Zubři si zpříjemnili svátek výhrou nad Litoměřicemi a vystřídali je na druhém místě

P ř e r o v – Dodatečný dárek pod stromeček si nadělili hokejisté Přerova. Na druhý svátek vánoční v domácím prostředí porazili Litoměřice 4:1. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře si za čtyřicet minut vypracovali klíčový čtyřbrankový náskok, dvakrát přitom skórovali v přesilovce. Premiérovým gólem mezi muži se blýskl dvacetiletý útočník Jonáš Kočica, který v první třetině zvyšoval na 2:0. Hanáci zaznamenali své první vítězství v nadstavbě a vrátili se na druhou příčku tabulky. Tu před čtvrtečním zápasem držel právě Stadion.
34.kolo, čtvrtek 26.12.2019
HC ZUBR Přerov - HC Stadion Litoměřice
4:1
(2:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Navrátil (Krisl, Kubeš), 19. Kočica (Dvořák, Krisl), 24. Kubeš (Krisl, Navrátil), 34. Pšurný (Navrátil) – 50. Doudera (Havelka, Sklenář). Rozhodčí: Cabák, Obadal – Hanzlík, Novák. Vyloučení: 3:7, navíc Voženílek (Litoměřice) 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1262. Střely na branku: 31:22. Zblokované střely: 1:5. Vhazování: 35:26. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
Petrásek – Krisl, Kubeš, Zbořil, Weinhold, Běhal, Šnajnar – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, Berger – Goiš, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Svoboda, Dvořák, Kočica
Škorpík – Marcel, Walter, Doudera, Klejna, Strejček, Šiller – Kadlec, Jícha, Voženílek – Korkiakoski, Štohanzl, Kangas – Havelka, Přikryl, Jánský – Jindra, Sklenář, Kropáček

Zubři byli v úvodu aktivnější a po zásluze si v šesté minutě došli pro první branku. Po souhře Kubeše s Krislem si vzal puk Jakub Navrátil a přesnou střelou z mezikruží propálil Škorpíka. Hosté se k ohrožení Petráska dostávali pouze sporadicky, naopak Hanáci mohli vedení vícekrát navýšit. V kombinaci se neprosadila lajna první ani třetí, proto se všeho chopili hráči čtvrté formace. Jonáš Kočica sám založil akci, na jejímž konci stál jako skórující hráč, když dorážel sražený puk do odkryté klece Škorpíka.

Aktivní Zubři si vynutili další přesilovku zkraje druhé třetiny a opět provinění hostů potrestali. Krisl zvedl hlavu u modré čáry a napálil hokejku dobře postaveného Jakuba Kubeše, který protečoval kotouč až do sítě. Sérii vyloučení na obou stranách poté utnula až čtvrtá branka, Roman Pšurný pláchl litoměřické obraně a prostřelil Škorpíka.

Další nárůst aktivity hostů z konce druhé třetiny v následující části nepřišel, hluchou pasáž však přesto narušil litoměřický gól. Domácí nedokázali ubránit Havelku, který z rohu kluziště našel před branku sjíždějícího Lukáše Douderu. Na více než jednu branku se ale Stadion nezmohl. Ani v momentě, kdy pět minut před koncem odvolal brankáře. Power-play si překazil dalším vyloučením a Zubři tak zaslouženě berou tři body do tabulky.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Bylo to náročné utkání krátce po Štědrém dnu. Rozhodla první třetina, ve které jsme sice nehráli úplně dobře, ale dostali jsme se do vedení 2:0. Ve druhé části jsme náskok navýšili a ve třetí si už vítězství zlepšenou hrou pohlídali. Velké poděkování patří divákům, jež si v tomto čase nabitém hokejem našli cestu na stadion a přišli nás podpořit.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): Domácí byli v průběhu celého utkání lepší a zaslouženě vyhráli. Daleko lépe hráli přesilové hry, dobře se orientovali v obranném pásmu, dokázali nám zblokovat střely a v podstatě se dá říct, že nás k ničemu nepustili. Od začátku zápasu měli vývoj pod kontrolou.