ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín 2:6 | JUNIOŘI: Přerov - Mountfield HK 1:0 | DOROST: Plzeň - Přerov 8:1

S Novým Jičínem rozhodli Zubři v první půli 2.třetiny

P ř e r o v - V Přerově dnes začaly odvetné přípravné zápasy Zubrů s druholigovými celky. Jako první se Zubři znovu postavili proti hráčům HC GEDOS Nový Jičín. V první třetině sice Nový Jičín Zubry přestřílel, ale větší šance měli domácí. Ti navíc přečkali i více než minutu trvající oslabení 3 na 5. Ve druhé třetině začalo Meo velkým náporem a během prvních deseti minut musel hostující brankář Kozák čtyřikrát lovit puk ze své sítě. Tlak Zubrů byl utlumen teprve ve 33.minutě dvěma vyloučeními, které hosté potrestali dvěma góly. Hra se poté vyrovnala a na obě strany se hrálo celkem rovnoměrně i v závěrečné třetině. Oba týmy si v ní připsaly ještě po jednom gólu, hosté navíc ještě jednou hráli dvojnásobnou přesilovku, ale ani reparát nesložili. Utkání tedy skončilo vítězstvím Zubrů 6:3.
přát., pátek 26.8.2011
HC ZUBR Přerov - HK Nový Jičín
6:3
(0:0, 5:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 22.Kolařík (Sedlák), 24.Goiš (Kočara), 29.Pala (Faltýnek), 31.Sprušil (Goiš, Faltýnek), 40.Drábek (Sprušil, Ditrich), 53.Ditrich (Drábek) - 33.Gebauer (Toman), 35.Tomášek (Slavík), 59.Skaloš (Glabazňa) Vyloučení: 12:10 navíc zedník (Nový Jičín) 10 min OT Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Buly: 37:27. Střely: 36:46. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 6:2, 6:3.
Okáč - Pala, Faltýnek, Ferenc, Jedlička, Drábek, Pírek - Kočara, Hanák, Goiš; Sedlák, Kolařík, Brančík (Vaněk); Sprušil, Kolář, Ditrich
Kozák (35.Šrámek) - Horák, Bachor, Hruška, Pelikán, Hradil, Slavík -Chvostek, Skaloš, Macháček, Hamrozi, Gebauer, Zedník, Toman, Tomášek, Glabazňa, Orszulík, Křesťan, Štěpják

V dnešním utkání se poprvé v dresu Zubrů objevil Richard Brančík a trenér Pavel Sedlák jej postavil do útočné trojice k Sedlákovi s Kolaříkem. Na ledě jej diváci měli možnost vidět v prvních dvou třetinách, v poslední třetině jej nahradil Petr Vaněk. V obraně tentokrát nehráli Tomáš Vlček, Vojtěch Sklenář ani Jan Krajíček, útok postrádal především zraněného Martina Kotáska, ale chyběli i Lukáš Menšík nebo Marek Kundrátek. V brance dnes dostal přednost Petr Okáč.

V první třetině byli střelecky aktivnější hosté, ale větší šance si paradoxně vytvořilo Meo. Tu první větší neproměnil těsně před Kozákem špatně hlídaný Kolařík. Další vyloženou šanci si vytvořila dvojice Kočara-Hanák, kteří při oslabení Zubrů hostující obranu přečíslili a dostali se do akce 2 na 1. Jičínský obránce ale finální přihrávku vystihl. Přesně 4 minuty před první sirénou při oslabení Zubrů poslal hlavní rozhodčí na trestnou lavici také Hanáka a Gedos mohl hrát 62 sekund přesilovku 5 na 3. Během něj Zubry před Okáčem uzamkl a několikrát prověřil reflexy přerovského brankáře. Velkou šanci si vytvořil i Glabazňa, který se pokoušel překonat Okáče z prostoru mezi kruhy prudkou střelou z první, ale naštěstí nezamířil přesně. Ještě 5 sekund před koncem úvodní třetiny se Meo dostalo do další šance 2 na 1, ale najíždějící Kolařík tentokrát nedostal přesnou přihrávku.

