Přerované v domácím prostředí znovu udrželi čistý štít a poradili si s Benátkami

P ř e r o v – Hokejisté Přerova porazili ve 30. kole Chance ligy Benátky nad Jizerou 2:0 a dosáhli na šestou výhru v řadě. Hanáky poslal do vedení přesnou střelou kapitán Krisl, konečný výsledek stanovil ve druhé třetině při přesilovce Dostálek. Zubři ve druhém domácím zápase po sobě neinkasovali, brankář Petrásek si tak připsal druhou vychytanou nulu v letošní sezoně Chance ligy.
30.kolo, středa 24.2.2021
HC ZUBR Přerov - HC Benátky nad Jizerou
2:0
(1:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Krisl (Hejcman), 36. Dostálek (Doležal, M. Svoboda). Rozhodčí: Kašík, Šudoma – Otáhal, Zedník. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 31:24. Zblokované střely: 17:8. Vhazování: 42:13. Průběh utkání: 2:0.
Petrásek – Dluhoš, Forman, Krisl, Zbořil, Kubeš, Mlčák – Dostálek, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, J. Svoboda – Süss, Dvořák, M. Svoboda – Ryšavý, Macuh, Goiš – Indrák
Žajdlík – Štibingr, Šedivý, Kunst, Aubrecht, Kovář, Hampl, Cibulka – Pabiška, Čederle, Jiruš – D. Svoboda, Jansa, Dlouhý – Křepelka, Šafařovský, Wiencek – Putz, Strnad, Kollert

V úvodní třetině byl jasně lepším celkem domácí Přerov. Ten se od úvodu prezentoval aktivním hokejem, který jej však nepřiváděl do mnoha vyložených šancí. První gól měl na hokejce například Matěj Svoboda. Po vyhraném buly v desáté minutě se ale ujala až dalekonosná rána Jiřího Krisla, který po dvaceti zápasech prolomil střeleckou nulu. Přerov si udržoval převahu i nadále, do šaten však odcházel s těsným jednobrankovým náskokem.

Zkraje druhé třetiny se Benátky dostaly zpátky do hry přesilovou hrou. Od té doby se však na ledě MEO Arény hrál nemastný neslaný hokej, který měl do zábavné podívané daleko. Aktivita Přerova z první třetiny opadla, přesto ale své vedení v 36. minutě navýšil. V přesilové hře po skvělé souhře doklepával puk do odkryté branky Vlastimil Dostálek.

Ani čtvrtou přesilovou hru neproměnili Zubři v gól, vedení 2:0 jim ovšem vystačilo po celý průběh třetí třetiny, ve které nakonec žádná branka nepadla. Blíže k ní však měli opět Hanáci, když v závěru promrhali přečíslení a samostatný únik. To je ale naštěstí nemuselo mrzet, jelikož kromě tří bodů vybojovali i druhou domácí nulu v řadě pro brankáře Petráska.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Byl to hrozně těžký zápas. Benátky hrály výborně, organizovaně. Výborně bruslily a byly zarputilé. My jsme na to zareagovali dobře, první a třetí třetinu jsme odehráli, jak jsme si řekli. Ve druhé části jsme měli horší pasáž, ale výborně nás podržel Pety v bráně. Musíme být spokojení jak s výhrou, tak s výkonem. Ještě jednou respekt k Benátkám za to, jak hrály.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Bylo to slušné utkání, které mělo tempo a kvalitu. Bylo také dost rychlé, se spoustou soubojů. Pro nás je to těžká porážka. Dostali jsme gól po standardní situaci, pak soupeř využil jednu přesilovku. Šance z druhé třetiny, kdy jsme byli lepším týmem, jsme nedokázali zužitkovat. Domácí si následně utkání zkušeně pohlídali a my jedeme domů bez bodu. Soupeři gratulujeme.