Zubři v Sokolově prohráli gólem 78 sekund před koncem a v předkole narazí na Frýdek

S o k o l o v – Hokejisté Přerova nestačili v závěrečném 52. kole základní části Chance ligy na Sokolov 1:3, rozhodující branku inkasovali v čase 58:42 z hole Zadražila. Zubři na západě Čech prohrávali od patnácté minuty, kdy se trefil Rulík. Deset sekund po začátku třetí třetiny sice vyrovnal Hrdinka, závěr utkání ale Hanáci nezvládli. Vítězství Baníku ještě při jejich hře bez brankáře pojistil Vrhel. Přerov tak vzhledem k výhře Zlína nad Porubou po nájezdech a triumfu Jihlavy nad pražskou Slavií zakončil základní část na osmém místě. V předkole play-off se střetne s devátým Frýdkem-Místkem. Série začne v pátek ve Slezsku, do MEO Arény se přesune v neděli. Případný třetí a rozhodující zápas se uskuteční v pondělí na přerovském ledě.
52.kolo, středa 1.3.2023
HC Baník Sokolov - HC ZUBR Přerov
3:1
(1:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 15. Rulík (Adámek, Švec), 59. Zadražil (Křemen), 60. Vrhel (Rohan, Hauser) – 41. Hrdinka (Kratochvil, Pechanec). Rozhodčí: Kosnar, Valenta – Baxa, Belko. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 415. Střely na branku: 19:27. Zblokované střely: 1:1. Vhazování: 21:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Michajlov – Klejna, Novák, Baláž, Weinhold, Benda, Rulík – Hauser, Kverka, Vrhel – Křemem, Zadražil, Helt – Švec, Rohan, Adámek – Zabloudil, Hajný
Postava – Chroboček, Hrdinka, Ševčík, Krisl, Gréč, Kudělka – Indrák, Pechanec, Kratochvil – Okál, Macuh, Süss – Dobša, Dvořák, Goiš – Jan Svoboda, Ministr, Fencl

Už po třech minutách dostal přihrávku před branku neobsazený Süss, Michajlova ale nedokázal obstřelit. To se po chybě Sokolova ve středním pásmu nepovedlo ani Okálovi a s relativně ospalým hokejem z obou stran mnoho nezměnila ani přesilovka Zubrů. Ti sice domácímu brankáři nachystali o poznání více práce, než měl Postava, byl to ale Baník, kdo v 15. minutě otevřel skóre. Nahození Adama Rulíka od modré totiž nečekanou trajektorií zaplulo až pod horní tyč. Hanáci, kteří do té doby svého hostitele k ničemu nepustili, znejistěli a několikrát si koledovali.

Útočení Sokolova odnesl kotoučem přímo do tváře Pechanec a ideální vyhlídky do druhé třetiny nepodtrhovalo ani vyloučení Chrobočka. Hned v další sokolovské přesilovce Helt z první nastřelil brankovou konstrukci, poté se však MEO konečně začalo dostávat zpátky do hry. Dobrou šanci měl ve 27. minutě Süss, nedokázal ale dobře zakončit a zaradovat se nemohl ani několik minut později, kdy nastřelil horní tyč. Skvělou práci odváděl v útoku Okál, Michajlov byl ale pozorný jak proti němu, tak i brzy proti zakončujícímu Macuhovi. Na branky chudé utkání postoupilo za 0:1 do třetího dějství.

Nebylo tomu ale dlouho, v čase 40:10 totiž Zubři potrestali nepřipravenou obranu Sokolova, kde měl mnoho prostoru František Hrdinka a jeho nápřah znamenal srovnání. Hosté opět přicházeli s větším množstvím vyložených šancí než sokolovský soupeř a s blížícím se závěrem se jejich tlak stupňoval. Dva pokusy Kratochvila úspěchem nedoplnil Indrák, Přerovu se pak nezadařilo ani v přesilovce v poslední pětiminutovce a nerozhodl ani ve velké šanci Ministr. Zubři nakonec v samém závěru selhali. Nejprve si nechali pláchnout Matěje Zadražila, který zakončil přečíslení a brzy nato do prázdné brány pečetil předkolo s Frýdkem-Místkem Stanislav Vrhel.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Měli jsme to ve své moci. Odhodlání týmu nechybělo, vytvořili jsme si spoustu gólových šancí, ale vyšli jsme z toho naprázdno. V závěru jsme dostali gól a pak už jsme riskovali power-play, ve které se nám vyrovnat nepodařilo. Kluci nechali na ledě všechno, ale bohužel. Trošku štěstíčka nám chybělo k tomu, abychom využili některé z možností, kterých tam bylo opravdu moc. Produktivita na nás v posledních zápasech dolehla. Když nepočítáme Prostějov, byli jsme na tom špatně, počítají se góly. Mrzí nás to. Budeme se rvát o to, abychom se dostali z předkola do čtvrtfinále.