Zubři ani napočtvrté Slavii nezdolali. I přes těsnou porážku ale získali jistotu předkola

P ř e r o v – Do důležitého souboje se Slavií šli Zubři s cílem navázat na předchozí úspěch, vinou nemocí jim ale scházeli tři hráči - Šnajnar, Procházka a Kovařík. Sešívaní se hned v úvodu ujali vedení, které ve druhé části, dokonce během oslabení, zvýšili. Přerované sice měli od druhé "dvacky" více ze hry, avšak převaha jim dlouho nebyla nic platná. Jedinou trefu zaznamenali modrožlutí až v závěru v přesilovce. I přes porážku 1:2 ale mají jisté předkolo play-off, Litoměřice totiž neuspěly v Benátkách.
51.kolo, sobota 11.2.2017
HC ZUBR Přerov - HC Slavia Praha
1:2
(0:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 58. Pšurný (Sikora, Chmelíř) – 3. Kubica (Schleiss, Pletka), 38. Schleiss (Kubica, Polívka). Rozhodčí: Doležal, Kašík – Lučan, Kis. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2781. Střely na branku: 33:22. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Klimeš – Novotný, Ferenc, Chmelíř, Malina, Vágner, Pala, Zahradníček – Plášek, Sýkora, Sikora – Goiš, Pšurný, Berger – Ižacký, Dvořák, M. Kratochvíl – Š. Kratochvíl, Král, Petelin
Polívka – Kolařík, Knot, Pohl, Holý, Bača, Růžička, Valík – Pletka, Kubica, Schleiss – Jankovský, Šafránek, Beránek – Kadlec, Šagát, Rys – Tejral, Krliš, Půhoný

Předposlední kolo základní části odstartovalo v tempu, jak se ke konci sezóny patří. Po delší době se do domácí kasy postavil brankář Klimeš, ale už brzy inkasoval. Obrana Zubrů si nerozebrala správně hráče, čímž zůstal volný Zdeněk Kubica a příklepem se postaral o první zápis. Hra se poté uklidnila a dlouho se čekalo na příležitost. Slavia se usadila v pásmu Zubrů, načež se i oni vydali směrem k Polívkovi. Obrana kolem něj však zatím nemusela čelit větším potížím.

První zajímavou šancí byla souhra Bergera s Pšurným, kterou zakončila Goišova zblokovaná rána. Na vlastní modré chyboval Vágner, avšak Klimeš zastavil Kadlece v úniku. Situaci dva na jednoho si vyzkoušel Sikora s Novotným, jemuž se střela ale vůbec nevyvedla. V závěru vyvinuli na hostující svatyni tlak Zubři, ale ve většině případů jim scházela přesnost v zakončení.

Po necelých dvou minutách druhé části došlo na první vyloučení. Sýkora ale orazítkoval jen tyč a domácím tak výhoda srovnání nevynesla. Přerov vytrvale pokračoval dál, scházela mu však střelba. Pražany pak ale sevřel a pár pokusů si vypěstoval. Okolo poloviny hrací doby byl jasně aktivnější Přerov a Slavii příliš prostoru nenechal. Takovou pasáž ukončil až přílišný počet domácích na ledě.

Prohřešek Slávisté netrestali, ale Šafránek z vyložené pozice klidně mohl. K blížící se siréně Zubry mohla povzbudit druhá přesilová hra, jenže právě oni se stali inkasujícími. S Kubicou pláchl do brejku Jan Schleiss a v situaci dva na jednoho zametl puk do odkryté klece.

Šafránek s Holým byli nebezpeční na úvod poslední dvacetiminutovky, ve 46. minutě pak fauloval Kadlec a MEO Aréna volala po srovnání. To však nepřišlo. Přerov marně dotíral, pražská obrana byla ve svém pásmu lepší a celkově zodpovědná defenzivní hra hostů nedovolovala hře Hanáků eskalovat.

Pět minut před koncem putoval na trestnou Krliš, načež se k němu za další minutu přidal Bača. Přerovští sáhli po time-outu a dvojnásobnou výhodu chvíli před koncem využili. Série přihrávek měla svůj konec u Romana Pšurného, jehož kotouč proletěl pod Polívkovým betonem. Obrovský závěrečný tlak uvedl necelé tři tisícovky diváků do varu, ale množství šancí si nakonec srovnávací status nepřipsalo.

Přerov tak Slavii neporazil ani počtvrté v sezóně, i přes to však slaví jistotu předkola play-off. Litoměřice totiž neuspěly na ledě Benátek.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Dnes jsme se ani moc nedostali do tlaku. Měli jsme představu, že bude mnohem větší, ale současné rozpoložení mužstva nám nějaký větší tlak bohužel ani nedovolilo. Někteří kluci jsou nemocní, jiní hráli s teplotami. To bylo na ledě hodně vidět a cítit. I tak ale musím před kluky smeknout za to, co na ledě odvedli. Sice to nevyšlo na našem stadionu, ale podařilo se to na jiném, takže jsme tam, kde jsme chtěli být.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Přerov má kvalitní a silově vybavený mančaft. Nebylo to vůbec jednoduché. Nejlépe jsme z dnešního zápasu zahráli v první třetině. To jsme soupeře do šancí moc nepouštěli a dali jsme jeden gól. Od druhé třetiny už hrál lépe Přerov, který nás několikrát zavřel, ale podařilo se nám skórovat v oslabení. Co se týče třetí třetiny, v ní byla spousta zbytečných vyloučení, kterých se pro příští zápasy musíme jednoznačně vyvarovat. Soupeři jsme nabídli tlak, ale naštěstí jsme závěr ubránili.