Zubři prohráli i v Břeclavi a jsou stále bez bodu

B ř e c l a v - Ani ve druhém letošním ligovém utkání přerovští hokejisté nedosáhli na bodový zisk. Zápas v Břeclavi rozehráli Zubři dobře a po Faltýnkově brance v polovině první třetiny vedli a skóre mohli ještě zvýšit. O svůj náskok však ve druhé třetině přišli během jediné minuty a už se nedokázali vrátit zpět do zápasu. V úvodu třetí třetiny přidali břeclavští Lvi třetí branku a rozhodli o svém konečném vítězství. Zubři tak i po druhém ligovém kole mají na bodovém kontě nulu.
3.kolo, sobota 19.9.2009
HC LVI Břeclav - HC ZUBR Přerov
3:1
(0:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 33. Popela (Nohel), 34. Prachař (Sedláček), 41. Mráz (Sedláček) - 12. Faltýnek (Sprušil). Rozhodčí: . Vyloučení: 8:11. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Buly: 39:27. Střely na branku: 37:38. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Žurek - Jan Zapletal, Kýhos, Habrovec, Koš, Nohel, Barák, Nedvěd, Mráz, Klimovič, Karný, Popela, Jiří Zapletal, Sedláček, Veselský, Prachař, Čikl, Hlávka, Bartoš, Kuriál, Matušek
Tihlář - Pala, Faltýnek, Paška, Osina, Novák, Staněk, Pírek, Halouska - Kolář, Sprušil, Ditrich, Martinák, Kočara, Hanák, Menšík, Kohút, Žibrita, A. Frieb, Sedlář, Kundrátek

Zápas třetího kola 2.ligy skupiny východ mezi Břeclaví a Přerovem byl utkáním tří rozdílných třetin. O všem rozhodla ta druhá, kde Zubři nedokázali využít vytvořeného silného tlaku a naopak v polovině zápasu inkasovali dva "slepené" góly, které je zcela rozhodily a již se nedokázali do zápasu vrátit.

První třetina byla celkem vyrovnaná, po úvodním dvouminutovém "oťukávání" jako první vystřelili dvakrát domácí. Přerov se ale s nimi celkem pravidelně střídal a v 5.minutě měl první větší šanci Hanák, který po prudké střele na domácího gólmana Žúrka ještě jednou dorážel. Břeclav pak v 6.minutě přinesla Zubrům velmi krušné chvíle při vyloučení přerovského Staňka. V jejím závěru se probojoval až těsně před bránu Kýhos, puk vystřelený z jeho hole však zastavila levá Tihlářova tyč. Po brance volala i Barákova střela z první, ale jako první uhodilo ve 12.minutě na druhé straně - po přihrávce Sprušila z rohu kluziště pálil z prostoru mezi kruhy Faltýnek a Meo se tak ujalo vedení 0:1. Zbývající část třetiny ovlivnily dvě přesilovky domácích a jedna Zubrů. Oba celky v nich vždy několikrát prozkoušely kvality soupeřových brankářů. Nebezpečně vypadala například v 15.minutě střela Nováka od modré s následnou dorážkou Kohúta, která však v koncovce přesnost postrádala. Domácí mohli v poslední minutě vyrovnat ze skrumáže těsně před Tihlářem, ale protože ten se překonat nenechal, šlo se do šaten za příznivého stavu 0:1 pro Zubry.

Šance na obou stranách se střídaly i v prvních třech minutách druhé třetiny. Pak si však Meo vytvořilo obrovský tlak, břeclavský Habrovec byl nucen faulovat pronikajícího Ditricha a Přerov tak dostal výhodu přesilové hry. Zubři dokázali soupeře před Žurkem uzamknout, ale puk za jeho záda bohužel nedostali. Tlak však pokračoval i po jejím skončení, chvílemi to vypadalo i při hře 5 na 5, že Meo hraje přesilovku. Ve 27. minutě spálil obrovskou šanci Kohút, který se dostal do sólového nájezdu, ale zakončil neúspěšně. Také na začátku 31.minuty si Přerov vytvořil vyloženou šanci - tentokrát šlo o akci dvou na jednoho, finální přhrávka však přes obránce nepřešla. Převaha Zubrů, která trvala téměř 8 minut, při níž byl Tihlář bez práce a naopak gól Přerova visel "doslova na vlásku" tak vyšla na prázdno a byla zakončena vyloučením přerovského Pašky. Břeclav při této přesilovce potrestala Zubry za to, že nedokázali zvýšit skóre, protože zápas se mohl vyvíjet jinak. Domácí při přesilovce sice stříleli hlavně z dálky, ale ve 33.minutě jednu z těchto střel vyslal kousek od modré Nohel a Popela ji před Tihlářem tečoval k pravé tyči - 1:1. Inkasovaný gól byl ledovou sprchou pro Zubry, kteří začali chybovat. Minutu poté ještě Tihlář dokázal zabránit brance, když až těsně před něj pustila obrana Přerova břeclavského Koše, za dvacet sekund nato už bylo ovšem zle. Sedláčkovu přihrávku zpoza branky před brankoviště zužitkoval Prachař a domácí tak otočili zápas ve svůj prospěch - 2:1. Přerov se již z této rány nevzpamatoval. I když hrál ve 2.třetině ještě dvě přesilovky, na ledě to nebylo vůbec poznat, při té druhé dokonce nechali domácí hráče dvakrát ohrozit Tihlářovu klec. Na 3:1 mohl ještě před koncem třetiny zvýšit Kýhos, ale ani on sólový nájezd neproměnil. 20 sekund před koncem 2.třetiny poslal rozhodčí na trestnou lavici Palu.

Hned v úvodu 3.třetiny zchladila Zubry 3.branka v jejich síti. Při pokračující přesilovce po Sedláčkově přihrávce prostřelil Tihláře do pravého vinklu Mráz - 3:1. Meo se poté sice snažilo, ale dlouho si větší příležitost neumělo vytvořit, navíc hra byla téměř celou třetinu ovlivněna častým vylučováním hráčů obou mužstev. Teprve v posledních 10 minutách, kdy se Břeclav soustředila hlavně na obranu si větší šanci vytvořil v závěru 54.minuty například Kočara, který se pěkně před Žúrkem uvolnil, o dvě minuty později před bránou mířil těsně vedle pravé Žúrkovy tyče jen do boční sítě Ditrich. Definitivně tak asi rozhodlo oslabení Zubrů 3 na 5 v 57.minutě, které jim sebralo podstatnou část už tak krátkého zbývajícího času. Poslední větší příležitost, kterou vyprodukoval Přerov, byla v závěru 59.minuty pěkná kombinační akce, kterou ale dobře nezakončil Frieb.

Přerov tak ani ve svém druhém utkání nevyhrál a jediným jejím střelcem zůstává zatím obránce Faltýnek, který dal také jediný gól v Blansku, kde skončilo utkání rovněž 3:1 pro domácí.

Videosestřih ze zápasu Břeclav - Přerov nabízí webová televize ZUBR TV.