Vzhůru do předkola! Zubři smetli Pelhřimov 9:0!

P ř e r o v - Hokejisté přerovského Zubru nekompromisním způsobem rozhodli o definitivní jistotě postupu do předkola play off. Na domácím ledě totiž po skvělé kanonádě ve třetí třetině smetli soupeře z Pelhřimova 9:0! Utkání ovládla druhá útočná formace Zubrů ve složení Hanák – Kočara – Matějka, která se podílela na prvních čtyřech gólech a hattrickem se v závěrečné třetině blýskl útočník Martinák. Soupeře může nejvíce mrzet série tří nevyužitých přesilových her v úvodu zápasu.
44.kolo, neděle 1.3.2009
HC ZUBR Přerov - HC Spartak Pelhřimov
9:0
(1:0, 2:0, 6:0)
Branky a nahrávky: 5:04 Hanák (Kočara, Matějka), 21:08 Hanák (Kočara, Matějka), 23:43 Kočara (Matějka, Hanák), 44:55 Matějka (Hanák, Kočara), 49:26 Sprušil (Menšík), 49:50 Martinák (Sprušil, Faltýnek), 52:10 Martinák (Sprušil, Menšík), 56:17 Sprušil (Pala, Martinák), 59:05 Martinák (Vlček). Rozhodčí: Kusý - Řezáč, Mikler. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 700. Buly: 25:32 Střely: 40:27. Průběh utkání: 9:0.
Sedlář - Pala, Faltýnek, Novák, Kubala, Ryšánek, Vlček, Kolář, Kočara, Sprušil, Martinák, Staša, Hanák, Menšík, Kupec, Matějka, Blaheta, Holík, Kundrátek
Linhart (50. Čekal) - Meloun, Kašpar, Vácha, Kasalý, Plch, Zelený, Bílek, Plachý, Kubát, Pelán, Hadrava, Votápek, Moucha, Hrbatý, Holec, Tecl

Úvod zápasu byl ve znamení mírného tlaku hráčů Spartaku Pelhřimov. Hodně jim k tomu pomohla přesilová hra po faulu Nováka. Přerovskou branku tak od modré čáry nebezpečně ohrozil Plch a po chvíli brankáře Sedláře řádně potrápil i dorážející Hrbatý. Zubři však přesilovku nakonec dokázali ubránit a za její nevyužití soupeře bleskově potrestali. Na začátku 6. minuty se po skvělé souhře Matějky s Kočarou dostal do nájezdu Hanák a akci zakončil krásnou střelou proti které Linhart neměl šanci - 1:0. Tempo pelhřimovských hráčů po inkasovaném gólu trochu opadlo a na jejich hole se nakupilo několik nepřesností. V 10. minutě měl Pelhřimov opět výhodu jednoho hráče v poli, ale oslabení tentokrát sehráli Zubři velmi dobře a soupeře do ohrožení branky prakticky nepouštěli. Podobný obraz hry mělo i další přerovské oslabení, ze kterého vyšli domácí hráči opět bez úhony. V závěru 15. minuty gólman Sedlář musel předvést tvrdý zákrok proti Votápkovi, který dostal přesnou přihrávku před branku a trefil strážce přerovské klece do masky. Jedinou přesilovku v první třetině hráli Zubři v 16. minutě, ale i když se dlouho drželi v útočném pásmu a kombinovali, tak se střelecky nedokázali prosadit.

Do druhé části hry vstoupili Zubři náporem a na začátku 22. minuty slavili druhý gólový úspěch. Postarala se o něj opět stejná trojice hráčů a Hanák tentokrát otřel puk o tyčku, od které se kotouč dostal těsně za brankovou čáru - 2:0. O dvě minuty později se už přerovský zimní stadion radoval potřetí a znovu za přispění úderné trojice. Tentokrát byl šťastným střelcem Kočara, který brankáře Linharta překonal z bezprostřední blízkosti - 3:0. Krátce před polovinou zápasu mohla druhá útočná formace Zubrů úspěšně akci zakončit i počtvrté, ale tentokrát Matějkovi nebylo přáno, když trefil Linhartovu lapačku. Přerovští Zubři byli i v dalším průběhu druhé třetiny aktivnější a mnohem častěji než soupeř drželi puk na svých holích. V poslední minutě druhé periody byl navíc na mantinel velmi nesportovně naražen přerovský útočník Kolář a pelhřimovský Vácha tak musel předčasně putovat do kabiny s pětiminutovým trestem.

Dlouhá přesilovka Přerova na začátku třetí třetiny se však nekonala. Pokazil ji faul obránce Vlčka, ale i při hře ve čtyřech na obou stranách Zubry zdobila velká aktivita. Ve 43. minutě pálil od modré čáry tvrdě Pala, ale neuspěl. Blízko gólu byl po chvíli i Matějka, ale i když brankáři Spartaku dokonce vypadl puk z lapačky, tak se za brankovou čáru nakonec nedostal. V závěru 45. minuty už však ano a druhý útok Přerova svojí čtvrtou přesnou trefou zlomil jakýkoliv další odpor hráčů Spartaku. Střelcem gólu byl tentokrát Matějka - 4:0. Poslední desetiminutovku zápasu proměnili Zubři ve velkou exhibici. Nejdříve zamířil přesně Sprušil - 5:0 a o necelou půlminutu později musel brankář Linhart lovit puk z branky i po prudké střele Martináka - 6:0. Do pelhřimovské klece se tak postavil mladý náhradník Čekal, a ani on dlouho nevydržel střelecký nápor Zubrů. Na začátku 53. minuty si totiž do útočného pásma najel znovu Martinák, zamíchal si s pukem a po krásné stahovačce zakončil pod horní tyčku - 7:0.

Z dobývání pelhřimovské branky v poslední třetině vybočila jen chvilková nepozornost obrany Zubrů, která pustila do šance Pelána. Ten se však z nájezdu neprosadil a brankář Sedlář tak uhájil čisté konto. Na dlouhou cestu domů ještě Zubři v závěru soupeři přidali další dvě branky. V 57. minutě se z dorážky prosadil Sprušil - 8:0 a magické desítce přiblížil přerovský tým na začátku poslední minuty Martinák, který nekompromisně zvýšil na 9:0 a zkompletoval tak svůj hattrick. Desetibrankové hranice mohli nakonec Zubři dosáhnout v posledních vteřinách, ale při akci už je zastavila závěrečná siréna.