Prosincový scénář znovu nedopustili. Zubři po tuhém boji vyloupili vsetínský Lapač

V s e t í n – Hokejisté Přerova zvítězili ve 36. kole Chance ligy nad Vsetínem 3:1 a bodovali také ve třetím zápase letošního roku. Zubry poslal na Lapači do vedení z úniku Jakub Svoboda, Valaši srovnali v přesilovce zásluhou Berzinše. Hanáci pak ubránili všechny vsetínské šance a ve 47. minutě změnil nerozhodný stav třetí trefou v sezoně Dvořák. Pojistku na přerovskou výhru přidal v závěru do prázdné brány Jan Svoboda. MEO tak na rozdíl od prosincového duelu o náskok nepřišlo, na zelenožluté vyzrálo poprvé v probíhajícím ročníku.
36.kolo, pondělí 9.1.2023
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
1:3
(1:1, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 8. Berzinš (Smetana, Říha) – 3. Jakub Svoboda, 47. Dvořák (Jan Svoboda), 60. Jan Svoboda (Adámek, Pechanec). Rozhodčí: Micka, Skopal – Komínek, Kráľ. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2039. Střely na branku: 24:29. Zblokované střely: 9:11. Vhazování: 28:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Žukov – Krajčík, Smetana, Jenáček, O. Němec, Ondračka, Říha – Rob, Berzinš, Jenyš – Berger, Klhůfek, Sihvonen – Bláha, Štefka, Hořanský – Vítek, Lichanec, Klímek – Pětník
Postava – Krisl, Černý, Chroboček, Hrdinka, F. Němec, Gréč – Jakub Svoboda, Pechanec, Březina – Okál, Dvořák, Doležal – Dobša, Macuh, Goiš – Jan Svoboda, Indrák, Adámek

Zkraje utkání chyboval Krajčík. Březina mu kotouč uzmul a Žukova si položil, do vedení však Zubry neposlal. Mladý vsetínský zadák nicméně záhy přidal druhou chybu a tentokrát už Přerov skóre otevřel. Jakub Svoboda upaloval sám s pukem od vlastní modré a domácího gólmana překonal ranou do pravého horního rohu. Oba celky si pak vyzkoušely přesilovku a Vsetín z ní srovnal. Smetanovo nahození protečoval za Postavu Daniels Berzinš. Hanákům mohl vrátit vedení ujíždějící Dobša, byl ale faulován a Pechanec trestné střílení neproměnil. V obtížné pozici poté chybu Žukova nepotrestal Okál, první třetina si tak vystačila se dvěma brankami.

Vedení pro Valachy nevybojoval ve 22. minutě Bláha, získal ale aspoň přesilovou hru, v níž Berzinš opět nebezpečně tečoval pokus Smetany. Zubři nevyužili dvojici přesilovek, naopak Jenyš mohl skórovat ve vlastním oslabení, jenže Postavovu branku minul. Útočník Valachů měl vzápětí další velkou šanci po dobrém domácím útoku, znovu ale zamířil mimo bránu. Ze hry měl ve druhém dějství výrazně více Vsetín, zato Přerov mnoho chvil v nesnázích Žukovovi nepřichystal.

Nerozhodný stav ale trval. Zrušit ho mohl Rob, Postava si však proti jeho nápřahu hbitě povyjel. Ve 47. minutě udeřilo MEO. Aktivní forčeking se mu vyplatil, po přihrávce Jana Svobody následně Žukova prostřelil Filip Dvořák. Zubři tak i podruhé na Lapači střežili před koncem jednobrankový náskok. Nadále si pomáhali dobrým napadáním, kvalitně organizovanou defenzivou a Valaši nevěděli, kudy k Postavovi. K závěrečnému náporu jim měla pomoci hra bez brankáře, kterou mohl dvakrát potrestat Adámek. Finální zápis k výhře 3:1 ale nakonec přidal až Jan Svoboda.

Jiří Weintritt (VHK ROBE Vsetín): Na utkání jsme byli dobře připravení i namotivovaní. V první třetině nás bohužel zastavila dvě oslabení a dvě individuální chyby. Trochu to s námi otřáslo. Druhá třetina byla podle našich představ, vytvořili jsme si pět gólových šancí. Právě ve druhé části jsme zápas ztratili, ani jednu možnost jsme totiž neproměnili. O druhé přestávce jsme chlapcům říkali, že rozhodne jedna chyba a musíme být trpěliví. Bohužel, tu chybu jsme udělali a utkání jsme ztratili.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Byl to vynikající zápas z obou stran. V první třetině jsme měli vyložené gólové šance, které si zasloužily proměnění. Ať už to byl brejk Březiny nebo potom trestné střílení - tam jsme si mohli říct o lepší pozici. Pak bylo utkání dlouho vyrovnané, domácí si ve druhé třetině vytvářeli tlak na vzdálenější straně hřiště. Na rozdíl od minulého vzájemného zápasu se nám tentokrát podařilo utkání dotáhnout do vítězného konce. Jsme za to rádi, Vsetín je doma silný.