Zubři doma v krajském souboji přestříleli Šumperk a ukončili sérii bez vítězství

P ř e r o v – Hokejisté Přerova zvládli přestřelku se Šumperkem a ve 47. kole Chance ligy zvítězili 8:5. Svěřenci trenérů Svobody a Dočkala si během druhé třetiny vytvořili pětigólový náskok, dvakrát se trefili Březina a Macuh, po jedné brance zaznamenali Ministr, Jakub Svoboda a Pechanec. Ve třetí třetině přidal osmý gól Zubrů v přesilovce Doležal, zbytek utkání si ale Hanáci v domácím prostředí zkomplikovali. Vedení však nepustili a na šestém místě tabulky udrželi sedmibodový náskok.
47.kolo, středa 15.2.2023
HC ZUBR Přerov - DRACI PARS Šumperk
8:5
(3:0, 4:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 6. Ministr (Macuh, Goiš), 7. Jakub Svoboda (Indrák, Ševčík), 19. Macuh (Doležal), 21. Březina (Pechanec), 27. Pechanec (Březina, Süss), 33. Březina (Pechanec, Süss), 35. Macuh (Kudělka, Ministr), 48. Doležal (Kratochvil, Černý) – 28. Žálčík (Bartoš), 35. Jelínek (Drtil, Kunst), 44. Slusarczyk (Kunst, M. Svoboda), 49. M. Svoboda, 57. Eliáš (Dudycha, Bartoš). Rozhodčí: Cabák, Skopal – Kleprlík, Komínek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 870. Střely na branku: 44:52. Zblokované střely: 3:5. Vhazování: 45:28. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:3, 8:3, 8:5.
Postava – Kudělka, Černý, Hrdinka, Chroboček, Ševčík, Krisl, Gréč – Süss, Pechanec, Březina – Jan Svoboda, Dvořák, Doležal – Jakub Svoboda, Kratochvil, Indrák – Macuh, Ministr, Goiš
Hamalčík (21. Lackovič) – Eliáš, Drtil, Dudycha, Kadeřávek, Kunst, Hrachovský, Smolka – Průžek, Bartoš, Žálčík – Mácha, Šuhaj, Jelínek – Macias, Nedvídek, Vildumetz – Krejsa, M. Svoboda, Slusarczyk

V úvodu zápasu se více dařilo Zubrům. Byli aktivnější a hostům dobrým pohybem vůbec neulehčovali rozehrávku. Ze šumperské neschopnosti v obranném pásmu nakonec vytěžili první branku. Macuh i přes zdvojené napadání dokázal zpoza branky dostat puk na Goiše a ten ho o beton přesměroval na volného Daniela Ministra. Hamalčík už se přesunout nestihl. Hanáci nepolevili a o pár desítek vteřin odskočili na dvoubrankový rozdíl. Velmi podobnou akci sehrál Indrák s Jakubem Svobodou, přičemž první jmenovaný zpoza branky vytáhl parádní bekhendovou zadovku. S většími šancemi přicházel nadále Přerov, Draci ale mohli snížit v přesilovce. Velkého závaru před Postavou ale nevyužili a sami nakonec inkasovali. Do přečíslení totiž ujel Doležal s Rokem Macuhem, který s velkou porcí štěstí zvýšil odrazem od brusle.

Domácí Šumperku připravili další katastrofu v podobě druhého gólu ve vlastním oslabení hned na startu druhého dějství. Hosté si neporozuměli v útočném pásmu, z čehož vyplynul únik Davida Březiny. Ten si střídajícího Lackoviče vymíchal kličkou do bekhendu. Ještě před polovinou zápasu MEO vedlo 5:0. Hosté si znovu nepohlídali prostor před brankou, kde se angažoval Březina, nakonec byl ale z dorážky úspěšný „až“ Antonín Pechanec. O třináct vteřin později už se ale dočkali také Draci. Ihned po buly přes beka prošel Lukáš Žálčík a prudkou střelou skóroval proti Zubrům i ve čtvrtém vzájemném souboji.

To však ze druhé třetiny zdaleka nebylo vše. Ve 33. minutě si totiž ze šumperské obrany udělal dobrý den David Březina, jenž krásně prošel až před branku a překonal Lackoviče. Draci ale opět brzy kontrovali. Po neodpískaném faulu dostal skvělou přihrávku od Drtila Šimon Jelínek a na tabuli vedle přerovské šestky postavil šumperskou dvojku. Zápas však brzy začal připomínat nedávnou přerovskou „exhibici“ se Sokolovem (12:4), když už na 7:2 zvyšoval parádní ranou do šibenice Rok Macuh.

Na start třetí třetiny se pro osmý gól drala první formace, Lackovič ale s vypětím všech sil kotouč proti Süssovi udržel a prosadil se nakonec Šumperk. Kunst z dobré pozice sice namísto Krejsovy hole trefil pouze chumel hráčů před Postavou, odtud ale puk vypadl na volného Jakuba Slusarczyka. MEO zanedlouho bleskově využilo přesilovku. Černého nahození po buly dokázal v gól z předbrankového prostoru proměnit Tomáš Doležal. Zpátky na čtyřbrankový rozdíl přiblížil Draky ve 49. minutě Matěj Svoboda, jenž potrestal Postavovu chybu v rozehrávce a nastartoval pasáž, ve které hráli až do konce aktivněji hosté. Na více než korekci výsledku na 8:5 Filipem Eliášem už se nicméně nezmohli.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Bylo vidět, že soupeř hraje stejně jako minule Pardubice o všechno. Utkání tomu přizpůsobil, bojoval od první do šedesáté minuty. Jsme rádi, že jsme nastříleli osm branek, po čase nám to tam zase napadalo. Důležité byly góly v oslabení na přelomu první a druhé třetiny, které mužstvo povzbudily a soupeři naopak uškodily. Věděli jsme ale, že Šumperk to navzdory vysoké ztrátě ve třetí třetině nezabalí. Hráče jsme na to o druhé přestávce upozorňovali, ale přesto jsme si zápas ještě zbytečně zkomplikovali. Budiž to pro nás velkou výstrahou a ponaučením do dalších kol. Sice jsme vyhráli, ale je potřeba, abychom hráli celých šedesát minut. Musíme se zlepšit v obraně, abychom nedostávali tolik branek. Podstatné jsou tři body, děkujeme fanouškům, že nám pomohli k vítězství.

Josef Málek (DRACI PARS Šumperk): Soupeři jsme nabídli moc chyb, které dokázal okamžitě využít. Někdy se vám podaří udělat hloupost a nic z toho není, ale Přerov dneska potrestal každou naši hrubou chybu, kterou jsme vymysleli. Třeba dva góly v našich přesilovkách, kdy jsme špatně rozehráli situaci, a to si myslím, že byly rozhodující momenty zápasu.