Zubři v přípravě vysoko porazili Bobry z Valmezu

P ř e r o v - Ve svém třetím přípravném utkání přivítali Zubři na vlastním ledě Bobry z Valašského Meziříčí. Zvláště v úvodu zápasu měli výraznou převahu, díky níž se brzy dostali do dvoubrankového vedení. Poté hosté hru sice vyrovnali, ale brankové příležitosti častěji proměňovali domácí hokejisté. Zápas tak vyhráli velkým rozdílem 7:2. Odveta se ve Valašském Meziříčí bude hrát za týden. Mezitím ještě změří Zubři dvakrát síly s Prostějovem.
přát., úterý 17.8.2010
HC ZUBR Přerov - HC Bobři Valašské Meziříčí
7:2
(3:0, 2:1, 2:1)
Góly: 3. Kolář (Ditrich), 4.Kotásek (Hanák, Sedlák), 12. Kolář (Faltýnek), 29. Sršeň (z trest.střílení), 35. Sršeň (Rajnoha), 45.Hanák (Sedlák), 58. Osina (Hanák) - 27. Balga (Blažek), 55. Vašut (Martiník). Rozhodčí: Mikula - P. Dučák, Chytil. Vyloučení: 6:7, navíc Růčka (Val.Mez.) 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 650. Buly: 36:28. Střely: 40:31. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:2, 7:2.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Osina, J.Ferenc, Rajnoha, Hoferek, Pírek, Sklenář - Kolář, Sprušil, Ditrich, Sedlák, Hanák, Kotásek, Kočara, Kohút, Sršeň, Menšík, Sedlář, Palička
Krumpoch - Blažek, Růčka, Balga, Tatarčík, Fedor, Mikel, Vašut, Bokroš, Martiník, Varga, Dvořák, Palík, Dědek, Beneš, Varga Mir., Varga Mar.

Bobři z Valašského Meziříčí jsou prvním celkem, s nímž se Zubři utkají ve 2.lize 2010-2011. Dnes s nimi odehráli prozatím přípravný zápas, v němž jsme viděli v přerovském dresu jednu novou tvář a to Vojtěcha Sklenáře.

Utkání Zubrům vyšlo podle představ. Zubři na svého soupeře vletěli jak rakety a tak už po pěti minutách vedlo Meo na střely 10:1 a na góly 2:0. Přesně po třech minutách prostřelil v přesilovce po Ditrichově přihrávce Kolář Krumpocha z prostoru mezi kruhy - 1:0 a jen o 54 sekund později uzamkli Sedlák, Hanák a Kotásek hosty před Krumpochem jakoby hráli přesilovku a obranu Bobrů úplně vyšachovali - 2:0. Teprve v šesté minutě se hostům povedlo hru vyrovnat. Ve 12.minutě střílel prudce z deseti metrů Faltýnek a před bránou pohotově dorážel Kolář - 3:0. Bobři dostali velkou příležitost ke snížení přesně po 16.minutách hry, když hráli 45 sekund přesilovku 5 na 3, ale na Tihláře při ní vystřelili jen jednou. Snížit mohli i pár sekund před koncem třetiny, ale Dvořák si na Tihláře z bezprostřední blízkosti nepřišel.

Hned po 52 sekundách 2.třetiny si vypracoval sólový nájezd Hanák, ale neuspěl. Mezi 24. a 27.minutou si vytvořili sérii několika šancí hosté, jednu z nich proměnili na počátku 27.minuty, kdy Blažkovu přihrávku zužitkoval v gól střelou po ledě mezi Tihlářovými betony Balga - 3:1. O dvě minuty později vypíchl Bobrům při přesilové hře puk Sršeň a hostům nezbylo, než jeho samostatný nájezd zlikvidovat faulem. Bylo nařízeno trestné střílení, které podle nových pravidel prováděl sám postižený a Sršeň jej s přehledem proměnil - 4:1. Ve 35.minutě dorážel Rajnohovu tvrdou střelu od modré čáry před brankou za Krumpochova záda znovu Sršeň a bylo to 5:1.

V poslední třetině ve 45.minutě nejdříve převzal Sedlákovu přihrávku Hanák, prokličkoval až před Krumpochovu svatyni a skóre se na straně domácích měnilo pošesté - 6:1. V 55.minutě nejdříve zahodil vyloženou šanci hostující Fedor, ale jen o pár sekund později po Martiníkově přihrávce střílel zpoza kruhů k levé tyči po ledě Vašut a bylo to 6:2. Poslední slovo ale mělo Meo, když na počátku 58.minuty přihrál Hanák přesně Osinovi a ten vymetl pavučinku v pravém vinklu Krumpochovy sítě - 7:2. Tímto výsledkem zápas i skončil.

V dalším zápase zamíří Zubři ve čtvrtek 19.8.2010 v 18 hodin do Prostějova, kde prověří jejich schopnosti místní Jestřábi.