ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Třebíč - Přerov 1:2 (PP) | JUNIOŘI: Přerov - Litvínov 1:3 | DOROST: Přerov - České Budějovice 3:4 (PP)

Vyrovnanou bitvu s Porubou rozhodlo až prodloužení, Zubři berou dva body

Vyrovnanou bitvu s Porubou rozhodlo až prodloužení, Zubři berou dva body
O s t r a v a – V posledních čtyřech zápasech se A-tým HC ZUBR Přerov radoval z vítězství a svou sérii se v rámci 17. kola pokoušel natáhnout na kolbišti Poruby. Duel byl vyrovnanou bitvou ambiciózních soupeřů. Zubři třikrát vedli, ale domácí vždy dokázali velmi rychle odpovědět. Za vyrovnaného stavu tak o vítězi rozhodlo až prodloužení, ve kterém Přerované zásluhou Zdeňka Sedláka získali bod navíc.
17.kolo, sobota 15.11.2014
HC RT TORAX Poruba - HC ZUBR Přerov
HC RT TORAX Poruba - HC ZUBR Přerov
3:4p
(0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 32. Chaloupka (Kilnar, Peslar), 44. Ovšák (Chaloupka, Kilnar), 48. Slavík (Peslar, Kilnar) – 24. Dostálek (Pala, Popelka), 39. Kolář (Polák), 46. Procházka (Šebek, Šťastný), 63. Sedlák (Goiš). Rozhodčí: Škach – Novotný, Vožda. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 800. Střely na branku: 31:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
Gleich – Puškár, Vajda, Šindelář, Slavík, Javín, Peslar, Ovšák, Kilnar, Červenka, Buček, Chaloupka, Hulva, Zachar, Sedlář, Vrána, Vaněk, Pavlačka
Slovák – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Polák, Zbořil, Andrýsek – Goiš, Popelka, Dostálek – Šebek, Procházka, Šťastný – Kolář, Sedlák, Málek – Školoud, Kratochvíl M., Kratochvíl Š.

Komentář k zápasu

Úvodní dějství sobotního šlágru sedmnáctého kola druhé ligy moc zajímavých situací nenabídlo. Oba mančafty vycházely především ze zabezpečené obrany a šancí tak solidně zaplněný stadion viděl jako šafránu. Mezery v obraně se přesto našly. Jenže Porubští nic z velkého tlaku na brankovišti nevytěžili a na opačné straně se zase chytal za hlavu Šťastný, jenž se na pár sekund proměnil v nešťastného a nastřelil jen horní tyč Gleichovy branky. Do šaten se tak odcházelo za bezbrankového stavu a fanoušci obou táborů pevně věřili, že druhá dvacetiminutovka bude nejen gólově mnohem zajímavější.

A tak se nakonec i stalo. Zubři si v přesilovce vytvořili velký tlak, který korunovali trefou Vlastimila Dostálka, jenž znovu potvrdil roli druhého nejlepšího kanonýra Zubrů. Aktivní Kilnar vzápětí trefil z ideální pozice jen dobře chytajícího Slováka, přesto se RT TORAX těsně po polovině zápasu dočkal vyrovnání. Rovněž v přesilové hře stál na konci pohledné porubské akce Jan Chaloupka. Ten rychlou střelou mezi Slovákovými betony prolomil střeleckou smůlu Poruby, která tak skórovala po dlouhých sto minutách. Začínalo se prakticky od začátku a nadále byl k vidění vyrovnaný hokej.

Když už se zdálo, že oba týmy zamíří do šaten za nerozhodného stavu, udeřil jako blesk z čistého nebe Jan Kolář, jenž překvapil Gleicha střelou z levého kruhu. Pak začali nesmyslně řádit přerovští fanoušci, kteří ve svém sektoru zapálili několik světlic a měli rozepři s pořadateli. Hlavní rozhodčí Jiří Škach proto hru přerušil a zajímavá druhá část se tak v lehkém dýmu dohrávala po patnáctiminutové přestávce. Zajímavá partie byla k vidění i po výměně stran. Zatímco Dostálek trefil pouze břevno Gleichovy klece, z protiútoku napřáhl na modré Milan Ovšák a propálil vše, co mu stálo v cestě.

Radost ze vstřelené branky vydržela porubským hokejistům pouze něco málo přes sto sekund. Za obránce si sjel šikovně zkušený Radek Procházka a střelou k tyči vrátil Přerovu zpátky těsný náskok. Ten Poruba dvakrát smazala a dočkala se i potřetí. V přesilovce stál na konci rychlé akce obránce Marek Slavík, jenž střelou z kruhu prostřelil Slováka. Závěr už vyloženou šanci nepřinesl a rozhodnout muselo prodloužení. V něm byl patrný rozdíl v důrazu na brankovištích. Zatímco Vaněk se Sedlářem neuspěli, na opačné straně dotlačil puk za bezmocného Gleicha veterán Zdeněk Sedlák, jenž bitvu rozhodl.

Autor: redakce www.hcporuba.cz

Ohlasy trenérů

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba): Myslím si, že jsme sledovali velmi zajímavé utkání, protože oba mančafty chtěly hrát hokej. Tahali jsme za kratší konec a třikrát prohrávali, nakonec ale byla remíza spravedlivá. Nesehráli jsme špatný zápas, ale zase se rozhodovalo před brankami, kde máme velký problém. Nedokážeme uhlídat hráče, kteří potom dorážejí. Na to se musíme zaměřit. V obranné třetině se musíme hodně zlepšit, soupeřovým bekům dovolujeme hodně střílet.

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): Věděli jsme, že je Poruba silný soupeř a po nešťastné porážce s Novým Jičínem bude chtít urvat tři body. Chtěli jsme hrát nepříjemný hokej, což se nám i dařilo. Bylo to z obou stran vyrovnané utkání. Samozřejmě to mohlo být lepší, ale jsme rádi i za dva hodně důležité body. Tabulka je dost vyrovnaná a každý bodík se počítá. Budeme se snažit o to, abychom naši vítěznou sérii prodloužili o další zápasy.