Zubři porazili Techniku a pokračují ve vítězném tažení

P ř e r o v - Hokejisté přerovského Zubru znovu potvrdili, že momentálně hrají ve výborné formě. Na domácím ledě dnes hostili Blansko, kterému měli po prohře na úvod ligy co oplácet. Druhý letošní souboj obou soupeřů vyzněl tentokrát lépe pro Přerov, který tak oslavil v pořadí už šestou výhru v řadě. Hráči Techniky po celý zápas nedokázali najít recept na skvěle chytajícího Tihláře, který doma vynuloval už třetího soupeře. O čtyři branky přerovských Zubrů se postupně postarali Faltýnek, Kočara, Martinák a Hanák.
12.kolo, sobota 31.10.2009
HC ZUBR Přerov - Technika Hockey Brno
4:0
(1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 11. Faltýnek (Sprušil, Ditrich), 36. Kočara (Kotásek), 52. Martinák (Pala, Faltýnek), 55. Hanák. Rozhodčí: Alka - P. Dučák, Matěj. Vyloučení: 5:4, navíc Benýšek (Technika) 10 minut osobní trest, K. Rajnoha (Technika) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 4:0.
Tihlář - Pala, Faltýnek - Osina, Halouska - Staněk, Vlček , Novák - Ditrich, Martinák, Sprušil - Kotásek, Hanák, Kočara - Menšík, Kohút, Žibrita - Sedlář, Kundrátek, J. Ferenc
Novák - Šindelář, Rajnoha - Pazdera, Vlašín - Žalva, Úlehla - Kroupa, Mífek, Látal - Fischer, Tesař, Rajnoha - Odehnal, Benýšek, Veselý - Tatar

Utkání přerovských Zubrů s Technikou začalo z obou stran v hodně vysokém tempu. Na začátku 4. minuty si první nadějnou šanci vypracoval blanenský Látal a brankář Tihlář musel tvrdě zasáhnout. Na domácí straně mohl otevřít po chvilce skóre dobře najetý Sprušil, ale na brankáři Novákovi si vylámal zuby. Podobně dopadl v úvodu 9. minuty Veselý, kterému gólovou radost zkazil gólman Tihlář dalším parádním zákrokem. V dalších minutách si přerovští Zubři už vypracovali mírný tlak a ten jim přinesl vedení. Úvodní branku zápasu vstřelil obránce Faltýnek, který po Sprušilově přihrávce zametl kotouč do brány - 1:0. Po zbytek první třetiny Zubři dál praktikovali aktivní hru a mohli soupeři přidat ještě gól do kabiny. Na konci 19. minuty ale zkušený útočník Kotásek nedokázal svoji akci dotáhnout do úspěšného konce.

Stejný hráč načal také hlavní události druhé třetiny, bohužel však ani tentokrát jeho zakončení druhý gól nepřineslo. Ve 26. minutě musel být znovu ve střehu brankář Tihlář, kterého pořádně prověřil bývalý přerovský útočník Kamil Rajnoha. Gólman Zubrů této akci odolal a podržel modrožlutým barvám jednobrankové vedení. V době, kdy se zápas přehoupl do své druhé poloviny si domácí dvakrát během krátké chvíle zahráli přesilovku. První z nich sice Zubrům příliš nevyšla, ale ve druhé už na blanenského brankáře Nováka vyslali pořádnou spršku střel. Nejtvrdší pokus přišel od modré z hole obránce Paly a Novák musel vytáhnout svoji lapačku. Na konci 36. minuty se přerovský zimní stadion při hře ve čtyřech ponořil do oslav druhého gólu. Tentokrát byl úspěšným střelcem Kočara, který ranou do protipohybu brankáře upravil skóre na 2:0. Ještě větší klid na hole mohl Přerovu přinést v závěru druhé části Ditrich, ale byl však v poslední chvíli čistě zbaven puku.

Úvod třetí třetiny patřil útočné akci Sprušila, který si na křídle pomíchal s pukem a poté provětral Novákovu lapačku. Čisté konto mohl brankář Tihlářovi pokazit ve 47. minutě blanenský Tesař, který před klecí nepříjemně dorážel. I tentokrát ale vyšel ze souboje vítězně populární „Banán“. O dvě minuty později byl navíc za tvrdý zákrok vyloučen do konce utkání hostující útočník Kamil Rajnoha. Současně s ním sice putoval na trestnou i přerovský Vlček, ale Zubři se po chvilce dostali do přesilovky 4 na 3, kterou skvěle zužitkovali. Na konci celé akce byl Martinák, který pěkně tečoval Palovu střelu - 3:0. Pět minut před koncem zápasu si diváci na přerovském stadionu zakřičeli „gól“ ještě jednou. Po buly v útočném pásmu vyslal na Nováka razantní střelu Hanák a kotouč se zastavil až o síťku v brance - 4:0. Poslední šanci na snížení nepříjemného stavu dostala Technika v 56. minutě po faulu Kočary. Zubři už si však své vedení 4:0 pohlídali a v tradičně bouřlivém domácím prostředí tak fanoušky potěšili další výhrou.