Druhá třetina začala raketovým nástupem Přerova. Hned po 65 sekundách po Sedlákově přihrávce objel Kozákovu svatyni Kolařík a z boku jej překonal - 1:0. O dvě minuty později zapomněla hostující obrana na zcela volného Goiše, který byl jen pár metrů od hostující klece. Z hole Kočary k němu "přispěchal" i puk a Goiš jej poslal přesně umístěnou střelou pod břevno - 2:0. Atak Zubrů pokračoval, šance si vytvořili znovu Goiš nebo Hanák. Hosté si v této fázi vytvořili jednu velkou šanci ve 27.minutě, když z prostoru mezi kruhy Okáčovi vyprášil betony Glabazňa. Třetí gól Zubrů padl ve 29.minutě při hře 4 proti 4. Po Faltýnkově pasu pálil velmi prudce od modré čáry Pala a trefil levý vinkl Kozákovy svatyně - 3:0. Pak přišla série oslabení Zubrů, která jejich tlak nakonec zabrzdila. První oslabení ještě Zubři přestáli bez větších problémů a naopak sami při něm ve 31.minutě dokázali potrestat nepozornost obrany hostů. Goiš na červené čáře připravil o puk Pavla Hrušku, vydal se z pukem do útočného pásma, kde mu najížděl před branku zcela volný Sprušil, který vzniklé přečíslení 2 na 1 zakončoval už do hodně odkryté branky hostů - 4:0. Meo kapitulovalo poprvé až při dalším oslabení ve 33.minutě, když od modré čáry nahodil do pásma puk Toman. Ten se od zadního mantinelu odrazil před Okáčovu klec a přerovský gólman, který byl v tu chvíli k puku zády, se už nestačil otočit. Dojíždějící Gebauer dorazil puk do sítě - 4:1. Při dalším vyloučení Zubrů Gedos snížil na rozdíl dvou gólů. Slavíkovu střelu ještě sice Okáč zneškodnil, kotouč však neudržel a proti Tomáškově dorážce do téměř prázdné branky už byl bezmocný - 4:2. Dvě minuty před koncem druhé třetiny se dobře uvolnil Brančík, ale Šrámka, který vystřídal ve 35.minutě v brance Nového Jičína Kozáka, nepřekonal. Podařilo se to až 24 sekund před druhou přestávkou. Přesilovku hrající Zubři uzamkli soupeře před jeho brankou, v klasickém přesilovkovém rozestavení se po přihrávkách Ditricha a Sprušila dostal kotouč až před Šrámka a za brankovou čáru se jej podařilo dopravit Drábkovi - 5:2.

V poslední třetině se hrálo v plném počtu na obou stranách už jen minimálně. Oba týmy útočily celkem rovnoměrně, ale šance zůstávaly podobně jak v úvodním dějství nevyužity. Ve 45.minutě se při vlastním oslabení dostali do dalšího přečíslení 2 na 1 Kočara s Goišem. Kočara zvolil střelu, ale Šrámek mu ji zlikvidoval. Jen o pár sekund později šel vyloučenému Jedličkovi dělat společnost i Kočara, který se na ledě dostal do konfliktu s Horákem. Na trestnou lavici sice putovali oba, ale přerovský útočník vyfasoval oproti jičínskému menší tresty dva a tak Meo se muselo bránit další, tentokrát celých 103 sekund trvající, přesilovce hostí 5 proti 3. Přerovu se ale dařilo puk většinou vyhazovat a tak Nový Jičín vystřelil jen z poměrně velké dálky. Obrovskou příležitost spálil v 51.minutě Hanák, který těsně před Šrámkem střílel z první a o minutu později i Goiš, který prošel obranou hostů až mezi kruhy, ale při zakončení neuspěl. Skóre se tak měnilo až v 53.minutě, když Ditrich dorážel ve skrumáži Drábkův střelecký pokus - 6:2. Poslední slovo však měl Gedos Nový Jičín. 83 sekund před skončením zápasu poslal Glabazňa do sólového nájezdu Skaloše a zkušený jičínský útočník se nemýlil - 6:3. Na výraznější korekci skóre však již hostům nezbýval čas a tak své páté přípravné utkání Zubři dotáhli do vítězného konce 6:3.