Zápas s Porubou rozhodla smršť gólů ve druhé třetině

P ř e r o v – Hokejisté v modrožlutých dresech s logem pivovaru ZUBR zvládli také páté letošní utkání v soutěži a stále jsou bez sebemenší ztráty bodu. Domácí duel s Porubou sice v první třetině větší porci hokejové krásy nepřinesl, ale ve druhé už to bylo mnohonásobně lepší. Zubři si díky třígólové kanonádě vyprocovali nad nováčkem soutěže rozhodující náskok. Sympaticky hrající Poruba se ale ani za nepříznivého stavu nevzdala a bojovala až do závěrečné sirény. Dvěma góly už však ale stačila jen snížit na konečné skóre, které zní 4:2.
6.kolo, středa 28.9.2011
HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba
4:2
(1:0, 3:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 19. Faltýnek, 26. Kundrátek (Kolařík), 27. Hanák (Kotásek), 28. Ditrich (Kocan, Brančík) - 34. Badžo, 56. Galgonek (Mintěl, Wolf). Rozhodčí: Volf - Kika, Matěj. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1022. Buly: 43:37 Střely: 50:30 z toho na branku: 37:22. Průběh utkání: 4:0, 4:2.
Tihlář (Okáč) - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Krajíček, Pospíšil, Sklenář, Drábek - Kočara, Hanák, Goiš - Sedlák, Kolařík, Kundrátek - Brančík, Menšík, Ditrich - M. Kotásek, Blinka, Kocan
Gleich - Šindelář, Mintěl, Wolf, Hruzík, Vnenk, Mládenka, Piskura, Chaloupka, Krayzel, Matějný, Zuber, Pavlačka, Galgonek, Vajda, Badžo, Zdráhal, J. Kotásek

Utkání přerovských Zubrů s Porubou začalo z obou straně hodně opatrně. Tým Toraxu si po krátkém pobytu v útočném pásmu zahrál přesilovku, ale v ní přišel pouze pokus Matějného o dorážku Krayzelovy střely, který nebyl úspěšný. Počet hráčů se ale poté vyrovnal a s výhodou jednoho muže v poli byl chvíli také Přerov. I on ale nadějnou příležitost skórovat nevyužil a navíc po třech minutách promarnil další přesilovku. Od 10. minuty už ale Zubři přece jen zabrali a svého protivníka dostali pod tlak. Ten sice na chvíli zmírnil faul Ditricha, ovšem po jeho skončení se Přerov vrátil do tempa a dočkal se zaslouženého gólu. Na začátku 19. minuty po buly získal kotouč kapitán Faltýnek, lehce si popojel k brance a ostrou střelou rozvnil síťku.

Zatímco první třetina byla na počet zajímavých momentů slabá, v té druhé už byla situace zcela opačná. Přerov začal prostřední část hry s velkým elánem, ke kterému mu dopomohla přesilová hra. V ní Zubři soupeře hodně sevřeli a dorážející Kundrátek rozjásal stadion podruhé. To ovšem ale ještě Poruba netušila, jakou další gólovou spršku v pohodě hrající domácí chystají. Za půl minuty totiž ujel po křídle Hanák a nádhernou střelou, na kterou byl Gleich krátký, zvýšil vedení na 3:0. A aby toho nebylo málo, po dalším okamžiku byl úspěšný také dobře najetý Ditrich.

Na velký posun ve skóre střídačka Poruby okamžitě reagovala oddechovým časem, ale následně při vlastní přesilovce mohla inkasovat popáté. Krásné přečíslení dvou na jednoho v podání Hanáka a Kotáska ovšem zakončil navrátilec do sestavy jen střelou do brankáře Gleicha. V dalších minutách druhé třetiny pak domácí Zubři mírně zvolnili tempo a to se jim nevyplatilo. Potrestal je za to aktivní Badžo, který ihned po buly střílel a domácí si sami kotouč srazili do branky. Následně mohlo být vedení Přerova ještě menší, jenže Kotáskova prudká střela mířila jen do tyče.

Třetí třetinu zahájil velkou šancí zase Kotásek, ale tentokrát ten přerovský. Jeho rychlá střela z první skončila v Gleichově lapačce. Také o chvíli později zraky diváků na stadionu směřovaly především do obranného pásma Zubrů, ostře totiž pálil Mintěl a Tihlář musel být v pohotovosti. Stejné to bylo také při pokusu Chaloupky, který ve 49. minutě číhal před kasou na dorážku, ale kotouč nedokázal dostatečně zvednout přes ležícího gólmana. Sedm minut před koncem třetí třetiny mohl Přerov soupeři opět o kousek odskočit, dobře postaveného Kundrátka však vykolejila ostrá Kolaříkova přihrávka.

Závěrečné chvíle periody s pořadovým číslem tři tak přinesly ještě gól v přerovské síti. Tihláře překonal nepříliš prudkou střelou Galgonek a zadělal ještě na menší drama. Zubři už však další zmírnění náskoku nepřipustili a navíc ještě byli hodně blízko gólu do prázdné branky při power play Toraxu. Stav 4:2 už se ale nezměnil a tak fanoušci si opět mohli po siréně užít s hráči vítěznou děkovačku.

Sestřih videozáznamu naleznete na TV ZUBR

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): S dalšími třemi body jsme samozřejmě spokojení, naše hra už byla daleko lepší, než v minulém utkání. Poruba má hodně kvalitní mančaft, stačí si přečíst všechna ta jména v sestavě, ale zatím jí to moc nešlape. V první třetině jsme neměli mnoho šancí, ale ta druhá už zápas jednoznačně rozhodla. Dokázali jsme proměnit krásné akce. Poruba se ale přesto ještě snažila, otevřela hru a byla ve třetí třetině hodně nebezpečná.

Jan Vavrečka (HC RT TORAX Poruba): Všichni viděli, že zápas rozhodla druhá třetina. My jsme dnes měli cíl se konečně trochu zmobilizovat a začít bojovat. Za poslední třetinu bychom si určitě zasloužili potlesk a takovou malou chválu, protože jsme se nevzdali a bojovali až do konce.