Zubři porazili nepříjemnou Břeclav a získali další body

P ř e r o v - Tým přerovských Zubrů napravil středeční nevydařené vystoupení ve Vsetíně a v rámci 14. kola na svém ledě porazil břeclavské Lvy. Soupeř se ale do Zubrů v první třetině pustil hodně odvážně a z aktivní hry vytěžil první branku. Ještě do konce první třetiny ale Zubři dokázali srovnat a ve druhé části další brankou otočili skóre. Ve třetí periodě se Přerov díky dvěma využitým přesilovkám dostal dokonce do vedení 4:1, závěr ale patřil dvěma rychlým gólům Břeclavi a soupeř tak zadělal na pořádné drama. Zubři ale nakonec těsné vítězství 4:3 uhájili a připsali si do tabulky plný bodový zisk.
14.kolo, sobota 7.11.2009
HC ZUBR Přerov - HC LVI Břeclav
4:3
(1:1, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 16. Goiš (Novák, Vlček), 33. Osina (Venkrbec), 46. Pala (Faltýnek), 47. Goiš (Kohút, Vlček) - 10. Prachař (Sedláček, Jarůšek), 54. Sedláček (Prachař), 56. Lattner. Rozhodčí: Klapetek - Novotný, Šimčík . Vyloučení: 3:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Halouska, Osina, Vlček, Novák, J. Ferenc - Kolář, Sprušil, Ditrich - Kočara, Hanák, Martinák - Menšík, Kohút, Goiš - Kundrátek, Coufal, Venkrbec - Sedlář
Žurek - Habrovec, Koš, Barák, Mráz, Klimovič, Karný, Lattner, Popela, Nedvěd, Sedláček, Prachař, Gabriška, Čikl, Grmela, Strýček, Pláněk, Jarůšek, Kurial, Bokroš

Tým břeclavských Lvů začal utkání na přerovském ledě více aktivněji než domácí. Brankář Tihlář musel už na začátku druhé minuty likvidovat hodně nadějnou šanci Bokroše a o chvíli později odolal i tvrdé Čiklově střele. Zubři přeřadili na vyšší rychlostní stupeň až v závěru 6. minuty, kdy se po faulu Čikla dostali do přesilové hry. Domácí soupeře několikrát hodně zatlačili, ale brankář Žurek střeleckým pokusům odolal. Na konci 10. minuty se na přerovském stadionu poprvé měnilo skóre a do vedení šli hosté z Břeclavi. Soupeř využil špatného střídání Zubrů a po pěkné Sedláčkově přihrávce zamířil přesně Prachař - 0:1.

O dvě minuty později musel být přerovský gólman opět v pohotovosti, protože jej hodně jedovatou střelou otestoval Klimovič. V 15. minutě hosté ale znovu faulovali a nabídli Zubrům další přesilovku. V ní byl hlavní postavou přerovský útočník Goiš. Nejdříve sice při vážné šanci nedokázal protlačit puk za brankovou čáru u tyčky, ale o pár sekund později už před Žurkem přesně dorážel Novákovu střelu od modré - 1:1. Na konci první třetiny byl ještě na 2+2 minuty za hru vysokou holí vyloučen přerovský zadák Vlček a Zubři se museli bránit.

Část dlouhého oslabení Přerova se přenesla i do druhé třetiny, která ale začala pěknou akcí Zubrů. Břeclavské obraně se totiž ve středním pásmu utrhl Sprušil a po hodně tvrdé střele poslal puk těsně vedle Žurkovy klece. Ve 26. minutě měl na holi druhou přerovskou trefu útočník Martinák, který se přes dva bránící hráče dostal až téměř před branku a ačkoliv byl hodně tísněn, pokusil se nepříjemně zakončit. V polovině zápasu dostali Zubři další možnost přesilovky, tentokrát jim ale dvouminutová výhoda příliš nevyšla. Nakonec je ale tato nevyužitá možnost moc mrzet nemusela. Ve 33. minutě totiž v útočném pásmu aktivní Venkrbec naservíroval puk na hůl lépe postaveného Osiny, který se pěkně trefil nad Žurkovo rameno - 2:1.

Ještě v závěru druhé třetiny se opět hodně početná návštěva na přerovském stadionu dočkala dalších velkých šancí, a to na obou stranách. Nejdříve se před břeclavským brankářem gólově neujala souhra Goiše s Menšíkem a na druhé straně Tihlář těsně před čárou zasáhl proti dorážce Karného. V posledních vteřinách druhé periody poté dokonce Sprušil ujížděl sám na Žurka, ale zakončil pouze do jeho připravené lapačky.

Na začátku třetí části hry přerovský tým pokračoval v hodně aktivní hře a soupeř musel dvakrát během krátké chvíle sáhnout k nedovoleným zákrokům. Zubři tak dostali možnost hrát přesilovku pět na tři, kterou ukázkově využili. Na začátku 46. minuty na modré čáře tvrdě pálil Pala a kotouč se zastavil až o síťku v Žurkově brance - 3:1. Přesně po minutě Přerov udeřil i v pokračující výhodě pět na čtyři. Tentokrát byl úspěšným střelcem Goiš, pro kterého to byla už druhé přesná trefa v utkání - 4:1.

Vedení o tři branky si přerovský tým držel až do 54. minuty, kdy Břeclav zadělala na pořádné drama. Po souhře s Prachařem se totiž střelecky prosadil Sedláček a upravil skóre na 4:2. Drama poté ještě velmi výrazně zesílilo v polovině 56. minuty, kdy ve středním pásmu zkusil švihem vystřelit Lattner a k překvapení všech diváků lehce nastřelený kotouč propadl Tihlářovi přes rameno do branky - 4:3. Zubři už ale v posledních vteřinách nedopustili žádné další komplikace a vedení 4:3 uhájili až do sirény, která souboj obou týmů ukončila.