ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín 2:6 | JUNIOŘI: Přerov - Mountfield HK 1:0 | DOROST: Plzeň - Přerov 8:1

Zubři doma zdolali houževnatou Porubu a v tabulce se vrátili na druhé místo

P ř e r o v – Druhé domácí vítězství v řadě si připsali hokejisté Přerova. Po Vsetínu si poradili s Porubou, kterou porazili 3:1. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře byli v zápase lepším týmem a největší otazník visel nad tím, kolikrát obranný val Ostravanů překonají. V každé třetině se jim to nakonec povedlo jednou, skórovali Forman, Doležal a Šimon Kratochvil. Zubři si ziskem tří bodů polepšili v tabulce. Předskočili Chomutov, který podlehl Slavii, a nyní jsou opět druzí.
45.kolo, sobota 25.1.2020
HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba
3:1
(1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. Forman (Navrátil, Šnajnar), 31. Doležal (Pšurný, Navrátil), 46. Š. Kratochvil – 40. Káňa (TS). Rozhodčí: Cabák, Sýkora – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1124. Střely na branku: 36:12. Zblokované střely: 9:6. Vhazování: 35:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Klimeš – Kubeš, Krisl, Šnajnar, Zbořil, Bodák, Forman – Doležal, Pšurný, Navrátil – Berger, Hejcman, Číp – Goiš, Popelka, Š. Kratochvil – Moučka, Süss, Dvořák
Kůdela – Krejčí, Urbanec, Rudl, Husák, Pastor, Dundáček, Dluhoš – Kanko, Jáchym, Káňa – Sikora, Hudeček, Gřeš – Nejezchleb, Hlinka, Toman – Ollender, Brodek

V úvodní třetině byli aktivnější přerovští Zubři, kteří brankáři Kůdelovi nachystali mnohem více práce, než měl Klimeš. Porubský muž s maskou se musel ohánět v sedmnácti případech, přičemž na situaci ze třinácté minuty už byl krátký. Husák chyboval za vlastní bránou, Navrátil vyvezl kotouč do střelecké pozice a brzy tak mohl dorážet Lukáš Forman, který přesnou střelou otevřel skóre. Naproti tomu přerovský gólman se moc nezapotil, na jeho bránu během dvaceti minut mířila pouze jediná střela.

Do druhé periody už Poruba vstoupila aktivněji, ve 28. minutě ale mohla inkasovat právě ona, když Navrátil neproměnil trestné střílení. To však Zubry nemuselo dlouho mrzet. Na konci dobře sehrané přesilovkové kombinace stál Tomáš Doležal, který z předbrankového prostoru dopravil puk za Kůdelu. Hned tři vyloučení na přerovské straně během půlminuty znamenala pro hosty velkou příležitost, tou však pohrdli a na snížení si museli počkat až na konec třetiny, kdy z trestného střílení udeřil Jan Káňa.

Na začátku třetí třetiny byl u střídaček tvrdě atakován Pšurný, což Zubři brzy pomstili třetí brankou. Šimon Kratochvil se ujal puku ve středním pásmu a jeho střela z větší vzdálenosti Kůdelovi propadla za brankovou čáru. Brankář Klimeš neměl mnoho práce ani v dalším čtyřminutovém oslabení, dobře bránící Zubři soupeře z Poruby už k žádnému dramatu nepustili a zaslouženě získali tři body do tabulky.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Byl to složitý zápas. Samozřejmě spolu hrajeme už poněkolikáté, takže myslím, že organizací hry jsme soupeře k ničemu nepustili. Byla tam ale spousta oslabení, takže to byl nesmírně těžký zápas, který do posledních minut nebyl rozhodnutý.

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): U nás se objevuje pořád ten špatný obraz hry, což znamená špatný začátek zápasu, nejdeme do vedení a dostáváme laciné první góly. Potom se na tom po těch porážkách podepisuje psychika. Za stavu 0:2 je těžké něco pořád obracet. Dáváme strašně málo gólů a na jeden nemůžeme vyhrát deset zápasů. Máme spoustu přesilovek, kterými si neumíme pomoct a musíme začít od maličkostí. Teď jsme měli v kabině dlouhý pohovor a věřím, že hráčům to není jedno. Nesmíme být lhostejní ke spoluhráči a musíme se rvát o to, abychom tu sérii zlomili.