>>> ONLINE PERMANENTKY <<<     POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: CELKEM 259, PATRON 49 (stav k 30.6., 14:00)

Pět tref ve druhé třetině a úspěšný vstup do nové sezony. Zubři doma zdolali Jihlavu

Pět tref ve druhé třetině a úspěšný vstup do nové sezony. Zubři doma zdolali Jihlavu
P ř e r o v – První zápas v Chance lize a první vítězství. Přerované se doma utkali s Duklou Jihlava a do tabulky si dokázali vybojovat tři body. Výrazně tomu pomohla i druhá třetina, ve které Hanáci nasázeli brankáři Brožovi hned pět branek. Jednu z nich zaznamenal i Matouš Kratochvil, za Zubry může hrát formou střídavých startů z extraligových Pardubic. Skórovala také letní posila Darek Hejcman.
1.kolo, sobota 8.9.2018
HC ZUBR Přerov - HC Dukla Jihlava
HC ZUBR Přerov - HC Dukla Jihlava
5:4
(0:1, 5:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 21. Doležal (Černý, Rachůnek), 24. Pala (Rachůnek, Doležal), 26. M. Kratochvil (Malina, Klimeš), 28. Hejcman (M. Kratochvil), 32. Pšurný (Novotný, Sikora) – 13. Suchánek (Váňa, Pekr), 32. Osmík (Dostálek), 36. Dostálek, 41. Dostálek (Zeman, Kajínek). Rozhodčí: Fiala, Šutara – Gangarčík, Konvička. Vyloučení: 6:4, navíc J. Pohl (Jihlava) 5 minut + do konce utkání. Využití: 2:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 2074. Střely na branku: 25:30. Zblokované střely: 3:8. Vhazování: 36:31. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:4.
Klimeš – Pala, Černý, Novotný, Zbořil, Malina, M. Pohl, Padrnos – Doležal, Sýkora, Rachůnek – Procházka, Pšurný, Sikora – Goiš, Hejcman, M. Kratochvil – Indrák, Moučka, Navrátil
Brož (41. Lundström) – J. Pohl, Štindl, Váňa, Suchánek, Půža, Kajínek, Mareš – Dostálek, Zeman, Čachotský – Anděl, Skořepa, Pekr – Harkabus, Osmík, Jiránek – Chlubna, Hrníčko, Čermák

Komentář k zápasu

Do zápasu vkročila lépe Jihlava, už po půlminutě hry mohla trestat špatné rozestavení domácích, Zeman ani Čachotský ale nepřetavili skvělou pozici v první trefu sezony. Zubři zvládli ubránit oslabení ze čtvrté minuty, což zanedlouho napodobila i Jihlava. Domácí se v přesilové hře nedokázali nijak zvlášť předvést a s první velkou šancí si počkali až do desáté minuty. Rychlou akci první formace ale zvládl zastavit neméně hbitý Brož.

Ve třinácté minutě šla Jihlava znovu do přesily proti čtyřem a tentokráte už s gólovým zakončením. Přerov si znovu nedal pozor na postavení v pásmu, čehož využil Váňa, od mantinelu nasměroval kotouč k Jakubovi Suchánkovi a ten si po zpracování střelou švihem z dálky zapsal první úspěšnou trefu. Vyrovnat mohl chvíli před sirénou Doležal, při zakončení zblízka mu ke gólové radosti scházelo jen málo.

Do druhého dějství Přerov vkročil správnou nohou a zásluhou Tomáše Doležala sklízel ovoce už během první minuty, když útočník s číslem 24 z mezikruží zakončil mezi Brožovy betony. O chvíli později se i s dávkou štěstí prosadil Radomír Pala a na 3:1 vzápětí zvýšil Matouš Kratochvil, který nabral rychlost podél mantinelu a nasměroval puk přesně k zadní tyči.

Domácí šli do trháku a natáhli rozdíl o další branku ve 28. minutě díky Darku Hejcmanovi. Ten vzal přečíslení dva na jednoho na sebe a dobře udělal. Jihlava se ale nadechla ke snížení, a to dokonce ve vlastním oslabení, do kterého ji poslal Suchánek, který inkasoval trest za podrážení. Dostálek našel těsně před bránou na druhé straně najíždějícího Martina Osmíka, který s přehledem zakončil do odkryté klece. Domácí Roman Pšurný ale reagoval za další půlminutu v téže přesilové hře a zvýšil na 5:2. Prostřední třetina ovšem nabídla ještě sedmou branku a opět v jihlavském oslabení, když obraně prchl Vlastimil Dostálek. Ještě předtím rozhodčí do konce utkání vyloučili hostujícího obránce Jana Pohla.

Před začátkem poslední části přepustil jihlavský Brož místo v brankovišti kolegovi Lundströmovi. Už se dokonce zdálo, že hra bude navazovat na předešlou divokou třetinu. Hned po půlminutě se totiž z dorážky po střele Kajínka prosadil Vlastimil Dostálek. Jihlava se snažila dobývat pásmo domácích, co to šlo, ale Přerované soupeři příliš prostoru nenechávali. Naopak zlikvidovali jeho nevelké množství pokusů a povedeným obranným výkonem si první tři body do tabulky uchránili.

Ohlasy trenérů

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Jsem velmi mile překvapený, bylo to kvalitní utkání z obou dvou stran, od první do poslední minuty se hrál výborný hokej. V první třetině jsme si vytvořili dvě, tři gólové šance, které jsme nevyužili. Naopak jsme dostali gól, ale po první třetině jsem musel kluky pochválit a říct jim, že když při takové hře vydrží, budeme schopní hrát s Jihlavou vyrovnanou partii. Začátek druhé třetiny nám vyšel skvostně, využili jsme přesilovku a poté nám vyšly rychlé brejky. Shodou okolností jsme se na ně celý týden připravovali. Pěkné góly nás dostaly do vedení. To jsme ale poměrně lacině ztratili při přesilovkách, a nakonec z toho – tak jako pravidelně v loňské sezoně – byly nervy. O výsledek jsme se báli až do poslední minuty.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Věděli jsme, že nás dnes nic lehkého nečeká. Celý zápas rozhodlo těch sedm minut ve druhé třetině, kdy jsme ze hry vypadli, protože soupeř si už v první třetině pár šancí vytvořil, ale jinak si myslím, že jsme hráli dobře. Druhá třetina poznamenala to utkání a v té poslední třetině soupeř zalezl. Samozřejmě jsme si i tam vytvořili nějaké šance, ale nedotáhli jsme to. Z našeho pohledu neúspěšně utkání.