V zápase s Novým Jičínem zůstaly body doma

P ř e r o v - V zápase s Novým Jičínem nastoupil za Přerov poprvé ve 2.lize brankář Sedláček. Předvedl dobrý výkon, podobně jako ostatní hráči Přerova, kteří větší část zápasu ovládali hru a jejich silnou stránkou byly znovu přesilové hry. Z hráčů velmi vynikl obránce Pala, který vstřelil dva góly a spolu s útočníkem Ruskem dal v této sezóně nejvíce gólů.
5.kolo, neděle 28.9.2008
HC ZUBR Přerov - HK Nový Jičín
5:3
(1:0, 3:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Halouska (Martinák), 26. Pala (Kolář), 29. Šimo (Korčák, Rak), 33. Kočara (Šimo), 46. Pala (Sprušil, Kolář) - 22. Gulda (Lhotský), 31. Macháček (Slabý, Vašut), 48. Bacul (Lhotský, Gulda) Rozhodčí: Škrobák - J.Novotný, Šimčík. Vyloučení: 10:10 navíc Rak (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Buly: 41:32. Střely na branku: 49:24. Diváci: 900. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3.
Sedláček - Pala, Halouska, Vlček, Hruška, Bauer, Prinke, Ryšánek - Kolář, Sprušil, Kočara, Martinák, Hanák, Rusek, Korčák, Šimo, Rak, Kupec, Mališka
Urbánek - Andrýsek, Gulda, Hruškovský, Pelikán, Pokora, Slabý, Vašut - Vaněček, Bacul, Glabazňa, Kabeláč, Lhotský, Macháček, Skaloš, Sluštík, M.Toman, Tomášek, Uhlár

Zubři nastoupili k zápasu dnes s brankářem Sedláčkem ze Zlína a začali zápas velkým náporem. Již během první minuty čtyřikrát prověřili Urbánka a svého soupeře z Nového Jičína donutili k faulu. V závěru této přesilovky se v čase 2:48 domácí celek ujal vedení, když Martinákovu střelu Urbánek ještě vyrazil, další prudká střela Halousky si však už cestu k pravé tyčce našla - 1:0. O tři minuty později mohl Přerov své vedení ještě zvýšit, když se Rusek s Martinákem dostali do přečíslení dvou na jednoho, ale celá akce skončila nakonec vyloučením Ruska, protože při zakončování fauloval Urbánka. Teprve po šesti minutách se hra začala vyrovnávat a šance, byť ne vyložené, si vytvářely už oba celky.
Vstup do druhé třetiny vyšel lépe hostům. V čase 21:50, když rozhodčí Škrobák ponechal Novému Jičínu výhodu, vyrovnal po přihrávce Lhotského Gulda - 1:1. Další okamžiky ale patřily Zubrům. Po několika střeleckých pokusech se v 25:28 dostal k puku po Kolářově přihrávce Pala a ten propálil z poměrně velké vzdálenosti vše, co mu stálo v cestě - 2:1. V následné přesilovce Nový Jičín hodně vystrašil Sedláčka, ale žádný ze jeho střelců neuspěl. Naopak, krátce po jejím skončení zvýšil v 28.17 na 3:1 po akci Raka, Korčáka a Šima posledně jmenovaný. Přesně za 2 minuty vyslali Vašut se Slabým do sólového nájezdu Macháčka a Sedláček kapituloval podruhé - 3:2. V 33:00 podruhé využilo Meo přesilovou hru. Po Šimově přihrávce poslal nepříliš prudkou střelu, která šla těsně nad ledem Kočara a Urbánka překvapil - 4:2. Do konce třetiny si pak Zubři zahráli ještě dvě přesilové hry, v první z nich spálil v 36.minutě obrovskou šanci Hanák, když u levé tyče odkryté Urbánkovy branky minul puk.
Do poslední třetiny vstoupili hosté s cílem s výsledkem ještě něco udělat a velkou příležitost k tomu měli hned v půli úvodní minuty, když si šel odpočinout na dvě minuty na trestnou lavici Pala a hned po čtrnácti sekundách se do sólového nájezdu dostal novojičínský Kabeláč. Střela se mu však příliš nepodařila a tak Sedláček neměl větší problémy se zneškodněním této vyložené šance. Pokračovalo se nahoru dolů a v závěru 55.minuty vyloučil Škrobák na dvě minuty za vysokou hůl tentokrát Lhotského. Během půl minuty v 55.24 tuto přesilovku Meo využilo, dnes již potřetí. V zámku po přihrávkách Koláře a Sprušila tvrdě střílel od modré čáry Pala a puk i tentokrát prošel až do branky k levé tyči. Přerov tak zvýšil už na 5:2. Nový Jičín se ale nevzdal a krátce poté odpověděl. Minutu po přerovském gólu dostal výhodu přesilové hry, v 57:09 po přihrávce Guldy střílel Lhotský a jeho vyraženou střelu dorážel do prázdné branky Bacul- 5:3. Do konce třetiny si oba týmy vytvořily ještě několik šancí, největší přerovskou si vypracovala v 51. minutě dvojice Rusek-Hanák při akci dvou na jednoho, nedokázali ale zakončit hned a Rusek vystřelil neúspěšně až po chvíli. Po této šanci už Meo kontrolovalo hru až do konce zápasu a soupeřům nedovolilo skórovat ani v 90 sekund trvajícím power play.
Výsledek utkání celkem odpovídá průběhu zápasu a body zůstaly zaslouženě v Přerově. Obránce Pala vstřelil dvě branky spolu s útočníkem Ruskem vede tabulku střelců (čtyři branky v pěti zápasech).

Video z průběhu zápasu : sestřih zápasu Přerov–Nový Jičín

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Sestava pro dnešní zápas byla taková, jaká byla. Moc možností na doplnění týmu nemáme. V šatně jsme si před utkáním všichni promluvili, že prostě bez bojovnosti to dnes nepůjde. Na hráčích pak bylo hned od začátku vidět velké odhodlání, chuť hrát a také ta bojovnost. Pro dnešní zápas jsme udělali změnu u brankářů, aby si Krejčí trochu odpočinul, protože byl na něj vyvíjen tlak. Brankář Sedláček ze Zlína určitě dnes nezklamal. Jsme rádi, že máme tři body.

David Handl (HK Nový Jičín): Do utkání jsme nevstoupili zrovna dobře. Hráče jsme upozorňovali na to, že Přerov má vždy na začátku zápasu velký tlak. To se potvrdilo a měli jsme tam jedno vyloučení, ze kterého jsme dostali první gól. Hra se postupně z naší strany trochu vyrovnávala, ale když jsme začali dostávat do tlaku, tak tam domácím vždy něco spadlo. To pak s týmem hodně zatřese, ale snažili jsme se bojovat až do konce. Přerov byl dnes prostě lepší a zaslouženě vyhrál.