Zubři v Chrudimi s Dynamem B prohráli o čtyři branky a doma budou odvracet vyřazení

C h r u d i m – Hokejisté Přerova nestačili v prvním utkání předkola play-off Chance ligy na rezervu Pardubic 0:4 a v sérii hrané na dvě vítězství prohrávají 0:1 na zápasy. Zubři dvakrát inkasovali už v první třetině, ve zbývajících dvou dějstvích pak dostali vždy po jednom gólu. Sami se v Chrudimi prosadit nedokázali a ve středu musejí na domácím ledě bezpodmínečně vyhrát, v opačném případě jim skončí sezona.
PP-O1, pondělí 4.3.2024
HC Dynamo Pardubice "B" - HC ZUBR Přerov
4:0
(2:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Rákos (Herčík), 9. Urban (Rákos, Rohlík), 36. Pochobradský (Herčík, Voženílek), 48. Zdráhal (Mikyska, Kaut). Rozhodčí: Mejzlík, Micka – Polák, Vašíček. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 588. Střely na branku: 32:16. Zblokované střely: 0:4. Vhazování: 45:15. Průběh utkání: 4:0. Stav série: 1:0.
Honzík – Hrádek, Zdráhal, Nedbal, Chabada, Tvrdík, Voženílek – Pochobradský, Rákos, Herčík – Rohlík, Mikyska, Urban – Hrníčko, Kaut, Lichtag – Zeman, Pavlata
Postava – Krisl, Černý, Zeleňák, Chroboček, Němec, Kudělka, Adámek – Mácha, Pechanec, Březina – Pospíšil, Hejcman, Chludil – Indrák, Pšurný, Ministr – Jakub Svoboda, Nemec, Doležal

Do prvního souboje předkola vkročily lépe Pardubice. Už ve třetí minutě šly totiž do vedení, když si při útoku celé pětky blíže nabruslil Nedbal a jeho střelu úspěšně protečoval nehlídaný Daniel Rákos. Přerov se prezentoval o poznání menší dravostí a v deváté minutě inkasoval podruhé. Při vyloučení Krisla vystřelil z osy hřiště Tomáš Urban a trefou do šibenice nedal Postavovi šanci. Přesilovku si poté zahráli také Zubři. Zprvu vypadala velmi špatně, přehled v ní ale nakonec prokázal Pšurný, když šikovně našel Chludilovu hůl na teč. Honzíkovi pomohla tyč. Hosté se museli bránit ještě dvakrát, Východočeši ale s další brankou do první sirény nepřišli.

Vzhledem k tomu, jak se přerovským hokejistům v této sezoně nedaří ve druhých třetinách, výrazná změna v herním projevu by byla překvapující. Do úniku se sice rychle dral Pechanec, skákavý kotouč jej ale zbrzdil, a tak nedokázal zdárně zakončit. Jeho šance však byla v podstatě ojedinělou. Z pohybu Zubrů nevyplývaly zajímavé příležitosti ani tlak, a tak namísto toho hrozilo Dynamo. Nejprve mohl přerovského střídání v brejku využít Rohlík. Ten neuspěl, v čase 35:22 už to ale 3:0 pro domácí bylo. Tvrdík zpracoval přihrávku z vlastního pásma a v děravé přerovské obraně našel Michala Pochobradského. Na opačné straně byl v přesilovce hostů podruhé překonán Honzík, Krislova rána ale skončila na horní tyči.

Přerov nutně potřeboval skórovat, namísto toho se v obrovské šanci při oslabení ocitl Hrníčko. Skvěle jej vychytal Postava, jeho spoluhráči se ale na startu třetí třetiny museli popáté v zápase bránit. Zubři sice oslabení zvládli, proti velmi dobře hrajícímu soupeři ale nebyli vůbec schopní nabrat tempo. V tom jim nepomohlo ani šesté vyloučení, naopak ve 48. minutě bylo definitivně hotovo. Jan Zdráhal využil clony před Postavou švihem zápěstím. Mdlý výkon Hanáků zdaleka nepřipomínal play-off výkon, což jasně reflektoval i výsledný poměr střel 32:16. Ve středu tak budou v sérii hrané na dva vítězné zápasy odvracet vyřazení.

Tomáš Jirků (HC Dynamo Pardubice B): Zápas hodnotím určitě kladně, protože jsme ho zvládli perfektně, vyhráli jsme 4:0. Kluci zaslouží absolutorium, výborně zvládnuté utkání od Davida Honzíka v bráně, který podal fantastický výkon, po posledního hráče v poli. Jenom si přeji, abychom takhle vydrželi hrát dál. Do Přerova pojedeme s pokorou, ale zároveň budeme chtít sérii ukončit.

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): Nezachytili jsme nástup, domácí měli velmi dobrý pohyb a poměrně rychle se dostali do vedení. Dneska jsme nevěděli, jak reagovat. Nestíhali jsme pohybově, nevolili jsme dobré řešení a měli jsme málo chtíče, který by odpovídal hře v play-off. Musíme se sebrat, zítra se podíváme na video a ve středu musíme být lepší.