Přerované přeťali šňůru porážek. Proti Litoměřicím vyválčili výhru po nájezdech

P ř e r o v – Hokejisté Přerova ve 34. kole Chance ligy zdolali doma Litoměřice 2:1 po samostatných nájezdech a do nového roku 2024 vstoupili vítězně. Zubři rychle prohrávali, Stadion poslal ve čtvrté minutě do vedení Filip Kuťák. Zkraje druhé třetiny srovnal v přesilovce jeden z nováčků v přerovské sestavě Vojtěch Lednický a při samostatných nájezdech se Hanáci prosadili dvakrát, zatímco hosté na Postavu ani jednou nevyzráli. Zubři se tak po šesti zápasech bez bodu mohou radovat z výhry.
34.kolo, středa 3.1.2024
HC ZUBR Přerov - HC Stadion Litoměřice
2:1sn
(0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 24. Lednický (Indrák, Březina), rozhodující nájezd Jakub Svoboda – 4. Kuťák (Kordule, Černohorský). Rozhodčí: Hucl, Valenta – Dědek, Štěpánek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 730. Střely na branku: 22:25. Zblokované střely: 4:5. Vhazování: 35:22. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Postava – Kudělka, Němec, Talafa, Chroboček, Cubo, Krisl, Hanák – Pospíšil, Pechanec, Březina – Indrák, Hejcman, Jakub Svoboda – Lednický, Ministr, Doležal – Goiš, Nemec, Mácha
Cichoň – Černohorský, Jebavý, Aubrecht, Husák, Tůma, Kroupa – Sihvonen, Jícha, Costa – Poppel, Ton, Cikhart – Senčák, Plos, Korkiakoski – P. Svoboda, Kuťák, Kordule

Hned v úvodním střídání předvedla dobré bruslení přerovská posila Pospíšil, který nachystal střeleckou pozici Němcovi, na opačné straně měl gólové parametry zase pokus Costy. Zubři se vzápětí dostali k přesilovce, se kterou ale nenaložili dobře a po jejím skončení naopak inkasovali. Za obranu se dostal Filip Kuťák, který v úniku zasunul kotouč za beton Postavy. Brzy mohl srovnat bekhendem Lednický, nastřelil však pouze tyč. Domácí byli navzdory neúspěšné šňůře z posledních týdnů ofenzivně aktivní a velké šance se naskytly také Ministrovi nebo Pospíšilovi, první třetina nicméně nabídla pouze jednu branku.

Také na startu druhé třetiny si modrožlutí zahráli přesilovou hru. Její první polovina se jim sice nevydařila, poté si ale do volného prostoru chytře poodstoupil Vojtěch Lednický a dobrou pozici v mezikruží využil přesnou střelou k oslavě první trefy za Zubry v premiérovém startu. Hned vzápětí se znovu ozval Pospíšil, když pěknou žabkou vybídl k teči Březinu, puk branku těsně přeletěl. Herní projev Zubrů zaznamenal po výměně trenéra jasný vzestup. Na kotouči trávili více času než soupeř, v závěru však mohly urvat vedení také Litoměřice. Po čtyřiceti minutách bylo každopádně skóre nerozhodné.

Zubři se sice v celém utkání tlačili do útoku, jenže nejednou ponechali soupeři otevřená vrátka v obraně. Ve 44. minutě se v plné rychlosti řítil na Postavu Přemysl Svoboda, mezi betony jej ale nepřekonal. Ani jedno mužstvo neuspělo ve zkrácených přesilovkách a kališníci promarnili další brejk. Ton nastřelil tyč, stejně jako o dvě minuty později ve slibné pozici Pechanec. Krásná individuální akce nevedla ke druhé trefě Lednického, a tak utkání dospělo do prodloužení. Rozhodnutí měli na holích Zubři, nakonec ale zamířili do oslabení, které ubránili až do nájezdů. V nich se za Hanáky trefili Jakub Svoboda s Joshuou Máchou, zato hosté neuspěli ani jednou. Přerov tak po šesti porážkách bez bodu konečně bere alespoň dvoubodové vítězství.

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): Po těžkém čtyřboji, který jsme měli, jsme už dnes očekávali, že budou vidět nějaké změny ve hře. Bez despektu k Litoměřicím, už jsme nastoupili proti soupeři, s kterým bychom měli hrát minimálně vyrovnaně. Přišli noví hráči, kteří očekávání beze zbytku naplnili. Nehráli jsme špatně, ale bohužel pořád hoříme na špatných přesilovkách. Trápí nás. Na tréninku vypadají fantasticky, ale do zápasu to ještě neumíme přenést – tam je to trochu rychlejší. Také hoříme na šancích. Měli jsme pár tutovek, které trestuhodně zahodíme, nejsme v tom ještě dobří. Dostali jsme jeden gól, což je do obrany dobré, nicméně produktivita je stále slaboučká.

Vyhráli jsme a vážíme si toho. U některých hráčů vidím obrovský progres. Je potřeba, aby se strhl celý tým, trhlin tam totiž zatím vidím také dost. Pochválil bych kluky, kteří jeli nájezdy, proměnili je velmi dobře. Kaňkou bohužel je, že jsme přišli stoprocentně o jednoho, dost možná o dva klíčové útočníky. Kromě toho, že jsme mínus dva beci, jsme teď ještě minimálně mínus dva útočníci. V tomto se nám zatím lepí smůla na paty, ale nezoufáme, pracujeme, jezdíme a makáme.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): Zápas jsme začali hezky, dali jsme gól a vypadalo to v uvozovkách jednoduše. Věděli jsme ale, že jednoduché to nebude. Domácí dobře bránili, nikam se v uvozovkách moc netlačili a snažili se čekat na naši chybu. V závěru rozhodla dovednostní soutěž. Gratuluji soupeři, my si odvážíme bod a můžeme být spokojení.