Paráda! Přerov poprvé v sezoně uspěl v Třebíči a ve čtvrtfinálové sérii jde do vedení

T ř e b í č – Hokejisté Přerova zvítězili na úvod čtvrtfinále play-off Chance ligy na ledě Třebíče 2:1 po prodloužení a v sérii vedou 1:0 na zápasy. Zubři dlouho drželi těsný náskok, který jim v přesilovce zařídil František Hrdinka. Horácká Slavia odpověděla deset minut před koncem třetí třetiny zásluhou Matyáše Svobody, v 68. minutě ale rozhodl o prvním triumfu MEO v Třebíči v probíhajícím ročníku samostatnou akcí Daniel Indrák.
ČF1, středa 8.3.2023
SK Horácká Slavia Třebíč - HC ZUBR Přerov
1:2p
(0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 50. M. Svoboda (Malý) – 7. Hrdinka (Březina), 68. Indrák (Černý). Rozhodčí: Hucl, Svoboda – Belko, Kokrment. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2213. Střely na branku: 38:27. Zblokované střely: 11:11. Vhazování: 36:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2. Stav série: 0:1.
Jekel – Tureček, Bořuta, Furch, Forman, Vodička, Poizl, Fajmon – Psota, Bittner, Dočekal – Ferda, Michálek, Vodný – Klímek, Malý, M. Svoboda – Novák, Pšenička, Michalčuk
Postava – Chroboček, Krisl, Hrdinka, Černý, Ševčík, Kudělka, Němec – Indrák, Pechanec, Kratochvil – Březina, Süss, Goiš – Doležal, Macuh, Jan Svoboda – Hradil, Ministr, Fencl

Domácí si hned zkraje zápasu vytvořili převahu. Na levé straně útočného pásma si do volného prostoru najel Vodný, Postavu ale nepřekonal stejně jako o chvíli později Psota, který obral o puk Ševčíka a na přerovského brankáře ujížděl sám. První přesilovku si nicméně zahrál Přerov a dokázal ji využít. František Hrdinka zamířil z místa mezi kruhy a modrou čárou krátkým příklepem mimo dosah Jekelovy lapačky.

V početní převaze Třebíče scházel kousek Bittnerovi, aby zachytil přihrávku Psoty a srovnal. Na druhé straně zahrozili po Indrákově tečovaném nahození zblízka Kratochvil a Pechanec, Jekela ale ani jeden z nich neprostřelil. Během další třebíčské přesilovky se kotouč po Kudělkově obranném zákroku odrazil k Psotovi. Ten trefil pouze oblast, kde se nacházel Postava.

Ve druhé třetině prověřil Postavu z mezikruží Forman, hostující brankář zasáhl lapačkou. Po útočném faulu Hradila měli Horáci k dispozici další výhodu pěti proti čtyřem, Dočekal se střelou z první na bližší tyč neuspěl. Přes clonu to pak zkusil Březina, který si najel na pravý kruh, Jekel si ale letící puk našel. Při protiakci dvou proti dvěma se rozhodl zakončit Macuh, pravou tyč domácí brány o kousek minul.

Na začátku třetí části Postava pokryl bekhendový pokus Bittnera. Přerovský náskok mohl navýšit Indrák. Ve vlastním oslabení si stáhl kotouč na kraj levého kruhu, mezeru v Jelekově postoji však neobjevil. Pro změnu v přesilovce chtěl Hrdinkovu střelu dorazit do sítě Goiš, Jekel se ale k levé tyči přesunul včas. Třebíč vyrovnala v 50. minutě, puk za Postavu zblízka dorazil Matyáš Svoboda.

Zubři však po inkasované brance přidali a v následném prodloužení svou snahu korunovali rozhodujícím gólem. Pechanec ještě po šikovném uvolnění Janem Svobodou na Jekela nevyzrál, v 68. minutě už se ale Hanáci radovali. Daniel Indrák oklamal obránce Poizla, položil si Jekela a poslal puk do prázdné brány.

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání, v první třetině jsme hráli hodně dobře a vytvářeli jsme si gólové šance. Bohužel jsme z nich ale góly nedali. Celý zápas provázel náš problém, kterým byly přesilové hry. K dispozici jsme jich měli hodně a naopak od nás, soupeři se podařilo využít hned tu první po šťastném odrazu od našeho bloku. Přesilovkami jsme si dnes vůbec nepomohli. Šli jsme ale za vyrovnáním a ve třetí třetině se nám to, myslím, že zaslouženě, povedlo. Prodloužení začali lépe hosté, měli velkou šanci. Pak jsme hru srovnali a šanci jsme měli naopak zase my. Pak vznikla nepřehledná situace, se kterou si hostující hráč dobře poradil a ukončil zápas. Pro nás se nic nemění, věděli jsme, že to bude boj. Chtěl bych poděkovat divákům, kterých přišlo hodně, byli slyšet a zítra je zvu znovu na hokej. My budeme dělat všechno pro to, abychom sérii srovnali na 1:1.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Byl to velice těžký zápas, věděli jsme kam jedeme, že domácí jasně ovládli základní část. Na druhou stranu jsme byli povzbuzeni tím, jak rychle jsme zvládli předkolo a bojovali jsme dnes statečně. Stálo nás to spoustu sil, hlavně ta vyloučení. Nicméně zápas skončil po šedesáti minutách vyrovnaně a v prodloužení po vynikající individuální akci Danyho Indráka jsme rádi, že jsme to tady uhráli. Oslabení jsme měli dnes opravdu moc, říkali jsme si, že si na to musíme dávat pozor, byly tam zbytečnosti... Pak se to hraje na pár lidí a to je v tempu, ve kterém se tyto zápasy hrají, špatné. Navíc nám stále chybí několik důležitých hráčů, kteří jsou nemocní, takže nemáme velký prostor na náhrady. Naše hra je dobrá, záleží, kolik zítra bude sil, ale řada je na domácích. My se budeme snažit hrát statečně i zítra, protože se hraje na tři vítězství a kdyby se nám podařil kousek, uhrát tady dvě vítězství, bylo by to vše velmi zajímavé.