Zubři si po dobrém výkonu vezou od Bobrů tři body

V a l a š s k é   M e z i ř í č í - Zubrům znovu chyběl v brance Tihlář, ale Okáč jej i dnes dokázal zastoupit. Výrazně mu pomáhala i obrana, která Bobrům nedovolila v prvních dvou třetinách na něj příliš často střílet. V nich mělo Meo celkovou převahu a vytvořilo si i několik vyložených šancí. Po dvou třetinách tak vedlo zaslouženě 1:3. V poslední třetině se už Zubři před brankáře Bobrů příliš nepouštěli a soustředili se na obranu. Výraznější převahu ale dovolili Bobrům vytvořit jen v její první půli. Všechny vyložené šance domácích však Okáč zlikvidoval. Ke změně skóre, které odpovídá průběhu zápasu, už tedy nedošlo a Zubři si po kvalitním výkonu vezou domů zcela zaslouženě všechny tři body.
14.kolo, středa 26.10.2011
HC Bobři Valašské Meziříčí - HC ZUBR Přerov
1:3
(0:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 21. D.Varga (Blažek) - 6. Hanák (Blinka, Kotásek), 31. Krajíček (Brančík, Pospíšil), 40. Hanák (Kotásek). Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Buly: 33:38. Střely: 39:44 z toho na branku: 24:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Slovák - Ambruz, Balga, Bokroš, Blažek, Dostál, Hartmann, Janáček, Kopecký, Linduška, Mikel, Martiník, Matušík, Musil, Ovšák, Varga D., Varga Mi., Vodný, Vašut, Zábojník.
Okáč - Pala, Ferenc, Vlček, Krajíček, Pospíšil, Sklenář - Kotásek, Blinka, Hanák - Ditrich, Brančík, Goiš - Sedlák, Kundrátek, Menšík - Černý, Vaněk, Kolařík.

Zubrům stále chyběli nemocní Radek Tihlář, Vladimír Kočara, dlouhodobě zraněný Jan Kolář a dnes navíc i Daniel Faltýnek. Přerovskou branku tedy opět hájil Petr Okáč. A ani dnes nezklamal.

Zubři hráli celý zápas velice zodpovědně v obraně a v prvních dvou třetinách měli herní i střeleckou převahu. Naopak soupeři téměř nedovolili vytvářet vyloženější šance. A pokud domácí vystřelili z větší blízky, jejich střely postrádaly přesnost. Zubři si ale několik větších šancí v obou třetinách vytvořili. Hned tu první dokázal v 6.minutě využít před brankou dobře najetý Hanák. Přerovský útočník dostal zpoza branky přesnou přihrávku od Blinky a trefil se přesně ke vzdálenější pravé tyči - 0:1. Ještě v téže minutě to mohlo být už o dva góly, když Bobrům ujel do sólového nájezdu Ditrich, Slovák však puku v cestě do sítě zabránil betonem. V dalších minutách první třetiny bylo aktivnější Meo, vyloženějších šancí jsme se už ovšem nedočkali na žadné straně.

Bobři udeřili hned po návratu z kabin. Bylo odehráno 55 sekund druhé třetiny, když z kruhu vypálil velmi prudce D.Varga a Okáče prostřelil - 1:1. Domácí gól ale nenastartoval, Zubři měli stále více ze hry. Aktivitu dokázali zúročit v polovině utkání při své přesilové hře. Od modré čáry velmi tvrdě vypálil Krajíček, puk prošel vším co mu stálo v cestě a i když jej domácí gólman zřejmě nějak zasáhl, skončil u levé tyče za jeho zády - 1:2. O 3 minuty později se dostal před Slováka Ditrich, znovu sám, ale ani teď nepochodil. Po gólu obzvlášť volala šance Zubrů v 36.minutě, když po prudké střele Ference zůstal kotouč pár centimetrů před brankovou čárou a za již překonaným Slovákem. Kolem něj se míhaly hokejky obou týmů, z přerovské strany Hanákova. Trefit jej ale nedokázal a tak si na svůj druhý dnešní gól musel ještě chvíli počkat. Ten padl v poslední minutě 2.třetiny. Domácí jakoby přestali na chvíli hrát, také brankář Slovák nebyl přesně mezi tyčemi a Hanák vystřelil na nehlídanou branku od mantinelu. Puk zamířil přesně a i přes protesty domácích hráčů byl gól hlavním rozhodčím uznán - 1:3.

V poslední třetině se Zubři soustředili na obranu a Slovák už měl jen minimum práce. Naopak Okáč na druhé straně si hlavně v první desetiminutovce opravdu zachytal. Velkou šanci měl ve 48.minutě Ambruz, puk se už dostal i přes Okáče, ale ještě naštěstí ne za brankovou čáru. Krátce poté hráli Zubři oslabení a nápor Bobrů vrcholil. Šance během ní nevyužil D.Varga, Kopecký ani Ambruz. V poslední desetiminutovce zápasu se ještě třikrát vylučovalo, bránící se týmy ale nedovolily svým soupeřům vystřelit. Zubři zápas kontrolovali, Bobrům už zřejmě chyběly síly a vyloženější šanci si už žádný z celků nevytvořil. Zubři si od Valachů odvezli zasloužené 3 body za výhru 1:3.

Ing. Jaroslav Stuchlík (HC Bobři Valašské Meziříčí): I když jsme prohráli, tak to podle mě byl jeden z našich nejlepších zápasů. Utkání muselo být pro diváka zajímavé, protože se u nás zatím představil nejlepší soupeř. Přerov udělal minimum chyb a ty, které udělal, jsme bohužel nedokázali přetavit v góly. Klukům jsem v kabině řekl, že s takovým výkonem body přijdou, ale musíme dávat více gólů. Soupeř hrál v obraně velice zkušeně, má borce, kteří tomu vtisknou tvář. Škoda toho závěru druhé třetiny, tam jsme si ten gól nafackovali sami, a to asi rozhodlo.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Měli jsme týdenní pauzu, tak byla u nás trošku taková malá obava z toho zápasu. Kluci ale zahráli velmi pěkně a nechyběl jim dobrý pohyb na ledě. Jen je škoda toho velkého počtu šancí, které jsme neproměnili. Po vyrovnání domácích jsme se naštěstí dalšími dvěma góly uklidnili a už začali věřit, že nějaké ty body odvezeme. Ve třetí třetině jsme sice byli pod tlakem, ale nebylo to nic enormního. Máme před sebou ještě teď dva zápasy v řadě venku a ty nechceme v žádném případě podcenit.