Výborný závěr duelu na ledě Opavy přinesl Zubrům v přípravě první výhru

O p a v a - Konečně vítězství! Hokejisté přerovského Zubru vyrazili v úterý na další přípravné utkání do Opavy, kde bylo skóre v průběhu doslova jako na houpačce. Dobrý vstup do zápasu a vedení o dva góly vystřídala ve třetí třetině na chvíli ztráta, ale závěr byl od Zubrů velmi podařený. Třemi góly během necelých čtyř minut Přerov skvěle otočil stav na svou stranu a vyhrál nakonec 5:3. Hattrickem se blýskl útočník Marek Haloda, stínem zápasu však byla jeho krátká vyhrocenější pasáž se zraněním Milana Ministra.
přát., úterý 20.8.2013
HK Opava - HC ZUBR Přerov
3:5
(0:1, 1:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 25. Kocián (Polok, Tůma), 44. Vítek (Svoboda, Pavelek), 53. Vlašánek (Měch) – 12. Haloda (Blinka), 23. Ditrich (Šťastný), 57. Ditrich (Haloda), 59. Haloda (Blinka), 60. Haloda (Jergl). Vyloučení: 7:7, navíc Tichý (Opava) 5 minut + do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:5.
Šafránek – Galvas, Kysela, Tichý, Tůma, Mosler, Pavelek, Vrabel – Černý, Měch, Wolf – Kocián, Polok, Herman – Svoboda, Baďura, Vítek – Džemla, Vlašánek
Vojtek – Pala, Faltýnek, Běhal, Osina, Vlček, Jergl, Goiš – Sedlák, Haloda, Blinka, Sprušil, Ministr, Loupal, Brada, Kundrátek, Šťastný, Sakrajda, Ditrich

Úvod zápasu toho příliš zajímavého nepřinesl a oba týmy měly do utkání pomalejší rozjezd. Do první vážnější šance se probili Opavští, jenže Měchova rána z dobré pozice minula levou tyč hostující branky.

Následně se ozvali také hosté a hned mohli slavit. V čase 11:31 našel Blinka po rychlé kombinaci Halodu a ten otevřel skóre zápasu. Chvilku nato hráli domácí oslabení, ale i přesto se jim podařilo ohrozit hostující klec, když ujel Polok s Tůmou a druhý jmenovaný jen těsně minul poloprázdnou branku Přerova.

V závěru prvního dějství se ještě po rychlém úniku na levém křídle probojoval do zakončení Sakrajda, ale jeho ránu z ostrého úhlu vytěsnil brankář Šafránek mimo tyče.

Na startu druhé části se podruhé v zápase prosadili hosté, když přesilovku využil po chytré přihrávce Šťastného Ditrich, ale opavská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Slezané měli k dispozici početní výhodu pět na tři a puk se po ose Tůma – Polok dostal až ke Kociánovi, který snížil na 1:2.

O pár minut později se po Ministrově nabídce dostal k zakončení Sedlák, ale proti jeho ráně z první se zaskvěl domácí strážce svatyně Šafránek. Opavští hned nato zazlobili před Vojtkem, ale ani Černý ani Wolf kotouč za záda zkušeného gólmana nepropasírovali.

Velkou šanci na vyrovnání měla Opava v čase 32:57, kdy bylo odpískáno trestné střílení ve prospěch domácího týmu. Nadějný forvard Lukáš Svoboda ale se svou střelou mířící pod horní tyčku neuspěl a zkušený Vojtek vyšel ze souboje jako vítěz. O chvíli později pálil bez přípravy Polok, ale betony Vojtka sklaply včas. Také Přerov měl poté výhodu dvojnásobné přesilovky, ale nevytěžil z ní zhola nic.

Do třetí třetiny měl lepší vstup Slezan a zásluhou Vítkovy trefy vyrovnal. V čase 52:26 se Opavští mohli radovat znovu. V přesilové hře našel kapitán Měch volného Vlašánka a ten dokonal obrat – 3:2.

Pak ale začali úřadovat Zubři. Nejprve po Halodově nahrávce skóroval Ditrich, v 59. minutě využil odrazu o mantinel Haloda a strhl vedení zpátky na stranu Přerova – 3:4. Šestnáct sekund před koncem základní hrací doby pak přidal poslední zásah do sítě Slezanu Haloda a zkompletoval hattrick.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): Byl to jiný zápas než před týdnem v Přerově. Hosté přijeli v kompletním složení a na ledě to bylo znát. Zápas nám ukázal, že na některých věcech je třeba stále pracovat a zlepšit je. Pozitivum vidím v tom, že i přes nepříznivý vývoj utkání jsme se do něj dokázali vrátit, jen škoda toho závěru.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Na rozdíl od předchozích zápasů už jsme dnes byli trochu lepší v koncovce. To, že jsme zápas otočili v posledních pěti minutách, je dobré, ale v naší hře máme pořád ještě nedostatky, které musíme odstranit. Měli jsme soupeři více odskočit během přesilovky pět na tři. Místo toho jsme po faulu na Milana Ministra přestali na chvíli hrát.