aktivní hře hodně pomohla i přesilová hra po faulu Kopáče, bezbrankové skóre se však neměnilo. Stav 0:0 zůstal i po akci Kočary na konci páté minuty. Zkušeného útočníka v této šanci vychytal brankář Šrámek. S blížící se osmou minutou první třetiny přišel další faul hostujícího týmu a Zubři tak znovu mohli v přesilovce ohrozit branku soupeře. Hosté se však i v tomto oslabení dokázali ubránit a do vážnější šance přerovské hráče nepustili.

Obrana Frýdku Místku dobře fungovala až do začátku 13. minuty, to se Zubrům podařilo brankáře Šrámka poprvé překonat. Na hranici útočného pásma předal Osina puk Kotáskovi, ten našel výborně najetého Kočaru, který hostujícího gólmana parádně vykoupal - 1:0. Hosté mohli ještě v první třetině s přerovskými Zubry srovnat krok, agilní Martiník k tomu měl hodně blízko, ale brankář Tihlář si s jeho jedovkou poradil.

Úvod druhé periody vyšel poslednímu týmu tabulky na výbornou a hlavní postavou na ledě byl znovu útočník Martiník. Ten se v přesilové hře ve 23. minutě dokázal krásně prokličkovat mezi přerovskými obránci a na konci své akce pohotově zasunul kotouč za Tihlářova záda - 1:1. Hostující tým po vyrovnávací brance hodně ožil a výsledkem toho byla další velká šance, kterou ale Merta nedokázal dovést do gólového konce. Po chvilce však přišly dva slepené fauly Kopáče a Maruny a Zubři v přesilovce pět na tři znovu udeřili. Sérii přihrávek v útočném pásmu ukončil přesnou střelou Hanák, který našel malou mezírku u tyčky a upravil skóre na 2:1.

Ve 33. minutě se dalším vynikajícím zákrokem prezentoval brankář Tihlář, jenž krásně vychytal frýdecko-místecké přečíslení dvou na jednoho. V první polovině utkání se týmy společně postaraly o tři branky a stejného počtu se fanoušci dočkali o chvilku později a dokonce během jediné minuty. Nejdříve dokázal vyrovnat stav zápasu na 2:2 hostující Merta, ale hned za necelou půlminutku opět vrátil vedení Zubrům Ditrich - 3:2. Po gólu přerovského útočníka uběhlo jen dalších dvacet vteřin, když se sám na Tihláře řítil Maruna a obránce Osina musel tvrdě zatáhnout za záchranou brzdu. Nařízené trestné střílení sám faulovaný dokázal proměnit a bylo znovu vyrovnáno - 3:3. Ještě do konce druhé třetiny mohli Zubři přidat čtvrtý gól, ale nabídnutou přesilovku nedokázali zužitkovat.

Třetí třetinu souboje otevřela nová posila týmu Zubrů, útočník Zdeněk Sedlák. Jeho velká šance ale gól nepřinesla a stav zápasu zůstal nerozhodný 3:3. Ve 48. minutě hosté opět faulovali a Zubři nabídnutou možností skórovat nepohrdli. Kohút sice nejdříve zamířil jen do Šrámkovy lapačky, ale z další akce dokázal obránce Musil prostřelit vše co mu stálo v cestě a přerovský Zubr znovu vedl - 4:3. Hosté po gólu dávali najevo velkou nespokojenost, protože jeden z jejich hráčů byl před střelou přerovského beka zasažen pukem a ležel na ledě, branka ale byla uznána a protesty hráčů v bíločervených dresech vyzněly do prázdna.

V posledních minutách střetnutí dostal Frýdek Místek obrovskou šanci na další srovnání stavu, když hrál více než minutu v přesilovce pět na tři. Zubry však znovu výrazně podržel brankář Tihlář, který famózně lapil Marunovu střelu. Stejný hráč měl před přerovskou klecí možnost srovnat i v 59. minutě, ale i tentokrát byl populární „Banán“ proti. K závěrečné hře bez brankáře se hosté z Frýdku Místku dostali až v posledních vteřinách zápasu a přerovští Zubři už si své vedení 4:3 dokázali pohlídat až do závěrečného klaksonu.

Sestřih videozáznamu utkání najdete na TV Zubr

Lubomír Oslizlo (HC ZUBR Přerov): Jsme hodně rádi za tři body. Očekávali jsme, že to bude znovu těžké utkání a to se potvrdilo. Navíc jsme hráli první utkání po vánoční pauze, která bývá hodně ošidná. Během zápasu jsme zkoušeli hrát na čtyři lajny, ale od třetí třetiny jsme hru stáhli na tři. Bylo hodně důležité, že se nám v závěru podařilo ubránit to dvojnásobné oslabení.

Michal Piskoř (HC Frýdek Místek): Musím náš tým dnes pochválit. Za nás dnes hrálo jedenáct kluků mladších jednadvaceti let a bylo vidět, že v té finální fázi nám trochu scházely zkušenosti. Měli jsme ve druhé a třetí třetině hodně šancí, ale bohužel jsme je nedali. To je prostě úděl nováčka soutěže. Při hře pět na pět jsem ale na ledě viděl jen jeden tým, a to ten náš. Šancí jsme si vypracovali dost, ale Přerov nás dnes porazil díky přesilovkám. Má v týmu hodně zkušených hráčů, kteří tu akci umí dobře sehrát a dát gól.