Zubři po Kolínu vynulovali také Znojmo. Postava si připsal čtvrtou nulu v této sezoně

Z n o j m o – Hokejisté Přerova si ve 41. kole Chance ligy poradili se Znojmem 2:0, vyhráli popáté v řadě a zároveň sedmý z dosavadních osmi lednových zápasů. O vítězný gól se už po minutě a půl postaral unikající Daniel Ministr, pojistku přidal ve 25. minutě Tadeáš Talafa, který se trefil ve druhém utkání po sobě. Brankář Zubrů Michal Postava předvedl 34 zákroků a stejně jako v sobotu proti Kolínu vychytal čisté konto. Dohromady neinkasoval ve čtvrtém duelu probíhajícího soutěžního ročníku.
41.kolo, pondělí 22.1.2024
HC LERAM Orli Znojmo - HC ZUBR Přerov
0:2
(0:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Ministr (Indrák), 25. Talafa (Dobša, Chroboček). Rozhodčí: Bejček, Hucl – Dědek, Pěkný. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1390. Střely na branku: 34:17. Zblokované střely: 12:8. Vhazování: 23:42. Průběh utkání: 0:2.
Groh – Bartko, Zahradníček, Bukač, Štich, Tejnor, Jenáček, Vala – Jenyš, Šťovíček, T. Svoboda – Berger, Lichanec, Beránek – Matuš, Hruška, Kratochvíl – L. Adámek, Čermák, Sklenář
Postava – Kudělka, Zeleňák, Talafa, Chroboček, Cubo, Krisl, J. Adámek – Lednický, Pechanec, Mácha – Pospíšil, Hejcman, Chludil – Indrák, Pšurný, Ministr – Dobša, Nemec, Goiš

Zubři stejně jako v předešlém kole otevřeli skóre hned zkraje utkání. Ve druhé minutě totiž Daniel Ministr napadáním rozhodil Šticha na modré čáře a po přihrávce Indráka se vydal z vlastního pásma sám na Groha. Po ladné kličce do bekhendu zavěsil pod horní tyč. Souboj Přerova se Znojmem se sobotnímu duelu s Kolínem podobal po více směrech. Hanáci díky rozvážné hře v poli průběh prvního dějství kontrolovali a nepouštěli domácí do šancí. Výjimkou byla tutovka Šťovíčka během prakticky jediné přesilovky zápasu.

Velmi zodpovědný výkon s nepropustnou obranou si hosté přenesli také do prostřední dvacetiminutovky. Tak jak všechny cesty vedou do Říma, tak pro Znojemské žádná z cest nevedla k ohrožení Postavovy branky. Další podobnost se sobotním kolem pak přišla na konci 25. minuty. Tadeáš Talafa obdržel kotouč na modrou, počkal si, až se ve výhledu Groha mihne Goiš s obráncem soupeře na zádech, a zdálky rozvlnil síť střelou zápěstím.

Přerovští mohli v průběhu druhého dějství odskočit i na vyšší rozdíl, jak nicméně odkryla třetí třetina, dva góly jim ke třem bodům nakonec znovu stačily. Orli se sice herně zvedli a zařadili vyšší rychlostní stupeň, z jejich strany šlo však po celých šedesát minut o marné bušení do zdi. Na druhé straně neproměnil další z přerovských samostatných úniku Pšurný.

Dlouhá pasáž bez přerušení hrála do karet Zubrům a při nevyužité domácí power-play bylo jasno, že se žádné déjà vu prosincového znojemského obratu konat nebude. Přerov si dobře rozehraný zápas tentokrát pohlídal, prodloužil vítěznou sérii na pět utkání a protahuje skvělé lednové tažení. Gólman Michal Postava se blýskl druhou nulou v řadě, celkově už čtvrtou v aktuální sezoně.

Václav Baďouček (HC LERAM Orli Znojmo): Věděli jsme, že Přerov poslední zápasy praktikuje urputnou obranu. To se potvrdilo a bohužel utkání poznamenala naše chyba hned na začátku. Celou první třetinu jsme byli nervózní. Po zbytek zápasu jsme nenašli recept na přerovskou defenzívu a brankáře. Scházelo nám více zarputilosti, možná i troška štěstí. Soupeř dal dva góly, my žádný a odváží si zasloužené vítězství. Měli jsme teď sérii, kdy jsme bodovali a dneska se nám zápas nevydařil. Musíme se připravit na další utkání. Asi bych lhal, kdybych řekl, že ostatní výsledky nesledujeme, ale v první řadě se musíme soustředit na sebe. Pořád je ještě dost zápasů, abychom si to zvládli uhrát sami. V tuto chvíli je trh tak přebraný, že dalšího hráče asi nenajdeme. Možná přivedeme ještě někoho formou střídavých startů, případně mužstvo nějak oživíme.

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): V první třetině byli lepší domácí. Na náš vkus měli i hodně šancí. Museli jsme změnit taktiku zápasu. Od druhé třetiny jsme měli i my více šancí, ale bohužel jsme je neproměnili. Přesto jsme měli po dvou třetinách náskok 2:0. Momentálně jsme natolik sebevědomí, že jsme věřili, že si tento výsledek dokážeme pohlídat. Druhou i třetí třetinu jsme odehráli velmi dobře. Znojmo má velmi dobré hráče a skvělé individuality. To se potvrdilo v přesilové hře, ale naštěstí jsme jim poskytli jen jednu a dokázali ji ubránit. Věděli jsme, že musíme dobře bránit a mít dobrý pohyb, aby nás soupeř nepřebruslil. Všechno nám vyšlo podle plánu. Takové dobré hráče sice nejde ubránit celých šedesát minut, ale proto nám v bráně stojí skvělý gólman a všechno dohromady dává dobré výsledky.