Přerovští Zubři nasázeli Pelhřimovu šest branek

P ř e r o v - Hokejisté přerovského Zubru znovu potvrdili skvělou zápasovou bilanci na domácím ledě. Utkání s Pelhřimovem rozhodla nedisciplinovanost hostujících hráčů. Zubři nasázeli soupeři hned čtyři branky v přesilové hře a další dvě přidali ve vlastním oslabení. V utkání se dvěma góly blýskli obránci Hruška a Pala, další góly přidali Martinák a Rak.
7.kolo, neděle 5.10.2008
HC ZUBR Přerov - HC Spartak Pelhřimov
6:1
(2:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 10:53 Pala (Hanák, Hruška), 13:42 Hruška (Šimo), 28:44 Pala (Rak), 35:35 Martinák (Rak), 48:29 Hruška, 57:54 Rak (Martinák) - 51:14 Anderle (Pelán, Kočan). Rozhodčí: Váňa - Velínský, Wesley. Vyloučení: 10:15, navíc Korčák (Přerov) 5 minut + do konce utkání, Pala (Přerov) 10 minut osobní trest - Klouček (Pelhřimov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 4:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 800. Střely na branku: 49:36. Buly : 39:34. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.
Sedláček - Pala, Halouska, Hruška, Prinke, Vlček, Ryšánek, Bauer - Kolář, Sprušil, Korčák, Kočara, Hanák, Rusek, Martinák, Šimo, Rak, Mališka, Kupec, Kundrátek
Kaiseršot - Meloun, Smetana, Novák, Klouček, Spudil, Votápek, Tecl, Plachý, Pelán, Dvořák, Lazorišák, Šejnoha, Anderle, Kočan, Heřman

Přerovští Zubři vstoupili do utkání opět bojovně naladěni a dali poprvé o sobě vědět v závěru 3.minuty, kdy ale u tyčky nikým nebráněný Martinák nedokázal puk usměrnit do pelhřimovské branky. O dvě minuty později hráli domácí dvojnásobnou přesilovku, kterou však gólově nezužitkovali. Po chvíli zahrozili i hráči Spartaku a zaměstnali brankáře Sedláčka. Ten ale pokryl střelu Dvořáka a zlikvidoval i dorážku Kočana. Nejblíže prvnímu gólu byl v 10.minutě Sprušil. Jeho únik po křídle však skončil nepřesným zakončením. V další početní výhodě už se ale Zubři poprvé radovali, když Hanák poslal přesnou přihrávku Palovi a ten z kruhu překonal Kaiseršota přesnou střelou - 1:0. Pelhřimov byl po inkasovaném gólu pod tlakem a musel tak faulovat. Lazorišákovo vyloučení dokázali Zubři bleskově potrestat. Po přihrávce Šima dorazil puk do branky obránce Hruška - 2:0. V závěru první třetiny hráli také hosté v početní výhodě, ale puk po střelách Heřmana a Šejnohy v přerovské brance neskončil.

Začátek druhé třetiny přinesl útočnou akci Sprušila. Jeho první střelu brankář Kaiseršot zlikvidoval, druhá pak šla nad jeho branku. Ve 26.minutě chybovala hostující obrana, která umožnila Korčákovi dostat se do samostatného nájezdu. Útočník Zubrů však v zakončení selhal. Ve 29.minutě poté přerovští Zubři zkompletovali přesilovkový hattrick. Na modré čáře získal puk Pala a na jeho bombu byl brankář Kaiseršot krátký - 3:0. Oba týmy se pak v dalších minutách střídali v přesilových hrách. Největší možnost snížit skóre měli hosté na začátku 32.minuty během dvojnásobné početní výhodu. Práci brankáři Sedláčkovi však ulehčili obránci, kteří toho hráčům Spartaku příliš nepovolili. V polovině 36.minuty se Přerov dočkal i gólu ve vlastním oslabení, když se po Rakově přihrávce střelecky prosadil Martinák - 4:0. Dvě minuty před koncem prostřední části hry mohl první gólový úspěch hostů zaznamenat Dvořák, ale i tentokrát byl strážce přerovské svatyně pozorný.

Ve třetí třetině jako první se dostali k ohrožení soupeřovy branky hráči Spartaku. Z bezprostřední blízkosti ale Kočan zamířil mimo a stejně neúspěšný byl i po chvíli Plachý. Ve 48.minutě rozehrál Přerov další dvojnásobnou přesilovku a skóre se měnilo znovu. Svoji druhou branku v utkání vstřelil obránce Hruška - 5:0. O minutu později se diváci dočkali i šarvátky jako vystřižené z kanadskoamerické NHL, ve které si to rozdal Korčák s Kloučkem. Oba boxeři poté zamířili předčasně do sprch s tresty na pět minut plus do konce utkání. V úvodu 52.minuty se gólového úspěchu dočkali i hosté z Pelhřimova. Za záda brankáře Sedláčka prolétl puk po střele Anderleho - 5:1. V posledních minutách zápasu mohli hráči v bíločervených dresech ještě snížit skóre. V pelhřimovské přesilovce pět na tři ale tentokrát brankář Sedláček vytáhl ze svého repertoáru skvělý zákrok a vychytal Spudila. Závěr zápasu pak řádně okořenil útočník Rak, který si po Martinákově souhře najel až před brankáře Kaiseršota a přesným zakončením k tyčce upravil výsledek na konečných 6:1.

Video : sestřih zápasu Přerov - Pelhřimov

Jaroslav Beck (HC ZUBR Přerov): Dnešní utkání rozhodly přesilové hry. My jsme se ale více zaměřili na to, abychom dělali co nejméně chyb v defenzívě. To se nám maličko podařilo. Byli jsme více jistější a do hry se dostala větší pohoda. Další domácí zápas proti Vsetínu bude určitě hodně nepříjemný, takže je potřeba se dobře připravit.

Ladislav Kolda (HC Spartak Pelhřimov): Domácí vyhráli zaslouženě, protože dokázali využít přesilovky, které měli k dispozici. Všechny góly Přerova dnes padly v přesilovkách a dokonce dva vstřelili i během naší početní výhody. My jsme přesilovky zahráli velmi špatně. Měli jsme celkem patnáct vyloučených a to bylo klíčové pro vývoj zápasu.