Zubři v Uherském Hradišti vyhráli s "odřenýma ušima"

Zubři v Uherském Hradišti vyhráli s
U h e r s k é   H r a d i š t ě - Zubři jeli do Uherského Hradiště s cílem získat i z tohoto utkání 3 body a udržet sérii zápasů bez ztráty bodu. To se jim nakonec sice podařilo, ale sadu všech 3 bodů zachraňovali doslova za pět minut dvanáct. Začali totiž trochu vlažněji, v 1.třetině nechali domácí více hrát. Oba týmy v ní vstřelily po dvou gólech, ale ty v přerovské síti byly velmi laciné. I když od 2.třetiny už diktovali hru Zubři, domácí obětavě bránili a Meo dokázalo za 39 minut vstřelit jen jeden gól. Domácím se podařilo v úvodu 3.třetiny vyrovnat a další drama bylo na světě. Když už se celý stadion pomalu připravoval na prodloužení, Zubři dokázali 12 sekund před koncem ve skrumáži přeci jen dostat puk za brankovou čáru. S odřenýma ušima tak získali tři body a jsou stále jediní, kdo ještě žádný bod neztratil.
5.kolo, sobota 24.9.2011
HC Uherské Hradiště - HC ZUBR Přerov
3:4
(2:2, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 8.Antonovič (Sladký), 13.Křemeček (Šoula), 44.Červenka (Vodák, Sakrajda) - 7.Hanák (Kočara, Goiš), 16.Kolařík (Vlček), 30.Pala (Hanák, Kočara), 60.Kundrátek (Kolařík, Sedlák). Rozhodčí: Coufal. Vyloučení: 7:5 navíc Šafařík (Uh.Hradiště) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Buly: 29:35. Střely: 35:57 z toho na branku: 23:42. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.
Kůdela - Šťastný, Šafařík, Krystýnek, Sladký, Vodák, Rapant J., Matula, Hrabec, Sakrajda, Mikeš, Červenka, Rapant M., Antonovič, Knebl, Šoula, Křemeček, Němec, Karpíšek, Horehleď, Kundera.
Tihlář – Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Krajíček, Pospíšil, Sklenář - Kočara, Hanák, Goiš - Sedlák, Kolařík, Kundrátek - Menšík, Brančík, Ditrich - Černý, Vaněk, Kocan

První třetina nebyla ze strany Zubrů příliš povedená. Ze začátku se týmy trochu oťukávaly, všechny střely mířily vedle a první přesnější jsme viděli teprve v 6.minutě z hole Sedláka. První větší šanci měli o minutu později Zubři a hned ji využili. První pětka si vypracovala pěknou kombinační akci, na jejímž konci byl u brány dobře číhající Hanák. Musel to sice zkusit dvakrát, ale domácího gólmana Kůdelu, nakonec překonal - 0:1. Zubři se ale z vedení neradovali dlouho. O 54 sekund později využilo svou první větší šanci i Hradiště. Sladký poslal dopředu Antonoviče a ten ještě z poměrně velké dálky velmi prudce vypálil. Zamířil mezi ruku a tělo Tihláře a i když ten puk pořádně ztlumil, puk za něj vypadl a skončil v síti - 1:1. Domácí povzbuzeni úspěchem pak byli několik minut aktivnější a Tihláře poměrně dost zaměstnávali. Ve 13.minutě jim to přineslo vedení 2:1. Po Šoulově přihrávce střílel takřka z nulového úhlu Křemeček a puk se od Tihláře překvapivě odrazil opět za brankovou čáru. Zubři vyrovnali hru i skóre až při hře 4 na 4 čtyři minuty před koncem 1.třetiny. Vlček našel za brankou Kolaříka, který ji objel a střelou mezi Kúdelovy betony poslal puk do hradišťské klece - 2:2. Do šaten se šlo sice za nerozhodného stavu, ale co se týče střel Zubři za svým soupeřem prozatím zaostávali.

Druhá třetina už byla ze strany Zubrů herně lepší. Začali sice oslabenim, ale domácí k ničemu nepustili. Potom se konečně začalo hrát delší dobu i před domácí svatyní a Zubry příliš nezbrzdilo ani další oslabení. Ve 28.minutě si však na trestnou lavici šel odpočinout i domácí Karpíšek a to se Hradišti nevyplatilo. V přesilovkovém postavení se puk dostal až k Palovi a prudkou bombou Kůdelu prostřelil - 2:3. Další minuty se nesly ve znameni spršky střel na Kůdelu, ale ten dalším pukům na cestě do brány dával "červenou". Domácí měli ve druhé třetině největší šance ve 33.minutě, když se těsně před Tihlářem objevil M.Rapant a k větší prudkosti střely mu musel zabránit Ferenc nedovoleně. V následné přesilovce ještě dobře a nebezpečně zamířil Knébl a o dorážku se pokoušel ještě Červenka. Závěr třetiny ale patřil opět Zubrům. Necelé 4 minuty před koncem přečílili Kundrátek se Sedlákem domácí tým v akci 2 na 1, druhý jmenovaný však nestačil přihrávku dobře zpracovat a Kúdela jej získal pod kontrolu dříve. V poslední minutě druhého dějství pak měli Zubři 46 sekundovou výhodu dvojnásobné přesilovky, ale půlku z ní ztratili hned v úvodu, neboť domácí po vyhraném buly vyhodili puk a ve zbývajících 25 sekundách si nedokázalo Meo najít vhodnou střeleckou pozici.

Na záčátku třetí části zápasu byl tedy stav 2:3 a Zubři dohrávali přesilovku. Hradiště se bez větších problémů ubránilo a ve 44.minutě také zaútočilo. Vodákovu střelu od modré čáry tečoval v prostoru mezi kruhy Červenka a proti této střele byl Tihlář zcela bezmocný - 3:3. Opět to tedy bylo nerozhodně. Domácí se pak soustředili především na obranu a dělali vše pro to, aby hlavně neinkasovali. Před Tihlářovu branku se vydávali už jen sporadicky a Tihlář neměl skoro žádnou práci. Ve 45.minutě prokličkoval v útočném pásmu až před branku domácích Goiš, ale na Kůdelu si nepřišel. O 2 minuty později vyrobili domácí v obraně velký kiks, Kolařík získal v útočném pásmu puk, ale nestačil si ho už připravit ke střele. Zubrům pak nepomohla ani další početní výhoda, 8 minut před koncem neuspěl po střele Krajíčka od modré čáry před brankou ani Brančík. S postupem času se vkrádala na hole přerovských hokejistů nervozita. V posledních 5 minutách to Zubři zkoušeli ze všech pozic. Sedmkrát vyšel z těchto "bitev" vítězně Kůdela. Když už to vypadalo, že minimálně bod bude Meo muset slováckému týmu přenechat, vznikl 12 sekund před koncem před Kůdelou zmatek a Kundrátek puk za brankovou čáru přeci jen dostal. Na poslední chvíli tak Zubři zachránili všechny tři body, když zvítězili těsně 3:4. V tabulce je to vyneslo již na 2.místo.