Velká obětavost a skvělý Postava! Přerov slaví vítězství v druhém hanáckém derby

P r o s t ě j o v – Hokejisté Přerova v 17. kole Chance ligy zdolali Prostějov na jeho ledě 2:1 a počtvrté v řadě zvítězili. Zubři se v hanáckém derby dostali do dvougólového vedení po trefách Tomáše Doležala a Jiřího Krisla z úhlu. Poté obětavě v čele s výborně chytajícím navrátilcem do sestavy Michalem Postavou zastavovali útoky Jestřábů. V závěru sice inkasovali z hole Jana Veselého, těsný náskok se jim však podařilo udržet až do konce regionální bitvy.
17.kolo, sobota 28.10.2023
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
1:2
(0:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 55. Veselý (Drtil, Pěnčík) – 4. Doležal, 25. Krisl (Jakub Svoboda, Indrák). Rozhodčí: Pilný, Úlehla – Beneš, Tvrdý. Vyloučení: 7:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2612. Střely na branku: 45:32. Zblokované střely: 13:8. Vhazování: 41:27. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Strmeň – Šidlík, Hanousek, Drtil, Pěnčík, Forman, Krejčí – Burian, Ostřížek, Hašek – Illéš, Račuk, Veselý – Fronk, Pitule, Slanina – Jiránek, Venkrbec, Maruna
Postava – Kudělka, Černý, Krisl, Chroboček, Cubo, Adámek, Němec – Jakub Svoboda, Pechanec, Indrák – Mácha, Hejcman, Doležal – Tomi, Zadražil, Tarnoczy – Ministr, Chludil, Goiš

Přerov začal aktivně a ve čtvrté minutě šel do vedení, Strmeně v prostějovské brance překvapil z ostrého úhlu Tomáš Doležal. Jestřábi si pak zahráli dlouho čtyřminutovou přesilovku, Postava ale všechny střely včetně Slaninovy dorážky pokryl. Na druhé straně měl z přečíslení šanci opět Doležal, tentokrát mířil do betonu domácího brankáře. Početní převahu následně nevyužili ani Zubři a těsně před první přestávkou zblízka neuspěl dorážející Mácha.

Hosté přidali druhou trefu ve 25. minutě. Jiří Krisl napálil kotouč od mantinelu a stejně jako předtím Doležal nachytal Strmeně na bližší tyči. Přerovský kapitán se prosadil ve druhém zápase v řadě. Při vyloučení Formana se ve slibné pozici objevil Jakub Svoboda, jenže z mezikruží přestřelil. Prostějov si poté vytvořil území převahu, na spolehlivého Postavu se mu z ní však vyzrát nepodařilo.

Jestřábi si do třetího dějství přenesli přesilovku. Slanina ale prázdnou bránu netrefil a zanedlouho skončila vedle také nebezpečná Haškova teč. Při dalším z oslabení ujeli Přerovští do situace dvou na jednoho, nicméně Jakub Svoboda po přihrávce Indráka Strmeňův beton nepřehodil. Jestřábi snížili v čase 54:09, Jan Veselý se protáhl po levém křídle a bekhendem zakončil nad ležícího Postavu. Vyrovnávací branku už ale houževnatá defenzíva Zubrů domácím nepovolila.

Martin Štrba (LHK Jestřábi Prostějov): Prohra v derby je vždycky zklamáním. Náš výkon nebyl dobrý, do první třetiny jsme nastoupili jako kdyby se nám nemohlo nic stát, vůbec jsme nebyli v zápase mentálně. Poslední zápas se nám to dařilo dobře, dnes to ale bylo úplně naopak. Věděli jsme, do čeho jdeme, a přistoupili jsme k tomu jinak, než jsme měli. Nevyšly nám ani přesilovky, dlouho v nich držíme puky, pomalu střílíme… O malé úspěšnosti přesilovek samozřejmě víme a na tréninku se na ně zaměřujeme, bohužel to ale nejsme schopní promítnout do zápasu, a to nás pak stojí body.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Byl to velice dobrý zápas ve vysokém tempu. Věděli jsme, že to v Prostějově bude těžké, ale hráli jsme aktivně, napadali jsme a vytvářeli jsme si z toho příležitosti. Dva góly stačily na to, abychom tady vyhráli. Důležité také bylo, že jsme ubránili všechna oslabení, kterých bylo požehnaně. Na soupeře doléhalo, že se v přesilovkách nedokázal prosadit. Kluci ukázali velkou obětavost a zároveň nás opět podržel vynikající Posty v bráně.