Přerov proti Znojmu vyšel střelecky naprázdno a druhé utkání ZUBR Cupu prohrál

P ř e r o v – Jen krátký odpočinek a po Slavii rychle do dalšího souboje. Zatímco v úvodním utkání Zubři potěšili fanoušky spoustou gólů, proti Znojmu se neprosadili ani jednou. Orli byli celých šedesát minut aktivnějším týmem a skóre postupně navýšili až na 0:5. Ve čtvrtek ZUBR Cup nabídne poslední zápasy, od 15:30 se utká Znojmo s pražskou Slavií a Zubři od 19:00 vyzvou extraligový Zlín.
ZUBR Cup, středa 16.8.2017
HC ZUBR Přerov - HC LERAM Orli Znojmo
0:5
(0:2, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Stehlík (Novák, Guman), 18. Novák (Matuš), 30. Číp (Račuk, Šnajnar), 40. Špaček (Biro), 46. Němec (Novák, Pohl). Rozhodčí: Mikula – Sedlák, Novotný. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1228. Průběh utkání: 0:5.
Huf – Malina, Adamík, Zbořil, Pala, Chmelíř, Gazda, Běhal, Ferenc – Goiš, Sýkora, Kovařík – Koblar, Berger, Dvořák – Gago, Karafiát, Tomaník – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Navrátil
Schwarz – Stehlík, Pohl, Skrbek, Biro, Hanousek, Šnajnar, Bořuta – Němec, Bartoš, Yellow Horn – Račuk, Číp, Lattner – Matuš, Špaček, Guman – Beroun, Novák

Druhý zápasový den ZUBR Cupu lépe otevřeli znojemští Orli. Zručnost s pukem projevili už po třech minutách, kdy Novák našel Jakuba Stehlíka, jehož střela zapadla za Hufa. Zanedlouho si nebezpečně počínal Číp. Časté přerušování Přerovu nevyhovovalo. Útočná formace Š. Kratochvíl – M. Kratochvíl – Navrátil však znovu podávala sympatický výkon.

V 10. minutě poprvé zahrozili domácí, když Karafiát těsně minul, po něm šanci zaznamenal Matouš Kratochvíl. Račuk Hufa nepřekonal, Němec nápodobně. Hanáci před koncem vybojovali přesilovou hru, v ní však po hrubce gólmana Hufa zůstala prázdná klec pro Patrika Nováka. Znojmo tak odcházelo do šaten s vedením 2:0.

Zubři si do druhé třetiny přenesli krátkou početní výhodu, v níž Schwarze ohrozili, ale obratem směřovali na trestnou právě oni. Skvělou souhru Znojemských zastavil až Huf, v šestadvacáté minutě byl blízko gólu Goiš, jenže ležícího Schwarze nepokořil. Opačnou bránu atakoval Guman, ještě nebezpečnější byl Bořuta. Na trestnou poté usedl Karafiát, vedle putoval Yellow Horn.

Hra ve čtyřech přinesla třetí branku. Račuk přesně věděl, kde hledat Radka Čípa a černočervení tak budovali pohodlný náskok dál. Kvalitní mančaft Orlů Zubrům příliš místa nenechával a vyzkoušel si další přesilovku. Puk do kasy Znojmo neprotlačilo, nepochodili pak ani domácí. Jihomoravané však dále stav navyšovali. V poslední minutě pláchl obraně Marek Špaček a Hufovi nedal šanci.

Na startu poslední periody brankář Schwarz nepovolil pokus Šimona Kratochvíla, pozorný byl i proti Kovaříkovi a nadále držel čisté konto. Palovo sekání ze 46. minuty hosté bleskově potrestali. Střela švihem Erika Němce rozsvítila na světelné tabuli pětku.

Zubři se neprosadili ani v páté přesilovce, se zkušeným celkem se trápili dál. Schwarz odolal všem pokusům jak nouzovým, tak i povedenějším, jako byl Karafiátův. Dvanáct stovek přihlížejících nakonec nevidělo ani jednu domácí trefu. Účastník EBEL ligy předčil domácí celek ve všech směrech a po výhře 5:0 si připsal tři body do turnajové tabulky.

V samostatných nájezdech zvítězili Znojemští po trefách Račuka a Gumana.

Nejlepší hráči zápasu: Jiří Goiš (HC ZUBR Přerov) – Marek Schwarz (Orli Znojmo).

Aktuální tabulka ZUBR Cupu

1. Aukro Berani Zlín       2     2    0    0    0       9:2       6
2. Orli Znojmo             2     1    0    0    1       7:5       3
3. HC ZUBR Přerov          2     1    0    0    1       7:10      3
4. HC Slavia Praha         2     0    0    0    2       5:11      0

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Znojmo bylo po celý zápas lepší a vyhrálo zaslouženě. Měli jsme sice pár okamžiků, které vypadaly dobře, ovšem většinu utkání jsme byli týmem, jenž nedokázal tvořit hru a nedokázal se udržet na kotouči. Soupeř nás přehrál.

Roman Šimíček (Orli Znojmo): Kluci podali výkon, jaký jsme po nich chtěli. Dodržovali veškeré pokyny a sami sobě si dokázali, že hokej umí hrát. Jsem spokojený, protože ve hře se objevovaly věci, o kterých jsme před zápasem a na trénincích mluvili. Chci hráčům v čele s výborným Markem Schwarzem v bráně za výkon v zápase proti Přerovu poděkovat.