Zubři si v Jihlavě poradili s lídrem tabulky a z Horácka odvezli domů všechny tři body

J i h l a v a – Hokejisté Přerova porazili v dohrávce 9. kola Chance ligy Jihlavu 4:2 a zaznamenali čtvrté vítězství v řadě. Hanáci proti vedoucímu týmu tabulky předvedli obětavý výkon, který podpořili góly. Na pomezí Moravy a Čech si dvakrát pomohli v přesilovkách, které využili ve druhé a třetí části. Dukla se sice v závěru dostala na dostřel, pojistku pro Zubry nicméně do prázdné brány přidal Štefka.
9.kolo, středa 27.1.2021
HC Dukla Jihlava - HC ZUBR Přerov
2:4
(0:1, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 41. Skořepa (Pekr, Čachotský), 57. Pekr (Čachotský) – 18. Hrabal (Štefka, Macuh), 24. Číp (Zbořil, Hejcman), 44. Pšurný (R. Černý, Hrabal), 60. Štefka (Macuh, R. Černý). Rozhodčí: Jaroš, Jechoutek – Hnát, Jindra. Vyloučení: 6:9, navíc Hejcman (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 33:20. Zblokované střely: 5:4. Vhazování: 32:35. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.
Fučík – Kolář, Dundáček, Strejček, T. Černý, Dvořák, Bilčík, Eliáš – Havránek, Skořepa, Čachotský – Illéš, Fronk, Jiránek – Pekr, Zadražil, Harkabus – Chlubna, Lichanec, Brož
Holík – R. Černý, Hrabal, Forman, Zbořil, Dluhoš, Mlčák – Dostálek, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, Süss – Ryšavý, Macuh, Štefka – Goiš, Indrák, M. Svoboda

Jihlava začala zápas ve svižném tempu a Holík musel zasahovat proti Skořepovi a Pekrovi. Na druhé straně prověřil Fučíka z otočky Číp. Stejný hráč po konci Štefkova vyloučení obral o puk obránce Strejčka, zblízka se však neprosadil. V sedmnácté minutě pomohla Fučíkovi tyč, kterou příklepem trefil Forman. Přerov zanedlouho otevřel skóre, po pasu Macuha překonal domácího brankáře forhendovým blafákem Josef Hrabal.

Druhý gól přidali Zubři v prostřední třetině při přesilovce. Po přihrávce Zbořila od zadního mantinelu zakončil z přebrankového prostoru za Fučíka Radek Číp. Zkraje druhé poloviny utkání dorážel Zbořilův pokus Pšurný, roztáhnutý Fučík ale udržel kotouč před brankovou čárou. Hosté pak před přestávkou ubránili převážnou část dlouhého oslabení. Šance Koláře a Fronka v ní zlikvidoval Holík.

Na začátku třetí části Jihlava snížila, dvacet sekund před návratem Čípa na led zamířil mezi Holíkovy betony Josef Skořepa. Přerov si ovšem dvoubrankové vedení vzal zpět. Süss sice v samostatném úniku neuspěl. Následně si ale vynutil faul, který ranou pod horní tyč potrestal Roman Pšurný. Dukla ještě zdramatizovala závěr zápasu zásluhou Matěje Pekra. O vítězství Zubrů však při soupeřově hře bez brankáře definitivně rozhodl Jan Štefka.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Začátek zápasu byl z naší strany velice dobrý. Šance jsme měli, bohužel jsme z nich nedokázali vytěžit ani jeden gól. Soupeřův brankář chytal velmi dobře. Nevypadávaly z něj puky, a když jsme byli v šanci, trefili jsme jej třeba do břicha. Paradoxně nás trošku zabrzdila naše přesilovka, vůbec se nám nepovedla. Trochu nás to srazilo dolů, Přerov pak v první třetině dokázal vsítit jednu branku. Druhá část byla ovlivněná mrakem vyloučených. Přesilovky opět nebyly podle našich představ, Přerov naopak jednu využil. Zkraje třetí třetiny jsme se z přesilovky konečně prosadili, měli jsme dobrý vstup. Hra se zlepšila, bohužel jsme na konci nedokázali vyrovnat. Věřili jsme, že se nám to povede, šance byla, ale dostali jsme gól do prázdné brány.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Velká spokojenost, kluci si plnili do puntíku, na co jsme se chystali. Dukla má samozřejmě velkou sílu a ze začátku jsme měli co dělat, abychom se tomu tempu přizpůsobili. Ale s přibývajícím časem šel zápas na naši stranu. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli. Přesilovkový gól na 3:1 mohl být zlomovým momentem, ale celkově jsme odehráli výborné utkání. Kluci si vše plnili a v bráně jsme měli Holase, který znovu zachytal spolehlivě. Jedeme dál.