ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín 2:6 | JUNIOŘI: Přerov - Mountfield HK 1:0 | DOROST: Plzeň - Přerov 8:1

Zubři se v kombinované sestavě vytáhli na slovenského extraligistu, doma zdolali Nitru

P ř e r o v – Hokejisté Přerova vyhráli i druhý zápas ZUBR Cupu. Po Havířovu si poradili s účastníkem slovenské Tipos extraligy Nitrou, nad níž stejně jako v úterý nad AZetem zvítězili 5:2. Dvě branky si připsal centr Daniel Indrák, první trefou v premiérovém utkání za A-tým Zubrů se zase blýskl Patrik Tarnoczy. Naopak naposledy před odletem do zámoří oblékl modrožlutý dres další z úspěšných střelců a odchovanců MEO – Martin Ryšavý. Hanáci mají v domácím turnaji na kontě šest bodů a ve čtvrtečním souboji se Zlínem si mohou zajistit celkové prvenství.
ZUBR Cup, středa 18.8.2021
HC ZUBR Přerov - HK Nitra
5:2
(2:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 12. Indrák (TS), 18. Černý, 38. Tarnoczy (Dobša, Fencl), 41. Indrák (Ševčík), 47. Ryšavý (Doležal) – 20. Baláž (Nemec), 52. Bajtek. Rozhodčí: Obadal, Novotný – Bezděk, Blažek. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 444. Střely na branku: 26:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2. Nejlepší hráči zápasu: Tomáš Doležal – Jozef Baláž.
Postava – Seemann, Ševčík, Hrdinka, Kubeš, Gréč, Černý – Jan Svoboda, Indrák, M. Svoboda – Ryšavý, Süss, Doležal – Fencl, Tarnoczy, Dobša – Dvořák, Hanák
Honzík – Štefanka, Mezei, Nemec, Švarný, Vitáloš, Pupák, Socha – Hrnka, Varga, Tvrdoň – Molnár, Rockwood, Buček – Drábek, Baláž, Bajtek – Múčka, Sýkora

Soupeř z Nitry nezačal vůbec dobře, po šesti minutách měl totiž na kontě už čtyři tresty. Byť neinkasoval, pomohl Zubrům dostat se do tempa, které domácí zužitkovali vybojovaným faulem v samostatném úniku. Nájezd si vzal na sebe Daniel Indrák, jenž povedenou kličkou překonal Honzíka. Hanáci zůstávali aktivnější a ke konci třetiny šli díky Robertu Černému do vedení o dva góly. Nahození přerovského zadáka přes hostující obranu propadlo za Honzíka. Slovenský celek se však brzy dostal zpátky na dostřel, když na bližší tyči nachytal Postavu Jozef Baláž.

Šikovná práce obrany, avšak nepřesnosti v útoku. Tak by se dal shrnout výkon obou týmů ve druhé třetině. Z velmi dobrých pozic nic nevytěžil Buček, ani na opačné straně Seemann. Švarný pak zablokoval domácí přečíslení a bojovný hokej pokračoval dále. Gól se však přeci jen zapsat podařilo, a sice třetí lajně Přerova. Dobša velmi dobře zavezl kotouč do útoku a našel hůl Patrika Tarnoczyho, který si z předbrankového prostoru odnesl premiérový gól za áčko MEO.

Lepší vstup do třetí části si Zubři přát nemohli. Už po 25 vteřinách totiž ze samostatného úniku navýšil náskok Daniel Indrák. Z nájezdu přibyly ve třetí třetině dokonce další dva góly. Ve 47. minutě pláchl po brejku nitranské obraně Martin Ryšavý a bylo to už 5:1. S hosty to začínalo vypadat při vyloučení Tvrdoně bledě, nakonec se ale v 52. minutě z oslabení prosadili, když chyby domácí obrany a následného úprku využil Filip Bajtek. Útěchou pro Nitru může být alespoň výhra 2:1 v doplňkových nájezdech.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Hráli jsme s výborným mužstvem. Ale nadšení, bojovnost a plnění si úkolů klukům dokázaly, že i s týmem, který byl po většinu zápasu lepší, se dá vyhrát. Byli jsme ukáznění a efektivní, což utkání rozhodlo.

Antonín Stavjaňa (HK Nitra): Máme druhý zápas v rychlém sledu, kdy kvůli zdravotním indispozicím některých hráčů hrajeme na tři pětky. Fyzicky je to hodně náročné a hráči to z tohoto pohledu zvládli dobře. Trochu nás položil smolný druhý gól. Za stavu 2:1 jsme ve druhé třetině měli spoustu situací, ve kterých chyběl důraz. Pokud bychom srovnali na 2:2, mohli jsme z toho udělat zajímavý zápas.