Parádní výkon podtržený třemi využitými přesilovkami. Zubři odrovnali Kladno

P ř e r o v – Nádhera. Takto lze jedním slovem vystihnout středeční představení přerovských hokejistů. Na svém ledě v bouřlivé atmosféře vyřídili Kladno, stejně jako před pár dny Kadani mu nasázeli šest gólů. Polovina z nich přitom přišla v přesilových hrách, celkově Zubři zužitkovali tři z pěti. V jedné se trefil i obránce Jiří Krisl, pro nějž šlo o poslední start za Hanáky v této sezoně.
52.kolo, středa 30.1.2019
HC ZUBR Přerov - Rytíři Kladno
6:2
(3:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Doležal (Pšurný, Navrátil), 14. Pšurný (Černý, Navrátil), 15. Goiš, 27. Krisl (Černý, Pšurný), 33. Sýkora (TS), 51. Tomi (Sikora, Novotný) – 10. Zikmund (Jelínek, Vampola), 30. Zikmund (Jelínek, Machač). Rozhodčí: Čech, Fiala – Bartek, Bubela. Vyloučení: 3:5, navíc Zikmund (Kladno) 10 minut osobní trest. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2223. Střely na branku: 35:36. Zblokované střely: 7:10. Vhazování: 33:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 6:2.
Klimeš – Krisl, Černý, Pala, Zbořil, Malina, Novotný, Weinhold – Doležal, Pšurný, Navrátil – Sikora, Sýkora, Tomi – Goiš, Hejcman, Moučka – Indrák, Davídek, Š. Kratochvil
Brízgala – Nash, Zajíc, Svedlund, Zelingr, Kehar, Veber – Zikmund, Machač, Jelínek – Kubík, Vampola, Melka – Redlich, Kaut, Kružík – Bláha, Hajný

I v dalším domácím zápase se Zubrům povedlo rychlé využití přesilové hry. Už v čase 1:53 obdržel od Pšurného přihrávku z rohu Tomáš Doležal a pohotovou střelou z mezikruží zakončoval přesně k tyči. Domácím se v dalším průběhu podařilo ubránit dlouhé oslabení, přesto ale bylo těsně před polovinou třetiny srovnáno. Jelínek si skvěle počínal v rychlém protiútoku, nenechal se odstavit od puku a do jízdy ho předal Ladislavu Zikmundovi, který překonal Klimeše povedenou kličkou.

Brzy se ale Rytíři znovu vyfaulovali a u využité přesilovky stál znovu Roman Pšurný. Ten na pravém kruhu skvělou střelou zápěstím vymetl pravý horní růžek Brízgalovy branky. Zajíc zanedlouho nevyužil nájezdu z pravé strany a uplatnilo se pořekadlo „nedáš – dostaneš“. Protiútok řídil Jiří Goiš, jehož nahrávku si Brízgala nešťastně srazil do brány. Zubrům kvůli posunuté bráně nebyl uznán čtvrtý gól, do šaten tak mířili „jen“ s vedením 3:1.

Velké příležitosti měli na svých hokejkách Sýkora s Pšurným, Hanáci ale dlouho litovat nemuseli. V poslední době se jim v přesilových hrách daří a ve 27. minutě pět vteřin před skončením trestu Redlicha to prokázal Jiří Krisl. Napřáhl na modré čáře a přihrávku od Černého poslal tvrdou dělovkou za záda Brízgaly.

V polovině hrací doby stál u druhé branky znovu Šimon Jelínek. Zadovkou předložil puk Ladislavu Zikmundovi a ten se zblízka prosadil střelou na bližší tyč. O další tři minuty později ale MEO Aréna slavila pátý gól. V úniku byl faulován Pala, následné trestné střílení pak Tomáš Sýkora s velkým přehledem proměnil. Ostrý faul Zikmunda gólem potrestán nebyl, chvíli po přesilovce Moučka trefil pouze spojnici.

Zkraje třetí třetiny domácí ubránili oslabení, zanedlouho měl velkou šanci novic v dresu Zubrů Milan Davídek po boku Indráka. Na opačnou stranu se rychle vydal Jelínek s Melkou, první jmenovaný však neuspěl ani o chvíli později v samostatném úniku. Celkově osmý gól večera přišel v 51. minutě. Po buly pálil Novotný, ze skrumáže dostal puk na brankovou čáru Sikora a pohotově dorážel Vojtěch Tomi. Navrátil mohl v závěru přidat gól sedmý, Brízgala se však zaskvěl lapačkou. Přerov po velmi dobrém výkonu zaslouženě bere tři body do tabulky.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Směrem dopředu jsme odehráli výborný zápas. V jeho určité fázi jsme ale kluky museli brzdit, protože výsledek mohl být třeba 8:7. Takto divoce samozřejmě určitě vyhrávat nechceme. Myslím si ale, že se utkání muselo fanouškům líbit.

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Domácí nás porazili v přesilovkách. Na můj vkus jich měli až zbytečně mnoho. Nevím, jestli oprávněně, ale bylo jich zbytečně moc. Myslím si, že pak už je ani nepotřebovali.