PERMANENTKY ► Online prodej permanentních vstupenek na novou sezonu 2024/25

Zubři v pátém přípravném duelu nezvládli roli favorita a na ledě Vyškova prohráli

Zubři v pátém přípravném duelu nezvládli roli favorita a na ledě Vyškova prohráli
V y š k o v – Hokejisté Přerova si v přípravě připsali třetí porážku, účastníkovi druhé ligy Vyškovu na jeho stadionu podlehli 1:3. Celek z Jihomoravského kraje se dostal do tříbrankového náskoku. Postupně se prosadili bývalý Zubr Jan Štefka a pak v rychlém sledu Tomáš Komínek, který využil přesilovku, a Adam Popelka. Modrožlutí skóre pouze zkorigovali díky gólu Daniela Indráka během oslabení.
přát., pátek 1.9.2023
Hokej Vyškov - HC ZUBR Přerov
Hokej Vyškov - HC ZUBR Přerov
3:1
(1:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Štefka (Vašíček, Sebera), 30. Komínek (Dluhoš, Krejčiřík), 30. Popelka (Hefka) – 35. Indrák. Rozhodčí: Maršálek – Kleprlík, Otáhal. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 165. Střely na branku: 33:34. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Synek – Žižka, Holemý, Hohl, Dluhoš, Mikulík, Studený, Hamrla – Komínek, Lehečka, Krejčiřík, Vašíček, Štefka, Sebera, Kořenek, Popelka, Janeček, Tomajko, Ramert, Hefka
Stuchlík – Krisl, Chroboček, Adámek, Černý, Kudělka, Cubo, Hanák – Březina, Pechanec, Doležal – Nemec, Indrák, Goiš – Chludil, Ministr, Tarnoczy – Dobša, Hradil, Jan Svoboda

Komentář k zápasu

V úvodu neuspěli Tarnoczy ani v přesilovce Chroboček s Březinou. Při vlastním oslabení ujel Komínek, Stuchlík však jeho střelu zneškodnil. Na malém vyškovském kluzišti se chvílemi hrálo nahoru – dolů. Jako v páté minutě: nejprve z přečíslení vychytal Tarnoczyho Synek a z protiakce mířil Komínek do Stuchlíkova betonu.

Skóre otevřel v osmé minutě Vyškov. Po přihrávce Vašíčka zpoza brány se bez přípravy ze slotu prosadil Jan Štefka. Druhý gól Jihomoravanů mohl z pravé strany přidat aktivní Komínek, přerovskému brankáři pomohla bližší tyč. Vyrovnat se snažil třetí útok Zubrů, Synek si však poradil.

Zkraje druhé třetiny si přesilovku zahráli také domácí. Po zakončení Sebery dorážel zblízka Janeček, Stuchlík předvedl pohotový přesun k levé tyči a zákrok betonem. Jeho protějšek Synek se během vyškovského vyloučení předvedl proti Doležalovi a Chrobočkovi.

Semifinalista minulé sezony druhé ligy v polovině zápasu dvakrát navýšil vedení. Nejprve v přesilovce nabral rychlost na pravém křídle Tomáš Komínek a bekhendovým blafákem překonal Stuchlíka. Pár sekund nato zase Hefka předal puk Adamu Popelkovi a Vyškov se radoval znovu.

Domácí nepřestávali hrát jednoduše a aktivně. Studený to zkusil zdálky a nastřelil tyč, slibnou možnost Holemého zanedlouho zastavil klečící Stuchlík. Zubři snížili v oslabení. Vyškovské obraně unikl Daniel Indrák a zrušil Synkovo čisté konto.

Ve třetím dějství zakončoval z hranice kruhu do horní části brány Pechanec. Synek zasáhl lapačkou a následně vyrazil střelu Jana Svobody okamžitě po buly. Na druhé straně Stuchlík vytěsnil pokus Krejčiříka na vzdálenější tyč. Na levé křídlo si pak potáhl puk Ministr, ale na hbitého Synka nevyzrál. Zbytek utkání tak nezdramatizoval, což se v závěru nepodařilo ani Březinovi.

Ohlasy trenérů

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Nic pozitivního tam není vidět. Přitom jsme věděli, do čeho jdeme. Že nás čeká dobrý soupeř, jeho domácí prostředí a menší hřiště. To je všechno v pořádku. Z naší strany tam ale byla spousta nedostatků. Domácí hráli s chutí a zaslouženě zvítězili. Mají několik zajímavých hráčů, kteří zápas rozhodli a převážili na jejich stranu. Z naší strany se to sice zlepšovalo, ale nestačilo to. Musíme se z utkání sakra poučit, abychom byli mnohem lepší než dnes.