Stejný výsledek jako minulý týden. Zubři tentokrát se Zlínem o tři góly prohráli

P ř e r o v – Hokejisté Přerova ve druhém přípravném zápase podlehli doma Zlínu 0:3. Berani tak Zubrům naplno oplatili týden starou porážku. Oba týmy nastoupily v jiných sestavách, na led vyjelo více zkušených hráčů. Skóre otevřel ve čtvrté minutě v přesilovce ex-přerovský Jan Süss. Druhý zlínský gól přidal ve druhé třetině Márk Schlekmann a šest minut před koncem ztrojnásobil vedení hostů Martin Lang.
přát., čtvrtek 17.8.2023
HC ZUBR Přerov - Berani Zlín
0:3
(0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Süss (Lang, Pospíšil), 31. Schlekmann (Huhtela), 54. Lang (Vlach). Rozhodčí: Cabák, Rapák – Bezděk, Peluha. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 802. Střely na branku: 22:31. Průběh utkání: 0:3.
Postava – Kudělka, Cubo, Krisl, Němec, Adámek, Chroboček, Hanák – Březina, Indrák, Doležal – Tomi, Hejcman, Jan Svoboda – Goiš, Nemec, Hradil – Tarnoczy, Chludil, Dobša
Kořének – Čáp, Mikel, Talafa, Suhrada, Zbořil, Novotný, Riedl – Pospíšil, Kindl, Sedlák – Lang, Vlach, Vaculík – Sadovikov, Huhtela, Schlekmann – Čechmánek, Gago, Süss

Návrat do Přerova vyšel Janu Süssovi. Čtyřiadvacetiletý útočník, který ještě v minulé sezoně nastupoval za Zubry, ve čtvrté minutě bekhendovou střelou pod horní tyč využil přesilovku a otevřel skóre utkání. Domácí se snažili odpovědět při vyloučení Čápa, Nemec ale zblízka Kořénka ve zlínské bráně nepřekonal. Při vlastním oslabení pak ujeli Lang a Vlach, který trefil tyč Postavovy brány.

Zkraje druhé třetiny Kořének vyrazil Tomiho pokus k Janu Svobodovi, ale ten zblízka přestřelil. Po faulech Schlekmanna a Huhtely hrál Přerov 54 sekund přesilovku pět na tři, využít ji však nedokázal. Tomi nejprve zlínskou branku těsně minul a jeho tvrdý pokus od modré čáry pak chytil Kořének. Zubři se prosadili v polovině zápasu, rozhodčí nicméně branku neuznal kvůli vysoké holi jednoho z dvojice Doležal – Indrák.

Zanedlouho podruhé udeřili Berani. Při spolupráci testovaných hráčů usměrnil přihrávku Huhtely z levé strany útočného pásma za Postavova záda Márk Schlekmann. Vzápětí zahodil velkou možnost Nemec, který neprostřelil hostujícího brankáře. Přerovské čekání na gól v domácím prostředí neukončil ani Goiš, kterému v klíčové chvíli sjel puk z hole, ani z přečíslení třech proti dvěma Hejcman.

Na začátku třetího dějství tečoval Huhtela Zbořilovu střelu do tyče. Finský útočník, kterého Berani zkoušejí, následně ve velké šanci zakončil nad Postavovu branku. Průběžný stav poté nezměnili zlínští Lang a Vaculík, stejně jako přerovští Tomi a Březina. Posledně jmenovaný nenašel mezeru mezi Kořénkovými betony. V čase 53:55 stanovil konečný výsledek zápasu Martin Lang, který z mezikruží vystřelil přesně pod horní tyč.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Oba týmy nastoupily v úplně jiných sestavách než minulý týden. Produktivita tentokrát byla na straně soupeře. V první třetině to z naší strany nebylo úplně dobré, vstup do zápasu jsme měli horší. Ve druhé třetině jsme výrazně přidali a vytvořili jsme si spoustu brankových příležitostí, které musejí skončit gólem. Neproměnili jsme přesilovku pět na tři, nicméně na přesilovkách budeme ještě pracovat. Byly tam ale i dobré věci. Mrzí nás, že jsme nedali ani gól a nepotěšili jsme diváky.

Oldřich Horák (Berani Zlín): První třetina nebyla špatná, druhá třetina ale z naší strany byla katastrofální. Mohli jsme tam prohrávat 2:6. Ve třetí části se to pak zvedlo, nechyběly tam věci, které jsme po hráčích chtěli. Lajna se zahraničími kluky dala pěkný gól. Určitě se zvedli, mluvili jsme s nimi. Uvidíme, jak to s nimi bude dál. Mladí kluci Mikel a Vaculík splnili, co jsme od nich čekali. Sžívají se s dospělým hokejem, není to pro ně vůbec jednoduché. Ještě v minulé sezoně hráli dorosteneckou extraligu, teď přeskočili kategorii juniorů. Pracují na sobě, je to náš příslib do budoucna.