Zubři udrželi jednobrankové vedení a z Lapače vezou na Hanou všechny body

V s e t í n – Bodová série hokejistů Přerova pokračuje. V pondělí se svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře po delší době představili na soupeřově stadionu. Na horké půdě vsetínského Lapače zvítězili 3:2 a v tabulce Chance ligy dosáhli na metu 100 bodů. Zároveň si na úkor Valachů upevnili druhou příčku, momentálně na ně mají k dobru třináct bodů. O klíčovou trefu se postaral útočník první formace Jakub Navrátil, který se prosadil krátce po snížení přerovského odchovance Dostálka. Domácí už se pak zmohli jen na další zkorigování skóre.
51.kolo, pondělí 17.2.2020
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
2:3
(0:2, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 32. Dostálek (Březina, Smetana), 55. Vlach (Rehuš, Jonák) – 8. Hejcman (Moučka, Číp), 13. Pšurný (Doležal, Navrátil), 33. Navrátil (Weinhold). Rozhodčí: Jaroš, Souček – Blažek, Otáhal. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2920. Střely na branku: 22:25. Zblokované střely: 12:5. Vhazování: 36:26. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.
Gába – Smetana, Teper, Slováček, Kudělka, Jeřábek, Holomek, Dudáš – Jonák, Rehuš, Gorčík – Březina, Pechanec, Tůma – Karafiát, Vlach, Dostálek – Procházka, Šilhavý, Vítek
Klimeš – Krisl, Weinhold, Bodák, Zbořil, Forman, Šnajnar – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, Číp – Goiš, Berger, Š. Kratochvil – Svoboda, Süss, Dvořák

Šlágr 51. kola Chance ligy začali mnohem lépe Zubři, do svého rivala se pustili s chutí. Přerov rychle získal přesilovou hru, jenže se střelami Krisla a Čípa si brankář Gába poradil. Klimeš musel v úvodních minutách řešit jen tečovanou střelu Březiny z mezikruží. V sedmé minutě se Hanáci utrhli do přečíslení tří na jednoho, ale finální ránu z Navrátilovy hole Gába vyrazil. Zakrátko už však modrožlutí zaslouženě otevřeli skóre. Na pravém kruhu se dostal ke kotouči Darek Hejcman a zacílil přesně k tyči.

Valaši mohli srovnat krok v přesilové hře, tým Zubrů však tradičně poctivou defenzivou soupeřův tlak otupil. To VHK musel posléze do dvojnásobného oslabení a Přerov pohotově zvýšil svůj náskok. Doležal sice měl možnost střílet, ale raději narýsoval krásnou přihrávku na volného Romana Pšurného, který už zakončoval do prázdné brány.

Ve 23. minutě mohli Zubři odskočit ještě více, když Pšurný přihrál na Krisla a ten akci vyšperkoval na Doležala, který ale u pravé tyče nepřehodil puk přes Gábův beton. Pak se chvíli přiostřilo a také na VHK čekala přesilovka pět na tři. Tou sice na rozdíl od Zubrů pohrdl, ale krátce po jejím skončení bylo sníženo. Mezi kruhy se uvolnil Vlastimil Dostálek, který si srovnal puk na bekhend a pokazil Klimešovi čisté konto.

Vsetín se ale radoval jen chvíli. Za 36 vteřin totiž přispěchal s odpovědí Jakub Navrátil, který šikovně tečoval střelu Weinholda a vrátil Zubrům dvoubrankový náskok. V závěru druhé části Přerov kontroloval hru a nepouštěl svého soka k ohrožení Klimešovy klece.

Stejným způsobem pokračovali Přerované i ve třetí třetině. Zvýraznit vedení mohl ve 44. minutě Forman, ale Gába jeho ostrou ránu zneškodnil. Bez gólového efektu pak zůstala i přesilovka, když byl vysokou holí v obličeji zasažen Navrátil. Šest minut před koncem vybojoval přesilovku i Vsetín a zadělal na velké drama. Po Rehušově přihrávce se totiž dostal k puku Roman Vlach a zblízka se nemýlil.

V posledních dvou minutách následoval oddechový čas a risk domácích bez brankáře. Ten už ale na stavu 2:3 nic nezměnil, a tak si Přerov z Lapače odvezl velmi důležité tři body. Celkem už jich má na kontě rovnou stovku!

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Bylo to dobré utkání. Některé zákroky byly na hraně, rozhodčí je posoudil, jak je posoudil. V soubojích jsme někdy měli zbytečně krvavé oči, ale chtěli jsme do nich chodit naplno. Jak zápas začal, tak také skončil. V emocích. Nechyběly ostré souboje, šarvátky, zkrátka play-off hokej. Dali jsme o gól méně, což nás mrzí. S výjimkou poslední jsme si moc nepomohli přesilovkami.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Před pár měsíci jsem četl, že první liga upadá na kvalitě. Když ale vidím zápasy ve druhé části soutěže, absolutně si to nemyslím. Oba dva týmy předvedly solidní výkon, jednalo se o zápas hodný play-off. Výsledek není až tak důležitý, jako to, co se odehrávalo na ledě. Byl to kvalitní duel. S tvrzením, že první liga jde dolů, vůbec nesouhlasím.