ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Šumperk 5:0  |  JUNIOŘI: Karlovy Vary - Přerov 5:2  |  DOROST: Přerov - Vítkovice 1:5
PERMANENTKY ► Online prodej permanentních vstupenek na novou sezonu 2024/25

Šumperk kousal, Zubři ale jeho odpor zlomili a generálku na ligu zvládli s nulou vzadu

P ř e r o v – Hokejisté Přerova si v posledním zápase přípravy na novou sezonu Maxa ligy poradili doma se Šumperkem 5:0. Zubrům se nepovedla první třetina, zkraje prostřední části ale využil přesilovku David Březina a prolomil bezgólový stav. Poté se dvakrát trefili Radek Číp a Patriks Zabusovs, prvně jmenovaný přidal druhou přerovskou branku jedenáct sekund před druhou přestávkou. Brankář Vojtěch Mokry, který za Šumperk dříve chytal, si připsal premiérové čisté konto po příchodu na Hanou.
přát., pátek 6.9.2024
HC ZUBR Přerov - DRACI PARS Šumperk
5:0
(0:0, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 22. Březina (Nemec, Mácha), 40. Číp (Pechanec), 51. Zabusovs (Číp, Jáchym), 54. Zabusovs (Nemec), 60. Číp (Zabusovs). Rozhodčí: Obadal, Škach – Bubela, Peluha. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 476. Střely na branku: 38:15. Průběh utkání: 5:0.
Mokry – Černý, Krisl, Němec, Cubo, Weinhold, Pěnčík – Mácha, Jáchym, Březina – Hradil, Pechanec, Číp – Zabusovs, Nemec, Chludil – Pšurný, Hotěk
Štipčák – Drtil, Rutar, Novotný, Dudycha, Panáček, Minařík, Křivohlávek – Vachutka, Šišolák, Budina – Jaroš, Polách, Ostřanský – Tarnoczy, Handl, Scheuter – Picka, Skuhrovec, Korčák

První třetinu se Zubři trápili. Šumperk působil aktivnějším dojmem a do vedení mohl jít při vyloučení Nemce. Ránu ex-přerovského obránce Novotného Mokry vyrazil před sebe a vzápětí zblízka doráželi Skuhrovec s Korčákem, kteří Drakům přijeli vypomoct z Prostějova. Domácí brankář však předvedl sérii výborných zákroků a účastníka druhé ligy do vedení nepustil. Na druhé straně měl velkou šanci Chludil, jenže se mu nepodařilo přehodit Štipčákův beton.

Štipčák, který také patří do prostějovského kádru, poprvé kapituloval až ve 22. minutě. Střelou do horního rohu jej překonal David Březina, jehož přesilovková trefa Hanáky uklidnila a naopak hosty utlumila. Přerov pak začal kontroval hru, znovu se však prosadil teprve těsně před vypršením druhého dějství. Radek Číp získal puk po skrumáži před brankou a mezi Štipčákovými betony ho poslal do sítě.

Převaha Zubrů pokračovala i ve třetí části. Deset minut před koncem hráli zkrácenou přesilovku pět na tři a sekundu před návratem vyloučeného Minaříka v ní udeřili. Číp nejprve mířil jen do tyče, zanedlouho se nicméně ujal pokus do dolní části branky z hole Patrikse Zabusovse. Lotyšský útočník v 54. minutě skóroval i při oslabení. Štipčáka si položil blafákem do bekhendu a zblízka zakončil do prázdné brány. Konečnou podobu výsledku dal v čase 59:09 po Zabusovsově přihrávce rychle pálící Radek Číp, který se tak stal druhým dvougólovým střelcem zápasu.

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): Čekali jsme, že první třetina bude lepší. Byli jsme tam trochu, nebojím se říct, pod tlakem. Soupeř měl dobrý pohyb, my jsme zatím nervózní na hokejkách. Druhá třetina už byla lepší a ve třetí jsme zahráli poměrně slušně. Už to trochu vypadalo, v přesilovkách jsme si dokonce i nahráli. Měli jsme teď těžší tréninkové období, asi si to chce sednout. Od pondělí najedeme na zápasový režim a věříme, že si to všechno sedne v pravý čas. Řešíme nějaká zranění, ale i o tom hokej bohužel je. Každopádně bojujeme, makáme, šlapeme, jezdíme a snažíme se.

Tomáš Sedlák (DRACI PARS Šumperk): První třetina byla fantastická. Přerov neměl pohyb, zatímco my jsme ho měli skvělý a byli jsme malinko lepší. Hráli jsme jednoduše, což chceme i ve druhé lize, protože z toho pramení šance. Pak se to ale zlomilo, šlo vidět, že Přerov má o něco víc síly. Zahrál si pár přesilovek, navíc měl střídačku u sebe a tam už začal být problém. Přestali jsme trochu stíhat bruslařsky, k tomu jsme si hodně komplikovali střední pásmo a naši modrou čáru. Ztráceli jsme hrozně moc puků. Právě střední pásmo a modré čáry bych dneska viděl jako největší problém, tam nás Přerov jednoznačně přehrál.