Zubři vybojovali tři body v Pelhřimově díky skvělé třetí třetině

P e l h ř i m o v - Úvod utkání vyšel lépe Zubrům, když se trefil ukázkově v 8. minutě obránce Faltýnek. Přestože vedli hosté tak domácí mužstvo bylo lepším celkem v úvodní dvacetiminutovce. Domácí tým srovnal hned z kraje druhé třetiny kdy využili jednu z mnoha šancí. Přerovští hokejisté rozhodli o vývoji utkání ve třetí části kdy převzali vládu nad utkáním a dotáhli utkání do vítězného konce. Výborný výkon podal přerovský brankář Dalibor Sedlář na kterém si vylámali domácí střelci zuby.
36.kolo, neděle 1.2.2009
HC Spartak Pelhřimov - HC ZUBR Přerov
1:4
(0:1, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 21. Pelán (Plachý, Heřman) - 8. Faltýnek (Kočara), 50. Kohút (Halouska), 52. Martinák (Hanák), 54. Korčák (Ryšánek, Kolář). Rozhodčí: Němec - Blažek, Paulík. Vyloučení: 4:6, navíc Pala (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 380. Buly: 40:44. Střely: 35:50. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.
Kaiseršot - Meloun, Plch, Vácha, Krpálek, Zelený, Rusnák, Anderle, Plachý, Kubát, Pelán, Hadrava, Kočan, Heřman, Votápek, Moucha
Sedlář - Pala, Faltýnek, Kubala, Novák, Ryšánek, Halouska - Menšík, Sprušil, Kočara - Staša, Hanák, Martinák - Kolář, Kohút, Korčák - Kupec

První dvě střely zápasu sice byly vystřeleny už v první minutě směrem na pelhřimovskou branku, většinu třetiny však měli více ze hry domácí hokejisté. Mezi 2. a 8.minutou se hrálo prakticky jen před Sedlářem a ten se měl co ohánět. V závěru 8.minuty však jak "blesk z čistého nebe" uhodilo na druhé straně - Kočara přihrál na Faltýnka, který z poměrně velké vzdálenosti velmi tvrdě vypálil na Kaiseršota a puk skončil poprvé za jeho zády - 0:1. Na počátku 11.minuty si šel odpočinout na trestnou lavici Menšík, a v průběhu oslabení si vypracoval velikou příležitost domácí Plachý, když už se dostal zcela volný před přerovskou síť - ale jeho střela mířila nad břevno přerovské branky. Na počátku 14.minuty se Zubrům nepodařilo dobře rozehrát a Mucha se protlačil až před bránu Meo. V cestě mu stál ale vynikající Sedlář. Meo mělo kromě gólu ještě jednu nebezpečnější šanci v závěru 15.minuty, když Martinák vypálil podobně tvrdě jako Faltýnek, tentokrát to ale zkusil z druhé strany. Kaiseršot dokázal puk vyrazit lapačkou. Přerovu nepomohla ve zlepšení hry ani přesilová hra ze závěru 17.minuty a naopak 41 sekund před koncem odešel do kabin oslaben pro změnu on.

Domácí zahájili svou přesilovku ve 2.třetině jako smršť. Nejdříve se protlačili z kruhů až téměř před Sedláře, který byl opět na místě, puk se však dostal znovu na hole pelhřimovských a ti stříleli na téměř prázdnou branku. Naštěstí ale byli dál od branky a to ovlivnilo přesnost střely. Na konci 21.minuty však byl tento velký tlak přeci jen ukončen gólem, když se po přihrávkách Heřmana a Plachého prosadil těsně před Sedlářem Pelán - 1:1. Inkasovaný gól však měl i pozitivní důsledek - nastartoval Zubry. Od té chvíle se už střílelo více na domácí branku, třebaže na vyložené šance to bylo ještě přibližně vyrovnané. Tu první si vypracovalo po několika střeleckých pokusech Meo ve 26.minutě. Šlo o akci dvou na jednoho, Sprušil našel před brankou úplně volného Martináka. Ten však nedokázal Kaiseršota přehodit. O dvě minuty později "hořelo" na druhé straně - Pelhřimov však po vyhraném buly a chytré přihrávce nedokázal před brankou Sedláře puk trefit. A podobnou šanci měli ještě o další dvě minuty později. Na konci 35.minuty dorážel u brány nebezpečně Kohút po tvrdé ráně Ryšánka od modré. O tři minuty později nenašli naši hráči škvírku mezi bruslí Kaiseršota a jeho levou tyčí, když předtím rychle objeli jeho svatyni. Mezitím v průběhu celé třetiny Zubři na své soupeře stříleli dvakrát častěji než Pelhřimov na Sedláře. Poslední slovo měli ale znovu soupeři. 6 vteřin před koncem byl nucen Kolář zabránit podražením vznikající sólový nájezd domácích a tak šlo Meo znovu do kabin oslabeno.

Tentokrát ale Zubři žádný nápor domácích nepřipustili. Až do 45.minuty se ještě pokoušeli domácí strhnout vedení na svou stranu a zatlačit na Přerov, to vše ale skončilo vyloučením domácího Plachého. Zubři už měli od té chvíle zápas pevně v rukou a vyvinuli na Pelhřimov velký tlak. Po několika střelách v zámku ještě pouze vystrašil těsně u tyče Kaiseršota ve 48.minutě Kočara střelou z první a o 17 sekund později tečoval nebezpečně u brány Kohút. Nápor Meo nepřestal ani po skončení přesilovky a v závěru 50.minuty po další spršce střel tečoval nahrávku Halouzky z boku do pelhřimovské sítě Kohút - 1:2. Po 66 sekundách už vedli Zubři o dvě branky, když Hanák našel Martináka, který si objel branku, skrz obranou domácích si najel do dobré střelecké pozice a síť Kaiseršotovy branky se vlnila potřetí - 1:3. Za 20 sekund se do sólového nájezdu dostal Sprušil, byl však zastaven sekáním a domácí tak šli do čtyř. Uplynulo jen 11 sekund a Zubři si vytvořili další vyloženou šanci . Při akci dvou na jednoho tentokrát Hanák nenahrával, ale jeho střela skončila na boční síti. Definitivně srazil pelhřimovské do kolen gól na začátku 54.minuty. Hanák našel mezi kruhy dobře postaveného Ryšánka, jeho střelu Kaiseršot ještě vyrazil, ale Korčák už neměl těžkou práci - 1:4. Většímu náporu Zubrů pak zabránily dvě jejich vyloučení, ale několik střeleckých pokusů Pelhřimova, které nepatřily do kategorie vyložených šancí, Sedláře příliš neohrozilo. Meo tak dovedlo zápas k vítězství 1:4 a jelikož bylo po dvě třetiny lepší herně i střelecky, body odvezlo zaslouženě.

sestřih zápasu Pelhřimov - Přerov (nižší kvalita)