Povedlo se! Zubři počtvrté v aktuální sezoně pokořili Kolín v normální hrací době

K o l í n – Hokejisté Přerova porazili ve 44. kole Chance ligy Kolín 3:1 a připsali si druhou venkovní výhru v řadě. Zubři se u řeky Labe dostali do třígólového vedení. V první třetině skórovali Doležal a Süss, na začátku třetího dějství přidal třetí branku Okál. Kozlové pouze snížili zásluhou Zajíce. Svěřenci trenérů Svobody a Dočkala vyzráli na středočeského soupeře i ve čtvrtém vzájemném zápase tohoto ročníku. Pokaždé přitom uspěli za tři body.
44.kolo, středa 1.2.2023
SC Marimex Kolín - HC ZUBR Přerov
1:3
(0:2, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 48. Zajíc (Matějček) – 8. Doležal (Jan Svoboda), 12. Süss (Pechanec), 44. Okál (Krisl, Kratochvil). Rozhodčí: Kosnar, Svoboda – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 698. Střely na branku: 29:24. Zblokované střely: 4:2. Vhazování: 34:25. Průběh utkání: 0:3, 1:3.
Soukup – Čáp, Piegl, Naar, Aubrecht, Jelínek, Zajíc – Z. Král, Morong, Sklenář – Kadlec, Korkiakoski, Novák – Ouřada, Matějček, Šedivý – Hora, Jiruš
D. Král – Kudělka, Černý, Chroboček, Němec, Ševčík, Krisl, Gréč – Süss, Pechanec, Březina – Jan Svoboda, Indrák, Doležal – Jakub Svoboda, Kratochvil, Okál – Dobša, Ministr, Goiš

V úvodu po dobré stahovačce zahrozil Březina, na opačné straně pak Krále nebezpečnou šancí uvítal Ouřada. Kolín potvrdil slabé statistiky v přesilové hře, ve které toho mnoho nenabídl, a nedlouho po skončení trestu Indráka poprvé udeřili Zubři. Z vrcholu kruhu se perfektním bekhendem pod víko prosadil Tomáš Doležal. Domácím se po obdržené brance nedařilo s rozehrávkou a ve 12. minutě MEO odskočilo už o dvě branky. Po buly si kulišácky vytáhl zpod kolínských bruslí puk Jan Süss a bleskově překvapil Soukupa v brance. Dobré příležitosti nabídla nevyužitá přesilovka Hanáků, ale také poslední minuta, v níž ani jeden z celků skórovat nedokázal.

Zástupce prvního útoku Březina chtěl gólový účet druhé třetiny načít z otočky. O chvíli později zkoušel střeleckou smůlu Kolína přerušit opět Ouřada, přetrvávala ale dál. Vyrovnanost souboje nicméně začali na svoji stranu viklat domácí, kterým hrála do karet trojice přerovských oslabení. Zubři dobrý tlak kozlů dokázali brzdit, pomáhal jim skvělý Daniel Král a také trocha štěstí, jež naopak scházela Kolínu při klíčových momentech.

Za stavu 2:0 tak začala i třetí třetina, to však nemuselo trvat dlouho, nebezpečnou souhru předvedli Jakub Svoboda se Zdeňkem Okálem. Velkou šanci Kolína na snížení poté nevyužil Aubrecht, a druhý jmenovaný z předešlé akce Přerova se zaradoval, když za Soukupa protečoval střelu Krisla. Ani za stavu 3:0 ale domácí neskládali zbraně a nadále se snažili dobýt Královu branku. To se jim nakonec podařilo v 48. minutě, kdy se paradoxně a nečekaně prosadili z nouzového nahození Josefa Zajíce. Přes clonu několika hráčů ho Král nezaregistroval včas. Atmosféra na stadionu i na ledě houstla s kolínským tlakem a především pak s brankou, kterou rozhodčí kozlům neuznali. Brankář Král nicméně zůstal fantastický i při kolínské power-play a po čtvrtém souboji Zubra s kozlem tak znovu slavila modrožlutá kombinace.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Chtěli jsme body, nemáme žádné. Jsme zklamaní. Nebyli jsme dobří v první třetině, kdy jsme soupeři darovali dvě totálně laciné branky. S hráči jsme v kabině promluvili a od druhé třetiny jsme hráli celkem dobře. Ale asi jsme v první třetině urazila pána Boha a nic nám tam nespadlo. Ve třetí třetině jsme byli jasně lepší, náš výkon gradoval. Bohužel stihli jsme dát jen jednu branku, možná dvě. Musíme se z toho oklepat a v sobotu podat na Slavii parádní výkon a přivézt body.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Velice hektický závěr. Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání, stav 2:0 znamenal velmi dobře rozehraný zápas. Domácí měli dobré kontry, vynikající výkon ale podal v bráně Dan Král, který nás hodně podržel. Už to vypadalo, že zápas je za stavu 3:0 rozhodnutý, ale kontaktní gól domácí tým nastartoval, vsadil všechno na ofenzívu. Ale v závěru to bylo drama se šťastným koncem pro nás.