Zubři letos poprvé vezou tři body ze soupeřova ledu

U N I Č O V - Svěřenci trenéra Oslizla, dokázali poprvé v letošní sezóně získat tři body na ledě soupeře. Zubři se dostali do vedení v první minutě zásluhou Sprušila. Vedení navýšil navrátilec do sestavy Vladimír Kočara. Domácí poté srovnali stav dvěma góly, ale Zubři to nevzdali a bojovali až do konce utkání, které nakonec dotáhli do vítězného konce v konečné podobě 5:2.
5.kolo, středa 30.9.2009
HC Uničov - HC ZUBR Přerov
2:5
(0:2, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Přikryl (Handl, Komínek), 30. Diviš (Jurák) - 1. Sprušil, 12. Kočara (Hanák, Kundrátek), 36. Osina (Hanák), 37. Kolář (Sprušil, Faltýnek), 48. Menšík (Novák, Žibrita). Rozhodčí: Volf - P. Dučák, Matěj. Vyloučení: 3:5, navíc Bartošek (Uničov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5.
Pekař - Řezáč, Hodulák, Pur, Komínek, Handl, Stříteský, Satora, Diviš, Sršeň, Malý, Růžička, Heča, Peška, Jurák, Bartošek, Žákovčík, Přikryl, Cik
Tihlář - Pala, Faltýnek, Halouska, Osina, Novák, Vlček, Staněk - Kolář, Sprušil, Ditrich, Kočara, Hanák, Menšík, Kohút, Žibrita, Kupec, Kundrátek, Holík

Vstup do pátého ligového utkání letošní sezóny v Uničově, kterému chyběl v sestavě zkušený obránce Petr Pavlas, se Zubrům podařil skutečně na jedničku. Už po sedmnácti vteřinách si do dobré střelecké pozice v útočném pásmu sjel Sprušil a brankáři Pekařovi nešťastně propadl puk do sítě - 0:1. Na rychlý gól Přerova se domácí Uničov snažil odpovědět velkou šancí v 5. minutě, kdy se až před Tihláře prosmýkl Komínek, ale gólman Zubrů u své pravé tyčky kotouč zalehl. Desátá minuta zápasu přinesla první přesilovou hru pro Přerov a současně s jejím koncem se hráčům v modrožlutých dresech podařilo skórovat podruhé. Navrátilec do sestavy Kočara, dostal krásnou přihrávku zpoza branky od Hanáka a přesnou střelou nepovolil uničovskému brankáři zasáhnout - 0:2. V 15. minutě si další solidní šanci vypracoval agilní Komínek, ale tentokrát proti bývalému přerovskému hráči vytáhl Tihlář svůj beton. V závěru první třetiny ještě pykal na trestné lavici Menšík, Zubři však svoje oslabení díky častému vyhazování ubránili.

Nástup do prostřední části hry naopak vyšel mnohem lépe domácím. V polovině 22. minuty dostali uničovští útočníci v pásmu až příliš mnoho prostoru a Přikryl přesnou ranou mezi Tihlářovy betony snížil - 1:2. Hned po buly dostali Zubři velkou možnost zvýšit svoje vedení, s trestem na pět minut a do konce utkání totiž zamířil předčasně do kabin uničovský Bartošek. Přerovští hráči však dlouhou přesilovku nesehráli ideálně. Za zmínku stojí jen Vlčkova tvrdá střela od modré a šance Koláře, který ale pálil vedle. Nevyužití pětiminutové výhody Uničov krátce před polovinou zápasu dokonale potrestal. Na útočné modré číhající Diviš zpracoval dlouhou Jurákovu přihrávku a ze sólového nájezdu na přerovského gólmana vyrovnal - 2:2.

Ve 35. minutě byli Zubři velmi blízko třetí brance. Po Sprušilově neproměněné tutovce měl možnost doklepnout skákající puk za Pekařova záda Ditrich, ale ani on neusměrnil kus černé gumy do branky. Nakonec ale Přerov nevydařená šance vůbec mrzet nemusela. O minutu později se totiž na modré čáře napřáhl Osina a střelou nad lapačku poslal tým Zubrů opět do vedení - 2:3. Po následné nevyužité příležitosti domácího Pura, který netrefil Tihlářovu klec, bylo na střídačce Přerova ještě veseleji. Špatného střídání Uničova si všiml Sprušil, přesně adresoval puk najetému Kolářovi a ten učebnicově napálil puk do branky - 2:4.

Ve třetí třetině se domácí Uničov snažil o vyrovnání, narážel však na dobře pracující přerovskou obranu. Zubři si ve třetí části hry drželi dvoubrankový náskok velmi pozornou hrou. Ve 45. minutě měl druhý gól v utkání na své hokejce Kočara, ale Pekař tentokrát vytáhl svoji lapačku. O dvě minuty později ještě více Uničovu znepříjemnil situaci svým faulem útočník Komínek a Zubři v přesilovce trestali. Novákovu střelu od modré čáry před brankou přesně tečoval Menšík - 2:5. Stejný hráč si chvíli po vstřelené brance usedl za faul na trestnou lavici, ale Přerov i další oslabení v zápase dokázal ubránit a definitivně tak zlomil odpor soupeře. V závěru 59. minuty si ještě uničovská střídačka vybrala oddechový čas a pokusila se o malý hokejový zázrak při hře bez brankáře. Čtyřicet vteřin před sirénou sice ještě Komínek dostal puk za Tihlářova záda, ale hlavní rozhodčí branku nakonec neuznal, protože hra už v tu dobu byla přerušená.

Přerovští Zubři tedy v pátém ligovém kole zvítězili v Uničově po dobrém kolektivním výkonu 5:2 a před sobotním derby zápasem s Prostějovem získali do tabulky další tři body.