Opět nájezdy, tentokrát s vítězným koncem! Zubři proti Dynamu B získali dva body

P ř e r o v – Hokejisté Přerova zdolali v předehrávce 33. kola Chance ligy Pardubice B 2:1 po samostatných nájezdech. Dynamo na Hané vedlo od 17. minuty po přesilovkovém gólu Matýse, Zubři srovnali na konci druhé třetiny zásluhou Dvořáka. Dvoubodové vítězství trefil Hanákům Antonín Pechanec, který proměnil oba své nájezdy. MEO tak porazilo Východočechy i ve třetím vzájemném utkání této sezony.
33.kolo, sobota 17.12.2022
HC ZUBR Přerov - HC Dynamo Pardubice "B"
2:1sn
(0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 38. Dvořák (Goiš, Chroboček), rozhodující nájezd Pechanec – 17. Matýs (Kaut, Vildumetz). Rozhodčí: Jaroš, Wagner – Polák, Roupec. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 593. Střely na branku: 35:23. Zblokované střely: 3:4. Vhazování: 43:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Postava – Kudělka, Černý, Chroboček, Hrdinka, Krisl, Ševčík, Hanák – Jan Svoboda, Pechanec, Březina – Indrák, Macuh, Doležal – Dobša, Dvořák, Goiš – Fencl, Ministr, Tarnoczy
Klouček – Zdráhal, Hanousek, Sýkora, Nedbal, Drtina, Kubíček – Vildumetz, Kaut, Matýs – Rouha, Rákos, Zeman – Půhoný, Machač, Lichtag – Kadlec, Urban, Belluš

Hosté začali aktivně. Postava zlikvidoval střelu Vildumetze, zanedlouho se musel přesunout k pravé tyči proti pohotově zakončujícímu Machačovi. Velkou šanci si vytvořil Matýs, který se zbavil Chrobočka a ujel sám na bránu. Volné místo mezi Postavovými betony ale nenašel.

Zubři si v první třetině zahráli celkem tři přesilovky, ani jednu však nedokázali využít. Po skončení druhé početní výhody našel Pechanec zpoza branky Jana Svobodu, jeho pokus zastavila tyčka pardubické branky. Dynamo udeřilo hned při prvním přerovském vyloučení. Ondřeji Matýsovi v čase 16:04 stačilo po nabídce Kauta trefit prázdnou branku.

Do druhé části si Pardubice přenesly 70 sekund přesilovky, v jejímž závěru se s nataženým betonem zaskvěl Postava. Z trestné lavice poté ujel Ministr, bekhendový blafák však poslal pouze do Kloučkovy lapačky. Ve 25. minutě se podařilo skórovat Goišovi, rozhodčí ale gól gestem zásahu puku rukou neuznal. Ve vyložené příležitosti se zakrátko ocitl Jan Svoboda, s Kloučkem si ale neporadil.

Náskok Dynama mohl zvýšit Rákos, kotouč napálil do horní tyče přerovské branky. Hra Zubrů se nicméně zvedla. Doležal nastřelil tyčku, možnost Pechance zlikvidoval Klouček. Postava pak vychytal osamoceného Půhoného a ve 38. minutě se domácí dočkali vyrovnání. Chrobočkovo nahození dorazil do sítě Filip Dvořák.

Ve třetím dějství byl k vidění urputný hokej z obou stran. Pardubický Zeman z kruhu minul, Klouček zase u pravé tyče pokryl střelu Jana Svobody. Na sklonku řádné hrací doby pak hostující gólman ustál nápor Pechancovy řady a Postava lapačkou zneškodnil prudké zakončení z hole Vildumetze.

O vítězi zápasu musely rozhodnout samostatné nájezdy. Přerov poslal do vedení Pechanec, za Dynamo odpověděl ve druhé sérii Urban. Oba útočníci jeli nájezd i v páté sérii. Urban tentokrát Postavu nepřekonal, zato Antonín Pechanec střelou mezi Kloučkovy betony zařídil MEO druhý bod.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Chtěli jsme navázat na zlepšený výkon z utkání proti Vsetínu. Věděli jsme, že i když je soupeř v tabulce dole, zvedá se. V první třetině jsme si nepomohli přesilovkami a trefili jsme tyčku. Pardubice nám pak ukázaly, jak sehrát přesilovou hru, a dostaly se do vedení. Ve druhé třetině jsme dostali soupeře pod tlak. Vytvořili jsme si šance, dali jsme gól, který ale nebyl uznaný, měli jsme tam další tyčku. Z těch možností jsme měli Dynamu odskočit, nicméně stav byl vyrovnaný. Ve třetí části se hrálo oboustranně hodně z obran, nebylo tam až tolik šancí. V prodloužení jsme měli přečíslení třech proti jednomu, které jsme mohli možná sehrát lépe. V nájezdech nás stejně jako v celém zápase skvěle podržel Michal Postava. Dva body bereme s pokorou. Získali jsme je proti soupeři, který určitě bude kousat i v dalších zápasech. Chtěl bych také pochválit fanoušky, kteří nás celý zápas hnali. Moc jim děkujeme, kluci si to pochvalovali. Potřebujeme, ať jsou naším šestým hráčem.

Václav Baďouček (HC Dynamo Pardubice B): Je škoda, že jsme nezískali více bodů. V první třetině jsme hráli docela slušně, měli jsme pohyb, přesilovkou jsme si pomohli do vedení. Od druhé třetiny jsem ale viděl náš nejhorší výkon za dobu, co jsem u týmu. Z naší strany tam bylo hrozně nezodpovědnosti. Domácí nás začali přehrávat, vyrovnali a v nájezdech byli bohužel úspěšnější.