Nedáš, dostaneš. Zubři proti Jihlavě přišli o bodový zisk půl minuty před třetí sirénou

P e l h ř i m o v – Hokejisté Přerova prohráli v 50. kole Chance ligy s Jihlavou v Pelhřimově 1:2. Zubry poslal ve 26. minutě do vedení Kratochvil, jehož střelu dorazil do vlastní branky jeden z domácích hráčů. Dukla srovnala ve 45. minutě, přesilovku využil Kolář. V závěru třetí části trefil hostující Macuh při brejku dva na jednoho brankovou konstrukci, 31 sekund před koncem normální hrací doby pak ze stejného přečíslení rozhodl jihlavský Šik.
50.kolo, sobota 25.2.2023
HC Dukla Jihlava - HC ZUBR Přerov
2:1
(0:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 45. Kolář (Karabáček, Haman), 60. Šik (Kočí, Pořízek) – 26. Kratochvil. Rozhodčí: Jechoutek, Svoboda – Kleprlík, Roupec. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 634. Střely na branku: 29:28. Zblokované střely: 4:7. Vhazování: 34:31. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Beran – Haman, Kolář, Kočí, Bilčík, A. Dvořák, Vala, Vovsík – Karabáček, Skořepa, Havránek – Šik, Handl, Pořízek – Brož, Juda, Cachnín – Křehlík
Postava – Chroboček, Hrdinka, Ševčík, Krisl, Černý, Němec, Gréč – Indrák, Pechanec, Březina – Okál, Macuh, Doležal – Jakub Svoboda, Kratochvil, Ministr – Jan Svoboda, F. Dvořák, Goiš

První velkou šanci zápasu si vytvořili domácí. Pechancovi ujel puk a Šik po nahrávce Pořízka mířil do horní tyče přerovské branky. Na druhé straně našel Okál Doležala, jehož střelu Beran vyrazil ramenem. Poté neuspěl Okál po natlačení se před bránu, stejně dopadl s pokusem bez přípravy také domácí Havránek.

Zkraje druhé třetiny hráli Zubři přesilovku. Okál křížným pasem vybídl ke skórování Dvořáka, ten ale branku přestřelil. Přerov se prosadil ve 26. minutě. Matouš Kratochvil jel sám na Berana, ten jeho zakončení vyrazil, ale dojíždějící hráč Dukly kotouč usměrnil za brankovou čáru. Velkou šanci pak připravil Doležal Janu Svobodovi, Beran zasáhl lapačkou a z protiakce Postava vychytal Skořepu.

Nenápadnou střelu od modré čáry následně zkusil Hrdinka a kotouč za domácím brankářem zastavila tyč. Během hostující početní převahy v závěru prostřední části pak Beran zneškodnil pokusy Dvořáka a Březiny.

Druhý gól Přerova mohl přidat Macuh, který si najel za obranu. Mezeru mezi Beranovými betony ale nenašel. Dukla si zanedlouho pomohla přesilovkou. Odražený puk si ve 45. minutě zpracoval Daniel Kolář a Postavovi jeho střela z otočky prošla mezi betony do branky. Mezi dvěma soupeři zakončoval v závěrečné pětiminutovce Březina, Beran však zakročil vyrážečkou.

Příležitost na rozhodnutí zápasu měli Zubři při přečíslení dvou proti jednomu v 57. minutě. Macuh vzal odpovědnost na sebe a trefil brankovou konstrukci. Vzápětí dojel odražený kotouč Pechanec, napálil ale jen připraveného Berana. Hanáky nakonec tyto neproměněné možnosti musely mrzet. Půl minuty před koncem třetího dějství se při brejku dvou na jednoho protáhl před Postavu Otakar Šik a bekhendem poslal kotouč do horní části přerovské branky. Zubři už v krátké hře se šesti bruslaři vyrovnat nestihli.

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): My jsme rádi, že jsme ten zápas zvládli. To utkání bylo bojovné, bylo vidět, že o něco jde. My jsme znovu nastoupili ve třech pětkách, bohužel zápasy teď jdou hrozně rychle za sebou a já musím smeknout před klukama, jak to odjezdili. Člověk by nevěřil, že když dáme tři góly v zápase, tak to budou takové nervy na konci, ale tak to prostě někdy je. Jsme rádi, že se nám snad konečně podařilo zlomit pelhřimovské prokletí. My jsme měli na konci štěstí, když zcela nepochopitelně necháme jet dvojici útočníků do přečíslení 2 na 1, střelec to udělal velmi dobře, my jsme měli kliku, byla to spojnice. Nakonec v závěru Šik znovu ukázal, že je střelec, který nám tu hrozně dlouhou dobu chyběl kvůli jeho zranění. Tím to odpracoval, jsme rádi za tři body.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Pro nás podobné utkání, jako předchozí. Už jsem to zmiňoval v předchozích komentářích. Takové play-off utkání jak z naší strany, tak u Jihlavy. Hráli jsme o umístění v tabulce a prohráli jsme, protože nejsme produktivní. Měli jsme tam šance. Soupeř zužitkoval přesilovku, pak jsme jim nabídli šanci a soupeři jako je Dukla to v každém zápase trestají a dneska se to potvrdilo. Takže mohu jen pogratulovat Dukle k výhře.