Výhra za dva body nad Třebíčí Zubrům na šestku nestačila, v předkole vyzvou Dynamo

T ř e b í č – Hokejisté Přerova v závěrečném kole základní části Chance ligy zdolali Třebíč na jejím ledě 2:1 po prodloužení, kvůli výhře Zlína v prodloužení nad Jihlavou však v konečné tabulce obsadili sedmé místo a přímý postup do čtvrtfinále play-off jim o jediný bod unikl. V předkole se střetnou s rezervou Pardubic. První zápas série se uskuteční v pondělí v Chrudimi, druhý duel pak ve středu v Přerově, kde by ve čtvrtek proběhl i případný rozhodující třetí zápas.
52.kolo, pátek 1.3.2024
SK Horácká Slavia Třebíč - HC ZUBR Přerov
1:2p
(1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Psota (Vodný, Bořuta) – 14. Pechanec (Zeleňák), 63. Pospíšil. Rozhodčí: Hucl, Wagner – Juránek, Maštalíř. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1206. Střely na branku: 31:21. Zblokované střely: 13:9. Vhazování: 29:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Mičán – Vodička, Štebih, Baláž, Bořuta, Furch, Kříž, Poizl – Psota, Bittner, Vodný – Ferda, Malý, Dočekal – Ondráček, Michálek, Matyáš Svoboda – Michalčuk, Kučera, Matěj Svoboda
Postava – Krisl, Černý, Zeleňák, Chroboček, Němec, Kudělka, Adámek – Indrák, Pechanec, Březina – Pospíšil, Hejcman, Chludil – Jakub Svoboda, Pšurný, Doležal – Dobša, Zembol, Ministr

Zubři porazili Třebíč podruhé v této sezoně a podruhé v řadě. Na úvodní gól Pechance odpověděl ještě v první třetině během přesilovky Psota, nerozhodný stav pak v třetí minutě prodloužení zvrátil na přerovskou stranu výstavní střelou Pospíšil.

Zkraje zápasu zakončoval zblízka před bránou domácí Ferda, Postavův beton ale nepřehodil. Ani jeden tým pak nevyužil přesilovku a ve 14. minutě se Přerov dostal do vedení. Zeleňákovo nahození od modré čáry Mičán vytěsnil před sebe a Antonín Pechanec dorazil puk do sítě.

Třebíč odpověděla při vyloučení Krisla, Matěj Psota z hranice levého kruhu zamířil přesně do vzdálenějšího horního rohu přerovské branky. Velkou šanci neproměnil v závěru první třetiny Hejcman, který zblízka trefil pouze tyč.

Horácká Slavia měla v druhém dějství převahu, skvěle chytajícího Postavu se jí však překonat nepodařilo. Domácí dokonce hráli dlouhou dvouminutovou přesilovku pět na tři, jenže tu obětaví Zubři v čele se svým brankářem dokázali ubránit. Nerozhodné skóre nezměnil ani ex-přerovský Matěj Svoboda, jenž dorážel těsně vedle tyče hostující branky.

Přerovu mohl v třetí třetině vrátit těsný náskok Doležal. Ten si z druhé vlny najel na přihrávku z pravé strany, Mičán ale kotouč vytáhl nad horní tyč. Na konci základní hrací doby se Zubři museli bránit ve čtyřech a nebezpečný pokus Dočekala zastavil výborným přesunem Postava.

O vítězi za stavu 1:1 muselo rozhodnout prodloužení. V něm nejprve Pechanec nastřelil levou tyč třebíčské branky, v čase 62:18 pak našel volné místo nad Mičánovým ramenem z pravého křídla Tomáš Pospíšil a rozhodl o druhém bodu pro Přerov.

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): Dnes to byl zápas prakticky o všechno, navíc to bylo tak zamotané, že jsem měli na lavičce i tablet, kde jsme sledovali zápas Zlína proti Jihlavě. Čekali jsme, že Přerov se pokusí rozhodnout už dříve, protože se ve Zlíně hrálo 3:3. My jsme dnes hráli na výsledek, potřebovali jsme bod a ten jsme si vybojovali. Že jsme v prodloužení dostali gól je jedna věc, ale o tom dnes mluvit nechci. My jsme si v kabině zařvali a po 52 kolech v Třebíči zase slavíme čtvrtfinále. Teď máme samozřejmě dost času na to, abychom se nějak zotavili a nabrali síly, abychom se v tom play-off mohli rvát za Třebíč.

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): Dvou bodů z Třebíče si nesmírně vážíme, není to moc obvyklé. My jsme aktuálně na konci, měli jsme možnost postoupit rovnou do první šestky, bohužel to nevyšlo. Nechtěl jsem odvolávat gólmana, doufal jsem, že Jihlava vyhraje ve Zlíně po prodloužení, to bohužel také nevyšlo. Abych se vrátil k zápasu, dnes jsme domácím darovali nespočet přesilovek, s tím, jaký mají tým, je neskutečně těžké bránit jejich nápor. Asi tedy můžeme být spokojení, ale pořád nám ta šestka utekla. Celou hru nás tlačil čas, potřebovali jsme výhru za tři body.