Zubři tahali v Orlové téměř celý zápas za kratší konec

O r l o v á - Dnešní zápas v Orlové měl být pro diváky velkým lákadlem. Střetly se v něm totiž dva týmy, které své poslední tři zápasy hrály se stejnými soupeři a ve všech naplno bodovaly. Na zimní stadion v Orlové si nakonec našlo cestu necelých 600 diváků, z nichž několik desítek přijelo povzbuzovat Zubry. Ti však byli z průběhu zápasu poměrně zklamáni, protože Olejáři byli prakticky celý zápas lepší, daleko častěji stříleli ve všech třetinách a v té poslední, kdy to bylo střelecky nejvyrovnanější to bylo ale současně střelecky i nejchudší. Domácí se dostali hned v úvodu zápasu rychle do vedení a do konce první třetiny své vedení ještě zvýšili. Zubři sice na začátku i v závěru druhé třetiny vstřelili kontaktní góly, ale využít je k tomu, aby se pokusili soupeře dostat pod tlak nedokázali a vstřelené góly zůstaly v podstatě jedinými opravdu vyloženými šancemi Zubrů. Všechny body zůstaly v Orlové naprosto zaslouženě.
19.kolo, pátek 12.11.2010
HC Orlová - HC ZUBR Přerov
4:2
(2:0, 1:2, 1:0)
Góly: 2.Škatula (Javín), 18.Vnenk (Moravec, Grygar), 32.Moravec (Javín), 43.Luka - 25.Hanák (Kotásek), 40.Hanák (Kotásek, Kočara). Rozhodčí: Smeták - Bartošák, Hanzlík. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 595. Buly: 38:24. Střely: 47:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Gleich - Samiec, Grygar, Mikšan, Blaton, Studený, Urbánek, Škatula, Kraft, Galgonek, Moravec, Valchař, Flašar, Štefanka, Javín, Luka, Vnenk, Sznapka
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Novajovský, Pírek - Coufal, Sedlák, Sprušil; Kočara, Hanák, Kotásek; Menšík, Kohút, Sršeň; Kundrátek, Holík, Palička, Ditrich

Zubři nastoupili k utkání již s Ditrichem, který ale na počátku utkání figuroval až ve čtvrté útočné řadě. Už ve 2.třetině ale hrál ve třetí řadě, kde vystřídal Sršně.

Uplynulo teprve 109 sekund utkání, jako vůbec první hráč v zápase vystřelil směrem k Tihlářovi z prostoru mezi kruhy Javín. Jeho střela ještě gólem neskončila, ale nalevo od přerovského gólmana se objevil Škatula a dorazil kotouč za Tihlářova záda - 1:0. Ještě asi deset dalších minut to bylo střelecky celkem vyrovnané, ale jedinou opravdu vyloženou šanci měl v 6.minutě Grygar, když se dokázal probojovat až před Tihláře. Ten však přes sebe puk nepustil. Ve druhé desetiminutovce pak domácí dostali Zubry pod tlak. Dlouho sice Meo odolávalo, ale v 18.minutě získal Vnenk po přihrávkách Grygara a Moravce kotouč mezi kruhy a odtud zamířil pod břevno přerovské svatyně - 2:0. Zubři si šance, které by vyloženě volaly po gólu, nevytvořili. Jejich největšími příležitostmi v první třetině byly nejspíše střely Sprušila a Sedláka z prostoru mezi kruhy v 5. a 6.minutě utkání.

Také druhou třetinu začali lépe Olejáři a na počátku 23.minuty se až před přerovskou klec probojoval Škatula, ale Tihláře nepřekonal. Ani následující vyloučení Zubrů nepotrestali Olejáři gólem a a krátce po jeho skončení se hra přenesla do útočného pásma Zubrů. Od mantinelu poslal kotouč před branku Kotásek, domácí obrana puk nezachytila a nejdříve s k němu dostal Hanák. Jeho okamžitá střela rozvlnila domácí síť a stav se tak snížil na 1:2. Dalo se očekávat, že Zubři povzbuzeni gólem dostanou Olejáře pod tlak, ale nestalo se. Naopak Orlová začala zkoušet Tihlářovy kvality ještě intenzivněji a ve 27.minutě mu musela pomoci pravá tyč jeho klece. Zubrům se nevydařila ani téměř minutová přesilovka 4 proti 3 ve 30.minutě utkání. V závěru 32.minuty naopak dorážel z jednoho metru potřetí puk za brankovou čáru Zubrů po Javínově střele Moravec a tak to bylo znovu o dva góly 3:1. Ve 36.minutě se dostal do sólového nájezdu Škatula a Vlček jej musel zastavit jen za cenu faulu. Rozhodčí Smeták za něj nařídil trestné střílení. Škatula se v něm rozhodl Tihláře prostřelit mezi nohama, ale nepřekonal jej. Do konce druhé třetiny zbývalo 17 sekund, když vynikající kombinační akci zahájil Kotásek, který poslal puk Kočarovi. Ten mu jej vrátil a Kotásek pak našel Hanáka, před nímž se objevila zcela prázdná branka. To se neproměnit snad ani nedalo - 3:2.

Ani ínkasovaný "gól do šatny" sebevědomím Olejářů nezahýbal a Zubry "zchladili" hned po odehraných 2 minutách třetí třetiny. Až ze středního pásma si nabruslil až před Tihláře Luka. Cestou obešel i Vlčka a střelou k levé tyči zvýšil na konečných 4:2. Orlová si pak už spíše jen hlídala vedení a bezhlavě neútočila. Střílela už jen z dálky, navíc jen s poloviční intenzitou oproti prvním dvěma třetinám a ani Zubry do vyložených šancí nepouštěla. Za jejich největší šanci této části lze považovat nejspíše střelu Osiny z prostoru mezi kruhy necelé dvě minuty před koncem zápasu. Na skóre se proto po čtvrtém gólu Olejářů ve třetím dějství nic nezměnilo a Zubři odjeli domů s prázdnou.